ROK SZKOLNY 2017/2018

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018

 • Siatkówka Plażowa Dziewczyn

  16 maja odbył się Powiatowy Turniej w Siatkówce Plażowej Dziewczyn w Skoczowie. Reprezentacja I LO im. A. Osuchowskiego w składzie: Dominika Natkaniec i Wiktoria Domajer zajęła II MIEJSCE.

  Jesteśmy dumni!

 • Spotkania z astronomią - Ziemia we Wszechświecie

  9 października 2017r. w multimedialnej prelekcji popularnonaukowej Ziemia we Wszechświecie wzięli udział uczniowie klasy 2F o profilu ekonomicznym. Autorem Spotkań z Astronomią i zarazem prelegentem był Pan Aleksander Trębacz nauczyciel fizyki i matematyki, popularyzator astronomii, członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

 • Spotkanie z profesorem P. Wilczkiem z Zakładu Kardiochirurgii w Zabrzu

  10 maja uczniowie klasy I i II o rozszerzeniu biologicznym z zainteresowaniem wysłuchali wykładu profesora P. Wilczka p.t "Biotechnologia, czyli co łączy bakterie z tabletem?"

   

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  Agnieszka Fryda - uczennica klasy 2f naszego liceum otrzymała w tym roku szkolnym Stypendium Prezesa Rady Ministrów za uzyskanie najwyższej średniej ocen w szkole: 5,88 (za zeszły rok szklolny).

  Agnieszko - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Sukces Dawida Śliwki

  14 kwietnia 2018r. Dawid Śliwka uczeń klasy pierwszej o profilu biologiczno-chemicznym reprezentował naszą szkołę w okręgowym etapie XXXIII Olimpiady Ekologicznej  w Katowicach. W eliminacjach tych wzięło udziało 99 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, 7 z nich przeszło do etapu centralnego - wśród nich jest Dawid.

 • Szkolny Konkurs Gramatyczny z Języka Angielskiego

  W październiku odbył się Szkolny Konkurs Gramatyczny z Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział 86 uczniów ze wszystkich klas. Wyłoniono dwudziestu najlepszych uczniów w szkole tzw. "Top 20".

 • Szwajcarska Saksonia

  Drezno w Niemczech, a potem Usti nad Labem w Czechach, czyli Szwajcarska Saksonia to cel szkolnej wycieczki, na którą wybrali się uczniowie z klasy 2b (wych. Agata Ogórek) wraz z kolegami z kl. 2c i 2a, a nawet 2f.
  O 4 nad ranem wyjechali z Cieszyna, a potem to już tylko przygoda podróży i wrażenia, których im zazdrościmy. Drezdeńska starówka, rzeczna przeprawa doliną Łaby, górskie podejścia, panorama Narodowego Parku Skalnego w sercu Gór Połabskich. Zresztą zdjęcia mówią same za siebie; no i ta pogoda!

 • Słoneczna wyprawa

  Drezno w Niemczech, a potem Usti nad Labem w Czechach, czyli Szwajcarska Saksonia to cel szkolnej wycieczki, na którą wybrali się uczniowie z klasy 2b (wych. Agata Ogórek) wraz z kolegami z kl. 2c i 2a, a nawet 2f.

   

 • Słowo daję!

  Pod tym hasłem, w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz ogłoszonego w woj. śląskim Roku Reformacji, odbędzie się w czwartek, 5 października dla klas pierwszych, wydarzenie, w którym zapraszamy na: spotkanie autorskie z dr Jerzym Sojką (Marcin Luter – artysta, ambasador, a przede wszystkim sługa Słowa)oraz ks. Grzegorzem Olkiem (Słowo na warsztacie - czyli niewymiernie o religii, powodzeniu i regułach gry), a ponadto: wystawę pokonkursową „Literatura Henryka Sienkiewicza w oczach młodzieży” i tematyczną ofertę biblioteki szkolnej.

   

 • TAS, czyli Tydzień aktywności szkolnej

  TAS, czyli
  Tydzień aktywności szkolnej zapowiada się naprawdę intensywnie.

  Już w poniedziałek 19 marca 2018r. rekolekcje re-Ewolucja, czyli coś dla ducha; dla tych, którzy w codziennym pośpiechu zapomnieli o tym, co ważne.

  We wtorek 20 marca 2018r. w ramach Targów Pracy organizowanych przez Miasto Cieszyn i Powiat Cieszyński poznamy oferty pracy na Śląsku Cieszyńskim, a także zaprezentujemy naszą szkołę gimnazjalistom.

  21 marca 2018r. nawet pogoda nie jest w stanie pokrzyżować nam biegu- ruszamy z drugą edycją kampanii „OSUCH na start”- oj będzie się działo!
  Pamiętajcie o nakrętkach; w tym roku pod hasłem „Nakręcamy się pozytywnie” ruszamy z projektem renowacji pomnika Antoniego Osuchowskiego na Starych Powązkach w Warszawie. Każda nakrętka na wagę pamięci o naszym patronie; zwłaszcza w roku obchodów 90. rocznicy śmierci Osuchowskiego.
  No i nie zapomnijcie pochwalić banerami naszej szkoły. Przypominamy, że nagrodzimy najlepsze zdjęcia i filmy z akcji.

  A w czwartek gościmy z wykładem prof. dra hab. Piotra Wilczka z zaprzyjaźnionej Kardiochirurgii Zabrzańskiej.

  I wreszcie teatralny piątek- 23 marca 2018r. z Mistrzem Arturem Barcisiem na scenie i na widowni.

  A przed świętami ostro zabieramy się za uczenie!

 • Tak szybko odeszła...

  "Nadzieja dźwiga się w porę ze wszystkich miejsc,

  jakie poddane są śmierci -

  nadzieja jest jej przeciwwagą,

  w niej świat, który umiera, na nowo odsłania swe życie."

   

  Składając Rodzinie wyrazy ogromnego współczucia, z żalem zawiadamiamy, iż odeszła od nas Klaudia Konior.

 • Taka mała integracja!

  W czwartek, 26 października, klasa 1 beta postanowiła wykorzystać resztki pogody i podjąć się trudu integracji. Choć są zintegrowani w stopniu wielkim, dla tego szczytnego celu, choć z żalem, opuścili mury szkolne i udali się do Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Istebnej.

 • Tanecznym krokiem po rekord!

  W samo południe, 26 stycznia, aż 516 par ze szkół powiatu cieszyńskiego wspólnie na cieszyńskim rynku w tanecznym korowodzie przeszło studniówkowego poloneza. Nie mogło nas zabraknąć!
  W pełnej gali maturzyści i reszta świata...
  Pobiliśmy rekord Polski!

 • Techniki mikroskopowe

  "Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę."

  Słowami Benjamina Franklina rozpoczął kolejny wykład prof. dr hab. nauk medycznych Piotr Wilczek z Zakładu Kardiochirurgii w Zabrzu. Głównym tematem były techniki mikroskopowe wykorzystywane w badaniach pracowni bioinżynierii.

 • Turniej FUTSALU

  12 marca br. w hali UŚ w Cieszynie został rozegrany II Turniej Futsalu o Puchar Dyrektora ZST. Po rozgrywkach grupowych, do finału awansowały 4 zespoły, w tym reprezentacja naszej szkoły. W meczu finałowym I LO im. Osuchowskiego pokonało ZS. im. Wł. Szybińskiego 5:1. Gratulujemy!!!

Facebook