Przygotowania do rewizyty

WYMIANA » Wymiana polsko - niemiecka 2015 » Przygotowania do rewizyty

Wymiana młodzieży pomiędzy I LO im. Antoniego Osuchowskiego a Grimmelshausen Gymnasium Gelnhausen trwa już od ponad 20 lat. Raz w roku szkolnym przyjmujemy gości z Niemiec, w następnym sami wyjeżdżamy w ramach rewizyty. Organizowany przez nas projekt jest dofinansowywany przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży PNWM.

Czas biegnie bardzo szybko. Nie tak dawno mieliśmy przyjemność gościć w naszych domach 13 niemieckich uczniów, którzy przybyli do nas w ramach wymiany partnerskiej z trzema opiekunami Norbertem Bechtoldem, Larsem Bürkerem oraz emerytowanym nauczycielem Rolandem Krischke. Teraz nadszedł czas rewizyty. Przygotowania do wyjazdu dobiegły końca, jeszcze tylko trzeba spakować plecaki i w drogę. Już za kilka dni trzynastka naszych uczniów różnych klas wraz z opiekunami spotka się wczesnym rankiem na dworcu kolejowym w Czeskim Cieszynie, by następnie wyruszyć w podróż do Gelnhausen – przepięknego niemieckiego miasta położonego w landzie Hesja.

Oto oni:

1. Drabik Grzegorz 3e

2. Gabzdyl Karolina 3 β

3. Grajewski Łukasz 3a

4. Gruszczyk Piotr 3e

5. Hatalak Anna 3 β

6. Kisiel Paulina 3a

7. Kusińska Karolina 2β

8. Piątkowska Daria 3f

9. Płoskonka Anna 2f

10. Szendzielarz Paulina 3e

11. Wantoła Weronika 3a

12. Węglorz Joanna 3c

13. Zawada Kornelia 2β

Uczniowie będą pod opieką nauczycieli: Anny Brody i Romany Szmidt-Król oraz wieloletniego organizatora i koordynatora wymiany młodzieży Ludwika Rosnera.
Niemieccy opiekunowie przygotowali dla tegorocznych uczestników wymiany wspaniały program. Nasi uczniowie zobaczą przepiękne miasta niemieckie takie jak Gelnhausen, Frankfurt, Speyer, Würzburg. Mieszkając w niemieckich rodzinach będą mieli okazję poznać zwyczaje panujące w ich domach oraz niezwykłą możliwość doskonalenia języków obcych, zarówno języka niemieckiego, jak i języka angielskiego.

Przygoda czeka…, aż chce się jechać!

Facebook