Rok szkolny 2014/2015

OLIMPIADY I KONKURSY » Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2014/2015

 
Osiągnięcia w konkursach i olimpiadach:

1. Zawody „4 minuty, które decydują o życiu”. Zwyciężył zespół z naszej szkoły w składzie: Witold Chwastek i Wojciech Karchut.

2. Katarzyna Ciuk i Karolina Leśnik (opiekun - S. Widenka) oraz Anna Hatalak i Dawid Wilczek (opiekun - D. Gruszka) awansowali do finału IX Drużynowego Konkursu Chemicznego zorganizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach.
Katarzyna Ciuk i Karolina Leśnik zajęły II miejsce w IX Regionalnym Konkursie Drużynowym z Chemii (opiekun - S. Widenka).

3. Anna Szczypka została laureatką konkursu „O złoty indeks Politechniki Krakowskiej” w kategorii chemia (opiekun - S. Widenka).

4. Anna Hatalak zajęła 10 miejsce w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym zorganizowanym przez Politechnikę Śląską w Gliwicach (opiekun - D. Gruszka).

5. XXV Regionalny Konkurs dla uczniów I klas szkół ponadgimnazjalnych „Randka z chemią” - III miejsce zajęła Kamila Soroń, IV miejsce zajęli Karolina Staniczek i Filip Wałach.

6. W ramach „Dnia chemii” zorganizowanego w LOTE przez Stowarzyszenie Polskich In-żynierów i Techników Przemysłu Chemicznego oraz p. Wiolettę Wędrowczyk-Zamarską, zorganizowano quiz chemiczny, w którym zwyciężył zespół w składzie: Justyna Danel, Anna Hatalak, Dawid Wilczek (opiekun - D. Gruszka). Drugie miejsce zajął także zespół z naszego liceum w składzie: Aleksandra Stańko, Michał Bobko, Jakub Waluś (opiekun -S. Widenka).

7. Tytuł "Taon" w Konkursie Fizycznym "Lwiątko 2015" uzyskali: Szymon Szlauer, Grzegorz Cieślar, Tomasz Goryczka, Krzysztof Leśnik, Paweł Lisek, Alex Porębski, Szymon Piechaczek (opiekun - B. Zajdel).

8. Wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej - Paulina Szendzielarz (opiekun - B. Zajdel).

9. Szymon Piechaczek zajął I miejsce w VII edycji konkursu „Zobaczyć matematykę” zorganizowanym przez AGH w Krakowie.
Temat nagrodzonej pracy - Szereg Fouriera – od okresowości do aproksymacji funkcji.

10. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny":
wynik bardzo dobry - Szymon Szlauer (opiekun - L. Krzywoń), Dariusz Greń (opiekun - I. Sziler), wyróżnienie - Karolina Brudny, Grzegorz Cieślar, Marta Machej (opiekun - E. Klimek).

11. Internetowy konkurs matematyczny „Maks Matematyczny”: wynik bardzo dobry- Szy-mon Niemczyk, wynik dobry - Mateusz Kula i Jan Budziński .

12. Katarzyna Raszka awansowała do finału Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Grafkom”(opiekun - T. Kanadys).

13. Zespół w składzie: Agata Grzanka, Paulina Szendzielarz, Marcin Gala, Marcin Wątroba, uczestniczył w XIV finale konkursu „Motorola Diversity”, który odbył się w Krakowie (opiekun - T. Kanadys).

14. Monika Kozieł zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza”.

15. Michał Piwowarczyk zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „GeoPlaneta”.

16. I miejsce w kraju w kategorii licealistka w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza FOTO” – Patrycja Czendlik (opiekun - A. Mazur).

17. Ogólnopolski Konkurs Ligi Morskiej i Rzecznej „Młodzież na morzu 2015” - w kategorii plastycznej nagrodę zdobyła Adrianna Gerłowska (opiekun -A. Mazur).

18. II edycja konkursu Systemu Informacji Publicznej Powiatu Cieszyńskiego GIS&GO pod hasłem „Cieszyn znany i nieznany” - I miejsce: Julia Gorczańska, Piotr Głowacki i Szymon Pindor - nagroda główna - wyjazd do Brukseli/Parlament Europejski/ (opiekun - A. Mazur, A. Kabiesz-Szweblik).

19. III miejsce w Olimpiadzie Wiedzy o Gospodarce – Filip Fluder (opiekun - A. Kabiesz-Szweblik)

20. Finalistka w Olimpiadzie Wiedzy o Gospodarce – Justyna Krzenek (opiekun - A. Kabiesz-Szweblik).

21. Konkurs „Dzień Konstytucji” Obrona Praw Człowieka: I miejsce – Patrycja Stoły, III miejsce – Anna Płoskonka (opiekun - D. Czakon).

22. III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „My w Europie” organizowanym przez UW– Natalia Jagiełło (opiekun - D. Czakon).

23. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „My w Europie” organizowanym przez UW – Magdalena Ficek (opiekun - D. Czakon).

24. Etap centralny - wyróżnienie w 56 Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współcze-snym – Rola ONZ w kształtowaniu ładu międzynarodowego – Dawid Ochodek (opiekun - D. Czakon).

25. Międzyszkolny Finał V Podbeskidzkiego Konkursu Historycznego „Solidarni” – I miej-sce zajęła Alicja Gorońska, III miejsce – Joanna Węglorz (opiekun - K. Wybraniec)

26. XVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy – Magdalena Bystranowska - II miejsce (opiekun - A. Ogórek), wyróżnienie – Filip Fluder (opiekun - I. Zdankiewicz-Penno)

27. XV Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury - I miejsce – Kinga Kucharska, wyróż-nienie – Natalia Kubicius (opiekun - A. Ogórek).

28. II etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego - Natalia Kubicius (opiekun - A. Ogó-rek).

29. Chór szkolny "Anthony's Voices" (opiekun - T. Toman) oraz grupa artystyczna „ Teatr Numer” (opiekun - A. Ogórek) uzyskały wyróżnienie I stopnia w Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych Śląska Cieszyńskiego 2015.

30. Ogólnopolski Konkurs Biblijny „Sola Scriptura”:
Tytuł super laureata zdobyły Zuzanna Lazar oraz Katarzyna Sikora (za wielokrotny udział w finale 3-etapowego konkursu). Katarzyna Sikora zdobyła tytuł laureata I miejsce w grupie szkół ponadgimnazjalnych. Tytuł finalistki zdobyły: Martyna Broda, Alina Brych, Alicja Krużołek, Renata Troszok (opiekun - R. Szmidt-Król).

31. XVIII Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej „Jonasz” 2014/2015.
Tytuł laureata uzyskali: Justyna Danel, Remigiusz Gołuch, Anna Hatalak, Karolina Leśnik, Krzysztof Leśnik, Agnieszka Niemiec, Szymon Szlauer. Tytuł finalisty uzyskali: Daniela Borowska, Weronika Borowska, Agata Grzanka, Kinga Kucharska, Agnieszka Siuzdak, Jakub Bussler, Rafał Matuszyński (opiekun - R. Szmidt-Król).

32. Ogólnopolski konkurs językowy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „The Point Open 2014/2015” w kategorii język angielski. Agata Grzanka uzyskała wynik A2 wg skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego i wśród 1582 uczestników z ponad 1000 szkół zajęła VI miejsce.

33. Konkurs języka angielskiego „Fox” - 6 uczniów uzyskało wynik ‘dobry’.

34. Zertifikat Deutsch B1 – Agnieszka Gowin (wydany przez Goethe – Institut).

35. Zertifikat Deutsch C1 – Karolina Potocka.

36. Zertifikat DSH Zeugnis - Karolina Potocka (dokument uprawniający do studiowania na wszystkich uczelniach wyższych w Niemczech, wydany przez Europejski Uniwersytet „VIADRINA” we Frankfurcie n. Odrą)

 

Osiągnięcia sportowe:

1. Sztafetowe Biegi Przełajowe: Reprezentacja chłopców zajęła III miejsce i awansowała do zawodów rejonowych. W tych samych zawodach dziewczęta zajęły V miejsce.

2. Mistrzostwa Powiatu Cieszyńskiego w tenisie stołowym: I miejsca zajęły reprezentacje dziewcząt i chłopców, uzyskują jednocześnie awans do zawodów rejonowych.

3. Mistrzostwa Cieszyna w Piłce Nożnej: Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce i awansowała do zawodów powiatowych.

4. Reprezentacje dziewcząt i chłopców awansowały do finału wojewódzkiego zawodów w tenisie stołowym.

5. Finał Licealiady Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w tenisie stołowym.
VI miejsce zajęły dziewczęta, a X miejsce chłopcy. IX miejsce – Julia Morys.

6. Reprezentacja szkoły w piłce koszykowej chłopców zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Cieszyńskiego i awansowała do zawodów rejonowych.

7. Reprezentacja szkoły w koszykówce chłopców zwyciężyła w zawodach rejonowych i awansowała do zawodów wojewódzkich.

8. Półfinał Licealiady w koszykówce chłopców. Reprezentacja szkoły zajęła III miejsce.

9. Nasza szkoła zajęła III miejsce w sportowym współzawodnictwie szkół pand gimnazjal-nych powiatu cieszyńskiego.

10. Udział uczniów, z licznymi sukcesami, w zawodach strzeleckich organizowanych przez LOK Cieszyn.

 

Facebook