Serca zagrały po raz 7!

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018 » Serca zagrały po raz 7!

Siedemnaście numerów estradowych w siódmym koncercie charytatywnym granym dla Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu złożyło się na tegoroczną edycję imprezy, która na trwałe wpisała się w kalendarz szkolnych wydarzeń artystycznych I LO im. A. Osuchowskiego. 1grudnia 2017 roku o godz. 17 wzorem poprzednich lat w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie kolejny raz „zagrało” niejedno serce. Skecze, impresje muzyczne, koncert chóru akademickiego Harmonia, teatralna etiuda Teatru Numer, piosenki w wykonaniu uczniów i absolwentów, występy gości wzruszały, rozbawiały i dostarczały artystycznych wrażeń. Inicjatywa scenicznego i charytatywnego projektu „Z serca dla serc” jednoczy szkolną społeczność i Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi - tym razem nawet przekornie obecnego z widzami dzięki kadrom z filmu „Bogowie”. „Mam głębokie przekonanie, że dzięki temu przedsięwzięciu zyskują wszyscy. Dla nas to cenna pomoc w realizacji celów statutowych i misji Fundacji. Dla uczniów ważna nauka pomagania, zaś razem mamy możliwość uczestniczenia w wyjątkowym wydarzeniu. Jesteśmy wdzięczni wszystkich osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wspaniałego koncertu i jeszcze raz pięknie dziękujemy” - to fragment listu nieobecnego tym razem dr Jana Sarny- Dyrektora Generalnego Fundacji i przekazanego na ręce dyrektor szkoły - Jolanty Dawidowicz - Macury. Z ramienia instytutu inicjatywę współpracy wsparł swoją obecnością i słowem prof. Piotr Wilczek. Nie zabrakło gości w osobach przedstawicieli miasta, które było również sponsorem koncertu oraz powiatu. Na widowni zasiedli m.in. : Ryszard Macura – Burmistrz Miasta Cieszyna, Maria Cieślar - Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego, Ludwik Kuboszek – Przewodniczący Rady Powiatu, Lilla Salachna-Brzoza – Członek Powiatu Cieszyńskiego.

Już dziś wiemy, że zagramy po raz ósmy, bo warto wspierać! Bardzo cieszymy się, że nieustanni obdarzacie zaufaniem nas, i to, co robimy w ramach działalności Fundacji – podkreślał prof. Piotr Wilczek, a dyrektor szkoły - Jolanta Macura dodała:

w sposób nieskończony chcemy dziękować za to, że tak wielu ludzi kiedyś oddało swoje umysły i i precyzyjne dłonie w służbę człowiekowi potrzebującemu, choremu. Człowiekowi, który z nadzieją wypatruje światła. Światła, które prowadzi do radości i smaków życia.

Organizatorzy koncertu serdecznie dziękują wszystkim, którzy ten wieczór spędzili z nimi i wspólnym biciem serc wsparli szczytny cel.

Fotorelacja

 

Facebook