Rok szkolny 2013/2014

OLIMPIADY I KONKURSY » Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2013/2014

 

Osiągnięcia w konkursach i olimpiadach.

semestr I:

  • stypendium Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013 - Łukasz Macura
  • stypendium Prezesa Rady Ministrów - Katarzyna Ciuk
  • stypendia Macierzy: Pomostowe - 1 osoba, Macierzowe - 5 osób
  • wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim „Polskie więźniarki w Ravensbrick" - Gabriela Bielak
  • wyróżnienie dla finalisty w XVI Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. W. Korfantego - Patrycja Skrzypoń
  • II miejsce w etapie regionalnym Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - Karolina Leśnik
  • uczniowie zakwalifikowali się do II szczebla olimpiady historycznej i olimpiady języka francuskiego
  • wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim „Polskie więźniarki w Ravensbrϋck” - Gabriela Białek
  • wygrana w kategorii „przestrzeń publiczna i transport” konkursu „Jak Polak z .. – sąsiadem lepiej”, na zdjęcie promujące projekty zrealizowane przy finansowym wsparciu UE - Emila Kohut
  • wyróżnienie w finale XVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego  im. Wojciecha Korfantego, który odbył się w Katowicach - Patrycja Skrzypoń
  • Redakcja „Perspektyw” ogłosiła wyniki rankingu szkół ponadgimnazjalnych - nasza szkoła uplasowała się na 19 miejscu w województwie i 206 w Polsce.

semestr II:

  • wyróżnienie w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i uzyskał awans do zawodów regionalnych, które odbędą się w Pszczynie - Wojciech Kopel
  • Finał Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura”.
    • Wojciech Kopel – laureat 3 miejsca, tytuł superfinalisty (po raz szósty w finale),
    • Katarzyna Sikora – laureatka 4 miejsca,
    • Remigiusz Gołuch – laureat 5 miejsca,
    • Agnieszka Niemiec – laureat 6 miejsca,
    • Zuzanna Lazar – laureatka 7 miejsca,
    • Alicja Krużołek – tytuł finalistki.
  • centralne Olimpiady Języka Niemieckiego
    • tytuł laureata - Anna Grzybek
    • tytuł finalisty - Martin Grzybek
  • tytuł finalisty LX Olimpiada Chemiczna - Marta Biedrawa
  • wygrana w XXII Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym dla Młodzieży Szkół Średnich zorganizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Gliwicki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego - Marta Biedrawa
  • XIII Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Niemieckiego zorganizowanej przez College „The Top” z Bielska-Białej.
    • I miejsce - Anna Grzybek
    • II miejsce - Martin Grzybek
  • III miejsce w konkursie poetyckim pt. „Takie klimaty…” XXI „Tygodnia Ziemi” w Zabrzu - Anna Stalmach
  • tytuł finalisty w XXIV Olimpiadzie Teologii Katolickiej - Agnieszka Górska
  • tytuł „taon” w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2014” - Łukasz Macura i Filip Jamróz
  • Konkurs Motorola Diversity 2014 - w finale konkursu uczestniczyli:
    • Szymon Piechaczek,
    • Katarzyna Raszka,
    • Anna Szczypka,
    • Michał Szturc.
  • XVII wojewódzki Konkurs Recytatorski „Poezja i proza w języka Shakespeare’a”.
    • II miejsce - Patrycja Skrzypoń,
    • III miejsce - Justyna Kondziołka.
  • Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Eureka", wynik bardzo dobry - Radosław Dębiec, 19 uczniów uzyskało wyróżnienie.
  • tytuł laureata w Konkursie chemicznym „Randka z chemią” - A. Hatalak i A. Stańko
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza – Foto” edycja „Architektura w obiektywie” – Karolina Gabzdyl.

 

Osiągnięcia sportowe.

semestr I:

  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Cieszyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych - Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców
  • l miejsce w Mistrzostwach Powiatu Cieszyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych - Tenis Stołowy Dziewczątl miejsce w Mistrzostwach Powiatu Cieszyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych - Tenis Stołowy Chłopców
  • l miejsce w Zawodach Rejonowych Tenisa Stołowego Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych
  • IV miejsce w Mistrzostwach Cieszyna Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Koszykowej Chłopców
  • I miejsce w XII Regionalnym Turnieju Koszykówki Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych
  • V miejsce w Licealiadzie Województwa Śląskiego w Tenisie Stołowym
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Cieszyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych - Piłka Koszykowa Dziewcząt
  • Liczne medale i wyróżnienia w strzelectwie sportowym (13 dziewcząt i 8 chłopców na lokatach od 1 do 20 chłopców i dziewcząt)
  • Reprezentacja szkoły w biegach sztafetowych chłopców zajęła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Cieszyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych i awansowała do zawodów rejonowych.
  • Rejonowe zawody w tenisie stołowym. Reprezentacja chłopców zajęła I miejsce, a dziewcząt - II miejsce.
  • W finale „Licealiady” w tenisie stołowym reprezentacja szkoły zajęła V miejsce (w kategorii chłopców), a indywidualnie V miejsce zajął Dominik Dziembała.
  • Reprezentacja szkoły w koszykówce w kategorii dziewcząt zajęła I miejsce w XII Regionalnym Turnieju Koszykówki.
    Skład zespołu:
    • Agnieszka Bączek, Ewelina Chwolek, Agata Filipczak, Paulina i Roksana Gloc, Emilia Kohut (kapitan), Sylwia Nikiel, Marta Tomica, Agata Topór, Wiktoria Trombik.
  • Reprezentacja szkoły w koszykówce w kategorii dziewcząt zajęła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Cieszyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych.
  • Zakończenie sezonu strzeleckiego w Powiecie Cieszyńskim. W kategorii młodzieży szkolnej czołowe lokaty zajęli nasi uczniowie.
    • Dziewczęta: Agata Topór (I miejsce), Julia Sowa (II miejsce), Joanna Węglorz (IV miejsce) i Magdalena Hombek (V miejsce).
    • Chłopcy: Szymon Borejza (I miejsce), Olaf Warzecha (II miejsce), Michał Borejza (VI miejsce).
  • Reprezentacja szkoły zajęła II miejsce w X Regionalnym Turnieju Szachowym Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Cieszyńskiego.
    • Skład drużyny: Zuzanna Lazar, Wojciech Kopel, Bartosz Księżyc.

  

semestr II:

  • Reprezentacja szkoły w siatkówce dziewcząt zajęła II miejsce w XII Regionalnym Turnieju Siatkówki Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych.
  • Reprezentacja szkoły w siatkówce chłopców zajęła II miejsce w XII Regionalnym Turnieju Siatkówki Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych.
  • Reprezentacja szkoły zajęła II miejsce w XVIII Powiatowych Mistrzostwach Szkół Średnich (narty i snowboard). Indywidualnie I miejsce w snowboardzie zajął Jacek Brawański, a Edyta Kral zajęła II miejsce w kategorii narty GS.
  • Reprezentacja szkoły w siatkówce dziewcząt zajęła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Cieszyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych.
  • Nasza szkoła zajęła I miejsce drużynowo w dwuboju z broni pneumatycznej w Szkolnej Lidze Strzeleckiej o Puchar Przechodni Dyrektora MOSiR w Cieszynie. W kategorii dziewcząt tryumfowała Agata Topór, a w kategorii chłopców II miejsce zajął Szymon Borejza.
  • Anna Grzybek i Karolina Brudny zajęły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Cieszyńskiego w plażowej piłce siatkowej dziewcząt.
  • Martin Grzybek i Przemysław Ząber zajęli I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Cieszyńskiego w plażowej piłce siatkowej chłopców.
  • Licealiada Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego.
    • Piłka siatkowa plażowa chłopców – M. Grzybek, P. Ząber (III miejsce).
    • Piłka siatkowa plażowa dziewcząt – K. Brudny, A. Grzybek (VII miejsce).

 

 

Facebook