ROK SZKOLNY 2017/2018

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018

 • Jak szukać leku na raka?

  W piątek, 24 listopada, klasy trzecie o profilu medycznym uczestniczyły w wykładzie doktoranta z Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej mgr inż. Mateusza D. Tomczyka.

  Tematem wykładu była historia oraz najnowsze kierunki w badaniach nad lekami na nowotwory.

 • Jesienne sprzątanie rezerwatów przyrody

  W piątek 15 września jak co roku uczniowie naszej szkoły zadbali o utrzymanie estetyki w jednym z cieszyńskich rezerwatów przyrody. 15 osób klasy 3F o profilu ekonomicznym sprzątało Rezerwat „Kopce” w Cieszynie-Marklowicach w ramach cyklicznej akcji organizowanej przez Komisję Ochrony Przyrody Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, Starostwo Powiatowe w Cieszynie i Nadleśnictwo Ustroń.

   

 • Jesień artystycznie

  Poezja, film, teatr; to się składa na nasze wydarzenia tej jesieni w Osuchu, w nowym roku szkolnym. Zresztą jak zwykle.

  Zaczęliśmy występem szkolnej grupy artystycznej Teatr Numer; już po raz dziesiąty podczas gali wręczenia nagród laureatom XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złotą Wieżę Piastowską”.

 • Jesteśmy 4 w województwie!

  W dniu 11 grudnia nasza klasa 2c (humanistyczna) brała udział w finale konkursu EKO-Śląskie przygotowanego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego. Celem konkursu było przygotowanie i zaprezentowanie projektu obywatelskiego dotyczącego walki ze smogiem. W jego realizację włączyła się cała klasa, a efekt to 4 miejsce wśród szkól woj. śląskiego i 1000 zł na wycieczkę szkolną.

 • Już finalista olimpiady!

  Dawid Śliwka, uczeń 1 klasy o profilu medycznym 8 czerwca 2018 wyjeżdża na eliminacje centralne XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
  Dawid, już się cieszymy, bo jako finalista masz już 100% na maturze z biologii, ale życzymy Ci jeszcze zdobycia już w pierwszej klasie indeksu na studia.
  Jesteśmy z Tobą

 • KONKURS WIEDZY O NIEMCZECH WYGRANY!

  W VI edycji Konkursu Realioznawczego Wiedzy o Niemczech, poświęconemu tym razem Krajowi Saary I miejsce zdobyła uczennica LAURA ŁOŚKO a wyróżnienie otrzymał DAWID ŚLIWKA.

  Konkurs nie należał do łatwych, więc tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszych uczniów, którzy jako jedyni reprezentowali Cieszyn.

 • Konkurs EUREKA

  8 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego EUREKA. Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz aktywizacja miłośników fizyki, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.

 • Konkurs chemiczny UŚ

  9 marca br. nasi uczniowie: Julia Gabzdyl, Anna Niechaj, Anna Stonawska, Filip Cwajna, Daniel Grudzień i Michał Hajt reprezentowali naszą szkołę w I etapie XII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego zorganizowanego przez Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 • Konkurs języka niemieckiego- Turbolandeskunde 2017

  I etap IV edycji konkursu z języka niemieckiego „Turbolandeskunde” już za nami. Rywalizacja miała miejsce 7 grudnia 2017 r. i dotyczyła informacji na temat Niemiec. W I etapie wzięło udział 5 trzyosobowych drużyn z różnych klas. Największą liczbę punktów i zarazem zwycięzcami tego etapu zostali uczniowie klasy 2a.

 • Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND

  W naszej szkole odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND. Konkurs jest organizowany co roku w ramach programu edukacyjnego "Łowimy Talenty", która jest formą wsparcia szkół z zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień młodzieży. Inicjatywa ta promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.
 • Lekcja wśród gwiazd

  14 listopada klasa 1a uczestniczyła w zajęciach w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Uczniowie w trakcie seansu poznawali elementy sfery niebieskiej, strukturę Układu Słonecznego, Naszej Galaktyki, problem odległości we Wszechświecie. Uczniami opiekowały się Barbara Zajdel i Irena Sziler.

 • Matura 2018 - wyniki

  3 lipca 2018r. o godz. 12.00 zapraszamy po odbiór świadectw dojrzałości.

 • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  Co za nami?

  Co właśnie się dzieje?

  Co przed nami?

 • Mobilna biblioteka

  lektury.gov.pl lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie, dostępne na komputerze, telefonie, tablecie.

  Pod tym adresem znajdziecie kanon lektur w formie elektronicznej, przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Cyfryzacji.

 • Mróźna wyprawa

  Okazuje się, że nie tylko kiedyś były takie zimy. Śnieg, mróz, słońce zachęciły uczniów z klasy 2β do zorganizowania w czwartek, 22 lutego 2018r. kuligu w Wiśle Czarnym. Były konie, sanie, swojskie jedzenie.

Facebook