Wiosenna promocja!

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018 » Wiosenna promocja!

5 kwietnia 2018r., przed południem uczniowie i nauczyciele popularnego Osucha wyszli na ulicę. Już po raz drugi cała szkoła spontanicznie podjęła wiosenno - sportową inicjatywę: Osuch na start! To forma promocji szkoły, której przyświeca idea aktywności poprzez sport. Nie zabrakło biegu, tańca, zabawy, spaceru czy marszu z popularnymi kijami- każdy znalazł coś dla siebie. To integrujące szkolną społeczność wydarzenie łączyło się też z działaniem wolontariackim, które od lat jest ważną częścią pracy szkoły.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Osuchowskiego, które patronowało imprezie, zakrętki zbierane podczas tej edycji biegu przekazane zostaną na cel renowacji nagrobka patrona szkoły- Antoniego Osuchowskiego na warszawskich Powązkach. To kontynuacja obchodów 90. rocznicy śmierci mecenasa Osuchowskiego, którą obchodzono w styczniu br.

Kto jeszcze nie przekonał się, że Osuchowski to szkoła, na którą warto postawić, mógł to wyczytać na prezentowanych banerach i usłyszeć w okrzyku - Dołącz do nas! czytelnym także na promujących akcję różnobarwnych koszulkach.

Osuchowski to dobra energia, a tej nie zabrakło dzięki specjalnie przygotowanemu bufetowi. Kolorowe kanapki i pyszne ciasta smakowały każdemu.

Nasza inicjatywa zyskała przychylność cieszyniaków, którzy wtórowali naszej zabawie i ulicznej spontaniczności! Grupy uczniów Osucha można było spotkać nad Olzą, pod zamkiem, na ulicy Głębokiej czy na rynku. Warto dodać, że impreza Osuch na start! zbiegła się z akcją krwiodawstwa na cieszyńskim rynku, w którą włączyli się też nasi maturzyści.

 

Za rok biegnij z nami!

Postaw na naszą szkołę!

Facebook