RAJD KLAS 1

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2013/2014 » RAJD KLAS 1

Przygotowania do rajdu zaczęły się już dwa tygodnie wcześniej, choć na dobre wszystko wystartowało z samego rana w poniedziałek. Pobudka przed piątą nad ranem, przed szóstą w szkole. Niewyspani, ale z masą pomysłów do walki z czasem stanęli tegoroczni organizatorzy rajdu - klasa 2b. Po godzinie ósmej jednocześnie odbywały się ostatnie przygotowania w klasach pierwszych oraz odprawa organizatorów. Nawet pogodzie nie udało się pokrzyżować planów. Po słowach reżysera rajdu: "Nie ma odwrotu! Powodzenia!", wszyscy organizatorzy ruszyli na swoje miejsca lub do swoich klas. Ostatni telefon kilka minut przed godziną dziewiątą dał znak do wyjścia wszystkich klas z Osucha.

Punktualnie o godzinie dziewiątej na płycie cieszyńskiego rynku ustawiło się wszystkie 6 klas. Tegoroczny rajd ze względu na przyjętą koncepcję "Mistrzostw Świata" wymógł na pierwszoklasistach konieczność przebrania się w stroje nawiązujące do:

  • Włoch,
  • Meksyku,
  • Indii,
  • Rosji,
  • Francji,
  • USA

Przed klasami postawiono trudne zadanie - w deszczu mieli do pokonania odcinki między poszczególnymi zabytkami Cieszyna. Pierwsze koperty ze wskazówkami  dotyczącymi zabytków uroczyście wręczył Burmistrz Miasta Cieszyna Mieczysław Szczurek, który także osobiście zainaugurował rajd życząc dobrej zabawy, pogody i miłego podążania szlakiem cieszyńskich zabytków. Dziesięć minut po godzinie dziewiątej z dobrym humorem wgłąb Cieszyna ruszyły wszystkie klasy, które wykazać się musiały nie tylko wiedzą na temat zabytków, ale także spostrzegawczością i szybkością działania. Zmoknięte, ale zadowolone dotarły wraz z opiekunami wszystkie klasy pierwsze, a kilka minut po godzinie jedenastej wszystkie klasy przy wypełnionej sali gimnastycznej złożyły ślubowanie, które za sprawą języka z pewnością na długo będzie w ich pamięci.

Po ślubowaniu nadszedł czas na konkurencje, z których na szczególne wyróżnienie zasługują występy artystyczne, piosenka, śpiewanie treści artykułu do melodii znanych kolęd i utworów, a także finałowa konkurencja - prezentowanie dialogu na wylosowany temat. Pod czujnym i krytycznym okiem Jury: prof. Marii Francus- wychowawczyni klasy 2b, Agaty Zając- przewodniczącej samorządu oraz Katarzyny Ciuk i Kamila Nowaka z klasy 2b zaprezentowały się wszystkie klasy. Tuż przed finałem Jury dokonało oceny przebrań klas. Posypały się wówczas najwyższe opinie wobec sześciu klas pierwszych. Niespodzianką okazała się również konkurencja dla opiekunów klas. Przy głośnym dopingu swoich podopiecznych, w walce o punkty zmierzyło się 12 uczniów klasy 2b. Mimo goniącego ich czasu, wszystkim udało się wykonać zadanie i zdobyć maksymalną ilość punktów dla swoich klas.

Przez cały czas trwania rajdu nie brakowało śmiechu i dopingu ze strony klas. Sam rajd dobiegł końca po godzinie czternastej, gdy prowadzący rajd Filip Fluder z klasy 2b wraz z prezydentem Obamą w wykonaniu klasy 1f ogłosili wyniki i przede wszystkim zwycięzcę. Wybuchła euforia i radość, choć widoczny był też smutek z powodu tego, że rajd dobiegł końca. Z tych sześciu godzin pozostaną jednak nie tylko oficjalne wyniki i zdjęcia, ale także tysiące wspomnień, również dla nas - organizatorów. 

Klasa 2b

Facebook