Zielone laboratorium

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2016/2017 » 1 LOguj się i Ty! » Zielone laboratorium

 • "4 MINUTY, KTÓRE DECYDUJĄ O ŻYCIU"

  12 października 2016r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbył się finał powiatowy olimpiady z pierwszej pomocy przedmedycznej „4 minuty, które decydują o życiu” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 • Body worlds - Cielesne światy

  Klasy medyczne: 1b, 1beta, 2b, 2beta obejrzały najliczniej odwiedzaną wystawę świata Body worlds - Cielesne światy w Katowicach.

  Ta imponująca wystawa ma niezwykle edukacyjny charakter, pokazujący cykl życia człowieka od narodzin po śmierć.

   

 • Byliśmy w Zabrzu...

  W dniach 28 i 29 marca cztery klasy trzecie naszej szkoły pojechały do Teatru Nowego w Zabrzu, aby tam obejrzeć sztukę "Tango" Sławomira Mrożka. Dodatkowo uczniowie klasy 3beta mieli okazję zobaczyć wystawę "Human Body" w Katowicach.

 • Dzień Chemii 2017

  „Jedzenie ma znaczenie - czy wiem ile chemii jem” pod takim hasłem, 9 czerwca, SITPChem Oddział w Cieszynie wraz z Zespołem Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Cieszynie zorganizował konkurs dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych.

  Zwycięzcą konkursu został Filip Cwajna, który także został laureatem tegorocznego konkursu RANDKA Z CHEMIĄ.

 • JESIENNE SPRZĄTANIE CIESZYŃSKICH REZERWATÓW PRZYRODY ZAKOŃCZONE !!!

  16 września Komisja Ochrony Przyrody, Krajoznawstwa i Turystyki Pieszej Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie już XVII raz zorganizowała na terenie naszego miasta „Sprzątanie Rezerwatów Przyrody”.

 • LEKCJA Z ASTRONOMII

  8 grudnia klasy 1a i 1e uczestniczyły w zajęciach w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Uczniowie w trakcie seansu poznawali elementy sfery niebieskiej, strukturę i składniki Układu Słonecznego, Naszej Galaktyki, problem odległości we Wszechświecie.

 • OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

  25 listopada w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie zakończyła się piąta edycja Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. W finale regionalnym Karolina Kromczyk z klasy Ib została laureatką drugiego miejsca.

 • PEŁNA MISKA DLA ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA

  Akcja zakończyła się na początku grudnia. Każdej klasie dziękujemy za okazane serce i przyłączenie się do zbiórki karmy dla potrzebujących zwierząt. Udało nam się jej zebrać ponad 200 kg!

 • Poszerzamy horyzonty

  30 marca 2017r. uczniowie klas biologiczno-chemicznych uczestniczyli w warsztatach w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. Szczególnie interesujące były pracownie badań nad komórkami nowotworowymi, jak i wykład na temat nowych leków.

 • REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

  Uczennica naszej szkoły - Karolina Kromczyk z klasy 1 b została laureatką pierwszego miejsca etapu powiatowego V Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym.

 • Randka z chemią!

  29 maja br. liczna grupa - 13 uczniów z klas 1a, 1b oraz 1 beta wzięła udział w XXVII Regionalnym Konkursie dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych  RANDKA Z CHEMIĄ.

  Konkurs odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Bielsku.

   

 • SUDETY DLA AKTYWNYCH

  W dniach 11-13 października klasa III a brała udział w wycieczce pt. "Sudety dla aktywnych".

  Pierwszego dnia...

 • WARSZTATY CHEMICZNE DLA NASZYCH MŁODSZYCH KOLEGÓW

  30 listopada 2016r. odbyły się warsztaty chemiczne dla uczniów Gimnazjum nr 3 w Cieszynie.

  Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach patronatu, którym nasza szkoła objęła klasę 3c z Gimnazjum nr 3.

 • Wiosenne sprzątanie Rezerwatów Przyrody

  28 marca 2017r.- wyposażeni w worki i rękawice znowu wzięliśmy udział w imprezie zorganizowanej przez Komisję Ochrony Przyrody Zarządu Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie oraz Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Facebook