ROK SZKOLNY 2015/2016

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2015/2016

 • WESOŁEGO ALLELUJA!

  Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom naszego Liceum życzymy:

  Świąt prawdziwie Wielkanocnych z jajkiem, słońcem i Dyngusem roześmianym, z wiarą mocną w lepsze jutro i nadzieją...
  a przy stole niech zasiądą Przyjaciele, których miłość, dobroć, radość pozostaną na dni wiele i tygodni...

 • WIECZÓR Z GEOGRAFIĄ PRZED MATURĄ

  W piątek 8 kwietnia, w godzinach popołudniowych i wieczornych, na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbyła się seria wykładów geograficznych, obejmujących tematykę istotną na egzaminie maturalnym.

 • WIGILIJKI SZKOLNE

  W ostatni dzień przed Świętami Bożego Narodzenia tradycyjnie odbyły się klasowe wigilijki, w tym roku poprzedzone jednak wspólnym kolędowaniem. Wszyscy mogli razem śpiewać tradycyjne kolędy.

 • WIZYTA W MUZEUM „KORONA ZIEMI” W ZAWOI

  W środę 25 maja klasa 1f, w ramach lekcji geografii, udała się na zajęcia terenowe w Beskid Mały i Żywiecki. Uczestnikami wycieczki była też kilkunastoosobowa grupa młodzieży Gimnazjum w Goleszowie.

 • WIZYTA W SCHINDLERZE

  Klasy1β i 1f w dniu 16 marca 2016 r. zwiedziły Muzeum Fabryka Schindlera w Krakowie. Uczniowie uczestniczyli w niekonwencjonalnej lekcji historii, dotyczącej okresu okupacji Krakowa w latach 1939 – 45.

 • WOJEWÓDZKIE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 • WSPOMNIENIE O PROFESORZE ZDZISŁAWIE BUCZKU

  Mija dwadzieścia jeden lat od śmierci mgr Zdzisława Buczka, człowieka, który wpisał się w historię szkolnictwa cieszyńskiego. Choć minęły już dwie dekady od jego śmierci, nadal pozostaje pamięć i legenda Jego osoby, człowieka niezmiernie prawego, cenionego matematyka oraz wychowawcy młodzieży Śląska Cieszyńskiego. 

 • WYJĄTKOWA WIZYTA W FUNDACJI ROZWOJU KARDIOCHIRURGII W ZABRZU

  W czwartek, 16 czerwca, dwójka naszych uczniów miała niepowtarzalną okazję zobaczyć Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii w Zabrzu "od kuchni", w ramach patronatu wyżej wspomnianej fundacji nad naszymi klasami o profilu biologiczno-chemicznym. 

 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

  Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017 znajduje się w zakładce DOKUMENTY.

 • WYRÓŻNIENIE W konkursie „Filmowe Nowele Henryka Sienkiewicza”

  Zespół w składzie – Maria Sorkowicz, Aleksandra Wawrzyczek i Daniel Kuczera (wszyscy 1 beta) zdobył wyróżnienie I stopnia w konkursie MEN i Ambasady w Bernie na ekranizację noweli Henryka Sienkiewicza.

 • XV FINAŁ DIVERSITY – NAGRODA SPECJALNA

  Uczniowie z I LO im. Antoniego Osuchowskiego w dniach 9-10 czerwca 2016 roku wzięli udział w jubileuszowym, XV finale Ogólnopolskiego Konkursu Diversity organizowanym przez  centrum Motorola Solutions w Krakowie.

  Programistom z Osucha udało się ostatecznie zająć 4 miejsce w kategorii Robocode Challange, pokonując 12 zespołów z całej Polski.

 • Z MIŁOŚCI DO...

  O walentynkach nie trzeba chyba w liceum przypominać, o zbliżających się feriach – też nie...
  Wszystkich zakochanych - i nie tylko - zapraszamy do zaopatrzenia się na ferie w książki z biblioteki szkolnej – od relaksujących po ambitne – do wyboru, do koloru, do zakochania...

 • ZA NAMI KOLEJNE WARSZTATY DLA GIMNAZJALISTÓW

  W piątek (5.01.2016r.) zorganizowaliśmy warsztaty dla gimnazjalistów z przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym w naszym liceum pod hasłem - "Odwiedź nas na Walentynki".

 • ZAJĘCIA Z GEOGRAFII DLA „EKONOMISTÓW” – POZNAJEMY INDIE

  Uczniowie klasy 2F o profilu ekonomicznym 7 marca 2016r. wzięli udział w zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie wykładzie-multimedialnej projekcji o kulturze i zwyczajach południowo-wschodnich Indii.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS III

  29 kwietnia uroczystą akademią zakończyliśmy rok szkolny klas trzecich. Swoimi talenami muzycznymi podzieliły się z nami tegoroczne maturzystki oraz koledzy i koleżanki z niższych klas.

Facebook