ROK SZKOLNY 2017/2018

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018

 • Nagrodzona

  17 października 2017r. podczas uroczystości w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach doceniono wieloletnią i wyróżniającą się pracę wielu pedagogów województwa śląskiego, którzy z pasją i zaangażowaniem podejmują nauczycielskie wyzwania.

  Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty z rąk samej p. kurator - Urszuli Bauer w uznaniu za szczególne osiągnięcia i liczne sukcesy dydaktyczne oraz wychowawcze w pracy z młodzieżą. otrzymała polonistka z naszego liceum - p. Agata Ogórek.

 • Nastawieni na sztukę

  Jeśli lektura na listopad to tylko Dziady - klasy drugie skorzystały z zaproszenia i 2 oraz 3 listopada obejrzały sztukę Adama Mickiewicza w Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Z kolei 6 listopada klasa 2c, realizując szkolny projekt: Kultura pod kontrolą, wzięła udział w wernisażu ekspozycji „brudnopisów” Tadeusza Kantora.

  Edukacja artystyczna to jeden z elementów kształcenia dydaktycznego naszego liceum. Lubimy takie lekcje!

 • Nasza obecność na Targach

  20 marca 2018r., w odpowiedzi na zaproszenie organizatorów (Miasto Cieszyn i Powiat Cieszyński), uczestniczyliśmy w Targach Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie. Nasze stoisko obsłużyli uczniowie z klasy 2c: Karolina Strządała, Oliwia Zięba, Aneta Lazar i Jakub Strządała. Dużym zainteresowaniem cieszyła się drukarka 3D, którą obsługiwali uczniowie z klasy 2a: Piotr Bułka i Jan Glajcar.

 • Nasze dziewczyny są NAJLEPSZE!

  28 marca br. w zawodach półfinałowych Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w koszykówce zajęły 1 miejsce pokonując drużyny z Tych i Katowic. Tym samym awansowały do zawodów finałowych w Sosnowcu.

  Cieszymy się z tak wielkiego sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw!!!

   

 • Natalia Antolak poleca

  Natalio, dziękujemy za udostępnienie Twojej książki! Zapraszamy do biblioteki szkolnej i do zakładki BIBLIOTEKA, gdzie książki z naszych półek, i nie tylko, polecają nasi Uczniowie, Absolwenci i Profesorowie!

            

 • Nauczycielka na medal!

  6 grudnia podczas Konferencji Edukacyjnej współorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach, który jest partnerem akcji „Nauczyciel na medal” wybrano najbardziej cenionych i lubianych, przez uczniów i ich rodziców, nauczycieli województwa śląskiego. Laureatką z tytułem „Nauczyciel na medal” w powiecie cieszyńskim w kategorii nauczyciel klas ponadgimnazjalnych została nasza nauczycielka chemii - pani Sylwia Widenka!

 • Nauczycielskie wyróżnienia

  9 października 2017r. w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste spotkanie władz cieszyńskiego powiatu z przedstawicielami oświaty - dyrektorami i nauczycielami z okazji zbliżającego się święta Komisji Edukacji Narodowej. Starosta powiatu - p. Janusz Król wręczył swoje nagrody i nauczycielskie wyróżnienia. Naszą szkołę reprezentowała dyrektor - Jolanta Dawidowicz - Macura, a nagrodę za swoją wieloletnią pracę otrzymała nauczycielka fizyki - p. Barbara Zajdel. Wyróżniono także p. Agatę Ogórek, której nagrodę wręczy Śląski Kurator Oświaty podczas uroczystości w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego 17 października 2017r. w Katowicach.

 • Niezwykłe lekcje w Krakowie

  27 lutego klasy pierwsze, 1b i 1d wzięły udział w wyjątkowych lekcjach w muzeach krakowskich. Najpierw zgłębiali wiedzę na temat okupacji Krakowa w czasie II wojny światowej w Muzeum Fabryka Schindlera a potem wzięli udział w warsztatach w Muzeum Narodowym w Sukiennicach.

   

 • Noc Naukowców

  14 października grupa 17 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w „Nocy Naukowców” organizowanej corocznie przez Politechnikę Śląską w Gliwicach. Uczestnicy mieli szansę wziąć udział w wykładach, pokazach i zajęciach laboratoryjnych.

 • O Łowcach Talentów Jersz

  15 listopada odbył się w naszej szkole konkurs Języka niemieckiego „Jersz”, w którym wzięło udział 20 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Konkurs dotyczył zagadnień zarówno leksykalnych, jak i gramatycznych.

   

  Czekamy na WYNIKI : )

 • Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2018 oraz Ranking Maturalny Liceów 2018!

  Nawet w grupie 193 maturzystów możesz odnieść sukces.

  Nasza szkoła, choć publiczna, daje Ci możliwość wyboru najlepszych uczelni w Polsce.

  Potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły i zasłużonym powodem do dumy jest 209 MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU SZKÓŁ.

  Nasza szkoła wzorem poprzednich lat otrzymała tytuł Srebrnej Szkoły jako jedyne liceum publiczne z naszego powiatu!!!

  Natomiast w Rankingu Maturalnym Liceów 2018 otrzymaliśmy 195 miejsce.

 • Olimpiada Języka Angielskiego

  Uczeń klasy 3A Adrian Cinal zakwalifikował się do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez WSJO im B. Lindego. W dniu 15 stycznia br. pozytywnie zaliczył część pisemną i zdobył ilość punktów pozwalającą na przejście do etapu ustnego tej części olimpiady. Poziom trudności olimpiady z języka angielskiego jest niezwykle wysoki, dlatego serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

 • Open Day za nami!

  To był bardzo intensywny dzień. Dziękujemy, że skorzystaliście z naszego zaproszenia i wpadliście do Osucha. Mamy nadzieję, że DNI OTWARTE zachęciły Was do wyboru naszej szkoły.
  Liczymy na Was we wrześniu. Rozpocznijcie nowy rok szkolny z nami, a teraz trzymamy kciuki za Wasze pomyślne wyniki egzaminu gimnazjalnego. Zajrzyjcie na naszą stronę internetową i zakładkę REKRUTACJA.

 • Organizacja 19 marca 2018r.

 • Osobliwości Świata Fizyki

  28 września 2017 r. uczniowie klas 2a i 2e odwiedzili Instytut Fizyki UŚ i uczestniczyli w zajęciach w ramach XXXIII Osobliwości Świata Fizyki. Duże zainteresowanie młodzieży  wzbudziły wykłady połączone z pokazami doświadczalnymi zorganizowane przez Pracownię Dydaktyki Fizyki UŚ.

Facebook