Rzuć kostką

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2016/2017 » 1 LOguj się i Ty! » Rzuć kostką

 • "OSOBLIWOŚCI ŚWIATA FIZYKI" NAM NIE STRASZNE!

  30.09.2016 r. uczniowie klasy 2a odwiedzili Instytut Fizyki UŚ i uczestniczyli w spotkaniach w ramach "XXXII Osobliwości Świata Fizyki". 

 • CAŁKI

  W ramach współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach 30 listopada 2016r. uczniowie z klas 3a, 3alfa i 3e uczestniczyli w wykładzie i ćwiczeniach dotyczących całek. Zajęcia prowadził dr hab. inż. Roman Wituła z Wydziału Matematyki Stosowanej, któremu asystowali studenci.

 • Całki dla maturzystów

  Serdecznie zapraszamy Maturzystów na zajęcia z rachunku całkowego. Pierwsze spotkanie 22 maja o 10.45, w sali wykładowej. Zajęcia poprowadzi nauczycielka matematyki Lucyna Krzywoń.

 • Dzień Przedmiotów Ścisłych

  17 maja 2017r. gościliśmy w naszym liceum grupę  około 80 gimnazjalistów na warsztatach z matematyki, fizyki i informatyki.

  Optyka, hydrostatyka, nietypowe funkcje i ABC druku 3D to zarys tego co przygotowało Studio FIM.

 • FIZYKA MEDYCZNA - WIRUJĄCE NANOCZĄSTKI KONTRA NOWOTWÓR

  Tym razem, w ramach zajęć patronackich Instytutu Fizyki nad klasami akademickimi, 5 grudnia uczniowie z 3a i 3alfa, pod opieką nauczycielki fizyki Barbary Zajdel i wychowawców, uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Śląskim.

 • FIZYKA PRAKTYCZNA

  W ramach zajęć patronackich Instytutu Fizyki nad klasami akademickimi 28 listopada uczniowie z 2a, pod opieką nauczycielki fizyki Barbary Zajdel i wychowawcy Marzeny Kajstury, uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Śląskim.

 • Fizyka Medyczna - ciąg dalszy...

  W ramach patronatu Instytutu Fizyki nad klasami akademickimi, w dniu 6 lutego klasa 2a udała się  do Chorzowa zwiedzić Zakład  Fizyki Medycznej w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych. Uczniowie wysłuchali wykładu pt. "Dbaj o zdrowie rozumiejąc fizykę" oraz uczestniczyli w warsztatach.

 • GRA O TRON

  2 grudnia, w ramach obchodzonego w naszej szkole po raz drugi Dnia Absolwenta, odbył się turniej szachowy „Gra o Tron”.  Dlaczego szachy?

  Ponieważ w tym roku, podczas obchodów Dnia Absolwenta sali 27 nadano imię prof. Zbigniewa Buczka, nauczyciela matematyki I LO im. A. Osuchowskiego.

 • II etap Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

  W sobotę 4 marca Adrian Cinal (2a) i Dariusz Greń (3c) uczestniczyli w II etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, który odbywał się w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

 • JESIENIĄ BĘDZIEMY CAŁKOWAĆ Z POLITECHNIKĄ ŚLĄSKĄ!

  15 września delegacja naszej szkoły uzgodniła z władzami Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej zasady współpracy na obecny rok szkolny.

  Oj będzie się działo!

 • Jakub powalczy o Indeks AGH

  Jakub Pilch, uczeń klasy 3e, powalczy 19 marca w finale ogólnopolskiej olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" w zakresie matematyki.

 • Kangur Matematyczny 2017

  16 marca udbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Tym razem 34 śmiałków zmierzyło się z zadaniami testowymi.

 • Konkurs Fizyczny Lwiątko za nami....

  27 marca odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego Lwiątko. W konkursie brało udział 26  uczniów klas 1-3 naszej szkoły. Wszystkim życzymy sukcesów i satysfakcji z rozwiązywania lwiątkowych łamigłówek.

 • Konkurs fizyczny EUREKA

  8 marca po raz kolejny uczestniczyliśmy w  Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „EUREKA”. W konkursie uczestniczyło 24 uczniów z klas 2-3. W ramach konkursu należało rozwiązać 30 zadań testowych i jedno zadanie otwarte.

 • Osuch na IT Academic Day 2017

  IT Academic Day na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, organizowane przez Koło Informatyczne Reset, na którym spotykają się miłośnicy branży IT.

  W trakcie VII edycji konferencji, nie mogło zabraknąć uczniów z Osucha, z klas o profilu informatycznym, którzy wzięli udział w ciekawych warsztatach: Grafika 3D w 3DS MAX, Przemysł Gier, Lego Mindstorms.

Strony:
Facebook