Wrzesień 2017- Gelnhuasen

WYMIANA » Wrzesień 2017- Gelnhuasen

Po chwili namysłu napisałem takie wspomnienie:

"I won't forget time, when we came to Büdingen. Our guides were dressed as knights. By the end of the tour, they made fencing show. They also showed us how heavy was knight's armour on an example of helmet. I've checked it personally. It was an unforgettable experience."

Daniel Grudzień

 

Kilka wspomnień z podróży do Gelnhausen

W dniach 27.09-5.10 2017 r. ja wraz z moim bratem bliźniakiem i 10 znajomymi ze szkoły uczestniczyłem w wymianie międzyszkolnej z uczniami chodzącymi do Grimmelshausen Gymnasium w Gelnhausen.

Po ponad 14 godzinnej podróży dotarłem do Gelnhausen bardzo zmęczony, lecz szczęśliwy bo mogłem ponownie spotkać się z moimi przyjaciółmi z Niemiec. Zostałem oprowadzony po całym Gelnhausen, które jest bardzo piękne i ma swój niecodzienny klimat.

Udawałem się wraz z całą grupą na wycieczki do miast takich jak Frankfurt nad Menem, Würzburg, Eisenach, Büdingen.

Wieczory spędzałem razem z wszystkimi na mieście, bądź na wspólnych polsko-niemieckich ogniskach. Czas mijał szybko, a ja starałem się czerpać radość z każdej chwili w Niemczech. Ostatniego dni miało miejsce bardzo smutne pożegnanie z moimi przyjaciółmi, z rodziną, która mnie gościła.

Postanowiłem że na pewno wrócę kiedyś do Gelnhausen i ponownie spotkam się ze wszystkimi. Moja wymiana to był naprawdę cudowny czas, niesamowicie spędzony, który dostarczył mi wspomnień na całe życie. Dzięki wymianie zawarłem przyjaźnie, poduczyłem się nieco języka i poznałem kulturę tego pięknego kraju.

Dziękuje za wszystko, nie zapomnę tych chwil.

Mikołaj Tobiasz

 
Facebook