Pożegnanie Maturzystów 2018

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018 » Pożegnanie Maturzystów 2018

Zwycięstw w przygodzie z życiem, w podróży ku nowemu..
Tego m.in. w słowach pożegnania i podziękowania skierowanych do tegorocznych maturzystów życzyła Dyrektor szkoły - Jolanta Dawidowicz- Macura w dzień zakończenia r. szk. klas trzecich.
W piątek 27 kwietnia nie obyło się bez wzruszeń, a uroczystą akademię zaszczycili swą obecnością goście w osobach dra Jarosława Storczyńskiego z Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku- Białej i i prodziekan Edyty Nowak-Źółty z Akademii WSB - w Cieszynie. Oboje wręczyli nagrodę specjalną wyróżniającym się absolwentom. Przemysław Wątroba - laureat Diamentowego Indeksu AGH i Adrian Cinal - finalista Olimpiady z Języka Angielskiego otrzymali zaproszenie do studiowania na wydziałach tych uczelni.
Absolwenci nagrodzeni podczas tej akademii i wyróżnieni szczególnie to aż 95 osób.
Serdecznie gratulujemy!
Maturzystów żegnała jak zwykle młodzież młodszych klas, która pod okiem polonistki Agaty Ogórek przygotowała repertuar, a kanwą tegorocznej uroczystości był jubileusz 100- lecia Odzyskania Niepodległości. Formę sceniczną dopełniła ekspozycja, która nawiązywała do zdarzeń z przeszłości szkoły, odsłaniając niepospolite życiorysy absolwentów Osucha, którzy swój egzamin dojrzałości składali w rok Odzyskania Niepodległości przez Polskę w r. 1918.
Formę sceniczną dopełniły wiersze z tomików Zb. Herberta w odpowiedzi na uchwalenie przez Sejm RP 2018 Rokiem Herbertowskim.
Samorząd szkolny przygotował niespodziankę w postaci gali osuchowskich oskarów, a Pani Dyrektor wręczyła absolwentom swój prezent – dla każdego pamiątkową kartę tableau Jubileuszowego Rocznika Maturalnego 2018.

Facebook