WIECZÓR Z GEOGRAFIĄ PRZED MATURĄ

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2015/2016 » WIECZÓR Z GEOGRAFIĄ PRZED MATURĄ

W piątek 8 kwietnia, w godzinach popołudniowych i wieczornych, na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbyła się seria wykładów geograficznych, obejmujących tematykę istotną na egzaminie maturalnym. Głównym organizatorem był dr hab. Adam Hibszer, który z ramienia WNoZ UŚ jest odpowiedzialny za współpracę ze szkołami ponadgimnazjalnymi.

W trwających prawie 6 godzin zajęciach uczestniczyło ponad 400 uczniów z 30 szkół województwa śląskiego, wśród nich 20 maturzystów naszego liceum. Pierwszą część wieczoru z geografią stanowiła tematyka społeczno – ekonomiczna obejmująca zagadnienia ludnościowe świata, zagadnienia gospodarcze oraz tematykę osadnictwa i urbanizacji. Po krótkiej przerwie w ciekawy, a często żartobliwy sposób, najczęstsze błędy na egzaminie z geografii omówił mgr Józef Soja z OKE w Jaworznie. Końcowa część wykładów dotyczyła geografii fizycznej, a konkretnie, zagadnień klimatologicznych, hydrologicznych oraz geomorfologicznych.

Do końca tych interesujących, ale też wyczerpujących zajęć, które zakończyły się ok. 21.00 nasi uczniowie wytrwali w komplecie i dobrym humorze. Mamy nadzieję, że te wykłady pozwoliły ugruntować wiedzę i wpłyną na znakomity wynik na maturze, czego wszystkim serdecznie życzymy.

Wyjazd zorganizował nauczyciel geografii - pan H. Mróz.

Facebook