ROK SZKOLNY 2017/2018

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018

 • Witajcie w Osuchu!

  ...Jedyne co prawdziwe to jest tu i teraz
  Jest pięknie nie narzekaj
  Po co po co po co po co
  Doceniaj to co masz 
  Zapomnij czego nie ma 
  I nie martw się na zapas 
  Bo po co...

  Muzyczna dedykacja z piosenki Kayah jest dobrą ilustracją dzisiejszego dnia rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 w naszym liceum.

  O 9:30 podczas uroczystej akademii skierowanej głównie do uczniów klas pierwszych można było się doszukać wielu znaczących metafor zwłaszcza w słowach nowej pani dyrektor – Jolanty Dawidowicz- Macury.

 • Wykłady z geografii na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu

  7 grudnia grupa uczniów klasy 2f o profilu ekonomicznym brała udział w cyklicznych wykładach, pogłębiając swoją wiedzę z geografii na poziomie rozszerzonym, w budynku Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Uczniowie uczestniczyli w wykładach przeprowadzonych przez dr Andrzeja Boczarowskiego, które dotyczyły teorii tektoniki płyt litosfery oraz zagadnień związanych z grawitacją a rozmiarami organizmów.

   

 • Wypożycz książkę na ferie zimowe!

  Ferie zimowe tuż, tuż...

  Wspaniałą rozrywką w wolnym czasie będzie lektura pasjonujących książek. W bibliotece szkolnej uzyskasz pomoc w wyborze lektury, zachętę do przeczytania wyjątkowej powieści.
  Zacznij czytać i ciesz się książką!

 • Wystawy

  Po styczniowej ekspozycji prezentowanej ku upamiętnieniu 90. rocznicy śmierci patrona- Antoniego Osuchowskiego autorki projektu - panie Agata Ogórek (polonistka) i Regina Tekla (bibliotekarz) znów podjęły kolejne tematy wystawowe.

  Tym razem zaprezentowano twórczość i osobę Zbigniewa Herberta na okoliczność ogłoszenia roku 2018 przez Sejm RP Rokiem Herbertowskim. Wystawa prezentuje także mniej znany element jego twórczości - rysunki, zawiera również fragm. listów czy wspomnień autora.

  Druga z instalacji to biografie absolwentów Gimnazyjum Polskiego rocznika 1917/18, który zdawał maturę w niepodległej już Polsce.

 • Z chemią w przyszłość

  16 stycznia br. w kilku miastach województwa śląskiego odbyły się eliminacje XII Regionalnego Konkursu Drużynowego z Chemii organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach oraz Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość”. Do finału, który odbędzie się w marcu, zakwalifikowano 46 uczniów, wśród których znaleźli się Elżbieta Bukowczan i Paweł Grzybek z klas medycznych.

 • Zaczynamy przygodę z Olimpiadą Języka Angielskiego

  13 listopada odbył się szkoły etap XLII Olimpiady Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas 1-3 (zwycięzców szkolnego konkursu gramatycznego).

 • Zajęcia z geografii w ogródku meteorologicznym

  W poniedziałek 23 października 2017r. klasa 2F o profilu ekonomicznym wzięła udział w zajęciach z geografii na poziomie rozszerzonym w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Raciborzu.

 • Zaproszenie

  Dla każdego, kto nie ucieka od trudnych tematów, chce dać się zainspirować i jeszcze coś dać z siebie innym!

  Spotkanie z pisarzem Janem Grzegorczykiem, autorem między innymi bestsellera „Dziurawy kajak ...”, pod którego wpływem, według wielu świadectw, sporo ludzi zostało wolontariuszami hospicyjnymi.

  Informacje na plakatach i w szkolnej zakładce BIBLIOTEKA, gdzie ponadto znajdziecie:

  informację, jak odebrać swój bezpłatny Informator dla Maturzystów 2018 oraz najnowsze polecenie książkowe Ani z 3β.

 • Zaproszenie

  Medycznie i muzycznie w Osuchowskim.

  Po raz 7. gramy dla Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu, z którą od lat współpracujemy; poprzez udział w zajęciach laboratoryjnych w instytucie nasi uczniowie mają możliwość poznania bardzo zaawansowanych procesów badawczych nad ludzkim sercem.

  Niech nie zabraknie waszych serc na grudniowym koncercie!

  1 grudnia o godz. 17 odpalimy artystyczną scenę Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Specjalnym gościem tegorocznej edycji koncertu będzie chór akademicki Harmonia z Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Wszystkich, którzy chcą miło spędzić grudniowe popołudnie i włączyć się z nami w ideę pomagania, zachęcamy do kupienia biletów w sekretariacie szkoły, pl. Słowackiego 2, tel. 338521139 w cenie 20 i 15 zł. Niezawodna od lat widownia i eksplozja talentów to gwarancja sukcesu naszych artystycznych działań.

  Bądźcie z nami! Zapraszamy!

   

 • Zwycięstwo w VIII Podbeskidzkim Konkursie Historycznym „Solidarni”

  W dniu 15 lutego 2018 r. odbył się się finał Podbeskidzkiego Konkursu Historycznnego „Solidarni”, w którym Agnieszka Lupa z klasy 3b ponownie stanęła na podium i to na najwyższym stopniu, zdobywając pierwsze miejsce.

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

  We wtorek 14 listopada klasa 2f o profilu ekonomicznym uczestniczyła w wykładzie pt. Fakty i mity na temat prowadzenia własnego biznesu na zamku sztuki i przedsiębiorczości w Cieszynie.

 • Świąteczna noc w Osuchu za nami!

  Bezsprzecznie można uznać ją za udaną. Po krótkich ogłoszeniach wszyscy ruszyli do oglądania filmów i grania w planszówki (Twister cieszył się największym powodzeniem. O północy wybraliśmy się na strych naszej szkoły, gdzie postraszył nas duch Antoniego.

 • Świętowanie Dnia Niepodległości

  Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z sobotniego świętowania Dnia Niepodległości.

Facebook