W poszukiwaniu złotego pociągu

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2016/2017 » 1 LOguj się i Ty! » eduKreacja » W poszukiwaniu złotego pociągu

W dniach 5-7 czerwca klasa 1β wyruszyła w podróż "W poszukiwaniu złotego pociągu". Uczniowie swoją przygodę rozpoczęli od odwiedzenia wieży widokowej Sky Walk w Czechach na terenie resortu narciarskiego Dolni Morava. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogli podziwiać wspaniałe widoki z około 50m konstrukcji. Następnym przystankiem było Kłodzko, w którym zobaczyli most św. Jana oraz staromiejską cześć miasta. Następnie wyruszyli do Podziemnego Miasta Osówka, czyli ostatniej i największej kwatery Hitlera budowanej na Dolnym Śląsku. 
Kolejny dzień rozpoczęli od gry terenowej na Srebrnej Górze, na której znajduje się największa w Europie twierdza górska. Musieli wcielić się w rolę żołnierzy sprawdzając swoją siłę i umiejętność pracy w zespole. Później razem z przewodnikiem zwiedzili twierdzę i poznali jej tajemnice. 
Ostatni dzień poszukiwań rozpoczęli od wizyty w palmiarni w Wałbrzychu a następnie udali się do zamku Książ, czyli trzeciego największego zamku w Polsce. 
Trzy dni pięknej pogody i poszukiwań nie zaowocowały odnalezieniem pociągu, ale mimo wszystko wycieczka należy do udanych!
Facebook