ROK SZKOLNY 2017/2018

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018

 • Turniej Wiedzy Pożarniczej

  2 marca br. w siedzibie OSP Cieszyn-Bobrek, odbyły się eliminacje Miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Elżbieta Bukowczan, Edyta Sajdok i Paulina Chrapek.

 • Turniej piłki nożnej chłopców

  19 września na boisku Pod Wałką odbył się turniej piłki nożnej chłopców. Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn z klas: 2E, 3A, 2BCB2, 2F oraz dwie drużyny absolwentów: była 3A i 3A2BCE. Grano systemem każdy z każdym.

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 • UWAGA MATURZYŚCI!

  Informujemy, że do piątku, 13 kwietnia NALEŻY ZWRÓCIĆ DO BIBLIOTEKI WSZYSTKIE WYPOŻYCZONE KSIĄŻKI I MATERIAŁY.

  Liczymy na kontynuację zawsze dobrej współpracy, w której ani my, ani wychowawcy nie muszą sięgać do statutowej możliwości obniżenia oceny z zachowania za niewywiązanie się z obowiązków ucznia, czyli terminowych zwrotów!

  WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI WYJAŚNIAMY U NAS.

  Nauczyciele bibliotekarze

 • UWAGA REMONT!

  W związku z remontem w szkole sekretariat szkoły będzie czynny w pokoju nr 47, II piętro.

  Telefon kontaktowy: 33 85 22 100

 • Uczniowie Osucha uczestnikami międzynarodowej konferencji

  Uczniowie klasy 3F o profilu ekonomicznym w ramach zajęć z geografii na poziomie rozszerzonym mieli możliwość uczestniczenia w konferencji otwierającej międzynarodowy projekt w ramach programu Interreg Central Europe.

   

 • Uniwersytet Navarra także dla nas

  W piątek 6 października gościliśmy Pana Higinio J. Paterna Sánchez, przedstawiciela Uniwersytetu Navarra. Uczniowie klas 2 i 3 mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną i możliwościami studiowania na Uniwersytecie Navarra w pięknej Hiszpani.

 • Upoluj swoją książkę

  Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w pierwszej edycji projektu UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ.

  W dniach od 2. listopada do 30. listopada będziecie mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 e - booków i audiobooków, jak zapewniają organizatorzy BESTSSELEROWYCH.

   

  Jak to zrobić​?

 • Walczymy o Diamentowe Indeksy AGH!

  Tegoroczni maturzyści z klasy 3a - Adrian Cinal, Maciej Koch i Przemysław Wątroba przeszli do trzeciego etapu ogólnopolskiej Olimpiady o „Diamentowy Indeks AGH” z matematyki. Ten ostatni etap olimpiady odbędzie się 18 marca w Krakowie. Jest o co walczyć! Laureaci olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

 • Warsztaty chemiczne

  W czwartek 21 września rozpoczęliśmy w naszej szkolnej pracowni chemicznej kolejny sezon zajęć warsztatowych przeznaczonych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego.

  W zajęciach dla klas pierwszych „Chemiczne postrzeganie świata” wzięły udział dwie grupy uczniów - jedna z Liceum Ekonomicznego ZSEG w Cieszynie a druga z klasy 1b naszej szkoły.

  Za tydzień ciąg dalszy nastąpi :)

 • Warsztaty na Politechnice Śląskiej

  26 stycznia br. klasy 2a i 2e, w których fizyka jest realizowana w zakresie rozszerzonym, odwiedziły Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wykład wprowadzający wygłosił prof. dr hab. inż. Dariusz Kania.

 • Warsztaty patronackie z fizyki

  15 lutego br. prof. dr hab. Janusz Gluza poprowadził dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla zainteresowanych uczniów klasy 3a o profilu akademickim. Tematem zajęć była fizyka relatywistyczna. Podczas warsztatów uczniowie zgłębiali szczególną teorię względności i to jak zmieniła sposób pojmowania czasu, przestrzeni i ruchu. Dylatacja czasu, paradoks bliźniąt, ograniczenie prędkości to zagadnienia, które z pewnością potrafią teraz wyjaśnić :)

 • Warsztaty w Zabrzu

  We wtorek, 7 listopada, kolejna grupa naszych uczniów pod opieką p. S. Mikler odwiedziła laboratoria Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Z. Religi w Zabrzu. Podczas tej wizyty trzecioklasiści wysłuchali krótkiego wykładu z biotechnologii prof. Piotra Wilczka, a następnie odwiedzili laboratoria. W czasie warsztatów uczniowie brali udział w preparacji zastawek serca.

 • Warsztaty z języka angielskiego

  W piątek 6 października uczniowie z klas 3a, 3b, 2b i 2 beta uczestniczyli w warsztatach z języka angielskiego w katowickim teatrze Kortez, w ramach europejskiego programu Nauka Bez Granic.

 • Wiosenna promocja!

  5 kwietnia 2018r., przed południem uczniowie i nauczyciele popularnego Osucha wyszli na ulicę. Już po raz drugi cała szkoła spontanicznie podjęła wiosenno - sportową inicjatywę: Osuch na start! To forma promocji szkoły, której przyświeca idea aktywności poprzez sport. Nie zabrakło biegu, tańca, zabawy, spaceru czy marszu z popularnymi kijami- każdy znalazł coś dla siebie. To integrujące szkolną społeczność wydarzenie łączyło się też z działaniem wolontariackim, które od lat jest ważną częścią pracy szkoły.

Facebook