ROK SZKOLNY 2017/2018

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018

 • Osuch na wyspach

  Po raz kolejny uczniowie naszego liceum mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z języka angielskiego w Londynie. W ciągu 4 dni poznawali nie tylko historię, kulturę i sztukę Wielkiej Brytanii, ale również życie codzienne Brytyjczyków.

 • Osuchowski Mikołaj

  6 grudnia nasz samorząd uczniowski po raz kolejny pokazał, że ma wielkie serce – kilkuosobowa ekipa świętego Mikołaja po raz kolejny odwiedziła Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Cieszynie. Tam nasi uczniowie rozdawali paczki (przygotowane wcześniej przez pracowników Zespołu).
  Wiemy już, że za rok razem z dziećmi chcemy znów przeżywać podobną radość i wzruszenie.

 • Paweł Grzybek - nasz Śląski AS!

  21 września 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbyła się uroczysta gala „Śląskie Asy” 2017. Uroczystość miała na celu uhonorowanie najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, laureatów oraz finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych. Podczas gali, w której wzięło udział 147 uczniów z 56 szkół, wręczono listy gratulacyjne. W gronie wyróżnionych znalazł się nasz uczeń Paweł Grzybek, z klasy 3beta, któremu gratulujemy zaszczytnego osiągnięcia.

   

 • Podręczniki na rok szkolny 2018/2019

  Wykaz podręczników znajduje się tutaj.

 • Podwójny sukces

  Dawid Śliwka, uczeń klasy 1β, zakwalifikował się do zawodów finałowych XV Śląskiego Konkursu Matematycznego (finał 16 marca). Jednocześnie Dawid przeszedł do zawodów finałowych Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Osoby z najlepszym wynikiem zostały zaproszone do Krakowa, gdzie odbędzie się dwudniowy finał (10-11 marca). Gratulujemy i życzymy sukcesów w obu konkursach!

   

 • Podziękowania

  Dziękujemy Państwu Glajcar oraz firmie Fao-Far z Puńcowa za wspaniałą, okazałą choinkę. Dziękujemy za choinkę, która stała się prawdziwym drzewem radości. Ono to z każdym dniem swoją dostojnością, blaskiem i zapachem przybliżało nas do wyjątkowego Święta Bożego Narodzenia.

   

  Dziękujemy!

  Społeczność I LO

 • Podziękowanie – dla NAS WSZYSTKICH

  Jesteśmy adresatami poczty, która dotarła do szkoły. Treść listu nie jest poufna, wręcz przeciwnie, zaleca się jej jak najczęstsze udostępnianie! W tym roku przygotowaliśmy 40 paczek podczas 17. edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”

 • Poetycko i lirycznie...

  Listopad zamykamy sukcesem uczennicy z klasy 2c - Weroniki Pagieły. W IX Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Pamięci Haliny Poświatowskiej” organizowanym pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Częstochowy uzyskała wyróżnienie za swój wiersz - piosenkę, który nadesłała na konkurs.

  Gratulujemy i życzymy weny w kolejnych autorskich kompozycjach lirycznych.

 • Poleca Julia Loska

  Julia napisała: Czy pomyślałeś kiedyś, że „Wiedźmin” jest tylko prostą, sztampową książką, w której główny bohater pojawia się znikąd, ratuje księżniczkę przed smokiem, a w nagrodę bierze z nią ślub? Otóż nie! Co prawda Geralt z Rivii też walczy z potworami, ale z pewnością podchodzi do życia inaczej niż wzorcowy średniowieczny rycerz.

  Cykl powieści Andrzeja Sapkowskiego łączy wiele wątków – od miłości przez wojnę aż po politykę, przy czym każdy z nich jest opisany równie ciekawie i zaskakująco. Całość dopełnia humor (momentami czarny), a wykreowany świat pochłania bez reszty. Można śmiało stwierdzić, że Wiedźmina się nie czyta, Wiedźminem się żyje.

 • Poznajemy naszą historię

  W dniu 24 listopada klasa 1 beta zapoznała się z ekspozycją stałą Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Była to pierwsza z lekcji wychowawczych dotyczących naszej tożsamości i historii naszego regionu.

 • Pożegnanie Maturzystów 2018

  Zwycięstw w przygodzie z życiem, w podróży ku nowemu..
  Tego m.in. w słowach pożegnania i podziękowania skierowanych do tegorocznych maturzystów życzyła Dyrektor szkoły - Jolanta Dawidowicz - Macura w dzień zakończenia r. szk. klas trzecich.
  W piątek 27 kwietnia nie obyło się bez wzruszeń, a uroczystą akademię zaszczycili swą obecnością goście w osobach dra Jarosława Storczyńskiego z Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku- Białej i i prodziekan Edyty Nowak-Źółty z Akademii WSB - w Cieszynie. Oboje wręczyli nagrodę specjalną wyróżniającym się absolwentom.

 • Profilaktyka uzależnień

  Dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie 19 września odbyły sie zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień.

 • Prolog - NIEPODLEGŁA

  25 stycznia br. młodzież naszej szkoły wzięła udział w artystycznym projekcie historycznym będącym częścią planowanego cyklu z okazji obchodów 100 - lecia niepodległości kraju. I część zatytułowana "Prolog - Niepodległa" była wstępem do historycznej opowieści o dziejach naszego kraju.

 • Przygoda w Gelnhausen

  We wtorek, 26 września rozpoczęliśmy naszą rewizytę w zaprzyjaźnionej szkole Grimmelshausen Gymnasium Gelnhausen. Po długiej, 15-sto godzinnej podróży autokarem zostaliśmy serdecznie przywitani przez naszych niemieckich przyjaciół w ich szkole, tam też wszyscy razem zjedliśmy śniadanie, a nauczyciele niemieccy przedstawili nam program wymiany.

 • Serca zagrały po raz 7!

  Siedemnaście numerów estradowych w siódmym koncercie charytatywnym granym dla Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu złożyło się na tegoroczną edycję imprezy, która na trwałe wpisała się w kalendarz szkolnych wydarzeń artystycznych I LO im. A. Osuchowskiego. 1grudnia 2017 roku o godz. 17 wzorem poprzednich lat w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie kolejny raz „zagrało” niejedno serce.

Facebook