Uczniowie Osucha uczestnikami międzynarodowej konferencji

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018 » Uczniowie Osucha uczestnikami międzynarodowej konferencji

Uczniowie klasy 3F o profilu ekonomicznym w ramach zajęć z geografii na poziomie rozszerzonym mieli możliwość uczestniczenia w konferencji otwierającej międzynarodowy projekt w ramach programu Interreg Central Europe.

Konferencja pt. „Ujednolicone podejście do systemu zarządzania zanieczyszczeniem powietrza w funkcjonalnych obszarach miejskich (AIR TRITIA)” miała miejsce 17 października w siedzibie Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach.

Podczas konferencji trzecioklasistom zostały przedstawione problemy dotyczące jakości powietrza na styku 3 państw: Czech, Słowacji i Polski w obszarze Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TRITIA. Dzięki wiedzy ekspertów z Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie, Uniwersytetu w Żylinie oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, uczniowie zdobyli wiedzę na temat wspierania działań mających na celu poprawę lokalnego i regionalnego zarzadzania jakością powietrza, opracowywania dokumentacji w oparciu o wiedzę ekspercką i specjalistyczne dane oraz wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie mieszkańców obszarów miejskich.

Organizatorem wyjazdu w ramach współpracy z IMiGW była mgr Agata Mazur – nauczyciel geografii I LO.

Facebook