Wymiana polsko - niemiecka 2014

WYMIANA » Wymiana polsko - niemiecka 2014

W dniach 10.09. – 18.09. 2014r. odbyła się wymiana polsko – niemiecka, w której udział brało 26 osób. W tym trzynaścioro uczniów ze szkoły niemieckiej oraz trzynaścioro uczniów ze szkoły polskiej.

Pierwszego dnia po spotkaniu w szkole zabraliśmy naszych niemieckich przyjaciół do domów. Wtedy zapoznaliśmy ich z naszymi rodzinami. Ten dzień był do naszej dyspozycji. Postanowiliśmy oprowadzić ich po mieście.
W kolejnych dniach jeździliśmy na wycieczki np. do Krakowa, Oświęcimia, Pszczyny. Popołudnia organizowaliśmy we własnym zakresie, w mniejszych grupkach. Wzięliśmy ich do Bielska- Białej, gdzie po oprowadzeniu poszliśmy na laserowy paintball i zakupy.
Ciekawym doświadczeniem było ognisko zorganizowane przez nauczycieli. Odbyło się ono w Goleszowie nad Tonem. Tam wymyśliliśmy kilka zabaw integracyjnych. Były to zawody drużynowe i mieliśmy przy tym dużo śmiechu.
Ten czas szybko nam przeleciał. Nie liczyliśmy na tak wspaniale spędzony czas. Mieliśmy obawy, czy podołamy wyzwaniu postawionemu przed nami. Bardzo się ze sobą zżyliśmy i gdy nadszedł czas pożegnań, ciężko było się rozstać.
Nie możemy się doczekać spotkania z naszymi przyjaciółmi w październiku 2015! :)


Opracowali:
Grzegorz Drabik
Piotr Gruszczyk

Facebook