Poleca Julia Loska

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018 » Poleca Julia Loska

Julia napisała: Czy pomyślałeś kiedyś, że „Wiedźmin” jest tylko prostą, sztampową książką, w której główny bohater pojawia się znikąd, ratuje księżniczkę przed smokiem, a w nagrodę bierze z nią ślub? Otóż nie! Co prawda Geralt z Rivii też walczy z potworami, ale z pewnością podchodzi do życia inaczej niż wzorcowy średniowieczny rycerz.

Cykl powieści Andrzeja Sapkowskiego łączy wiele wątków – od miłości przez wojnę aż po politykę, przy czym każdy z nich jest opisany równie ciekawie i zaskakująco. Całość dopełnia humor (momentami czarny), a wykreowany świat pochłania bez reszty. Można śmiało stwierdzić, że Wiedźmina się nie czyta, Wiedźminem się żyje.

 

Chrzest Ognia”, jak i inne książki z cyklu „Wiedźmin”, są do wypożyczenia w bibliotece szkolnej. Książki polecane przez Anię Brzezinę, Natalię Antolak, Janka Sokala i Bartka Ciemniaka zostały zwrócone i nadal są do Waszej dyspozycji. Szczegółów szukajcie w zakładce BIBLIOTEKA, gdzie tytuły z naszych półek, i nie tylko, przyciągnęły uwagę naszych Uczniów, Absolwentów i Profesorów. Zapraszamy do dzielenia się Waszymi poleceniami i recenzjami :)

Julia wybrała dla nas fragment z tomu „Chrzest ognia” (A. Sapkowski, Chrzest ognia. Wiedźmin, wyd. Supernowa, Warszawa 2014):

 

-[...] Jeśli będzie bezpiecznie, zawołam głosem krogulca.
- Głosem krogulca? - niespokojnie poruszył brodą Munro Bruys. - Przecież ty pojęcia nie masz o naśladowaniu ptasich głosów, Zoltan.
- I o to chodzi. Gdy usłyszysz dziwny, niepodobny do niczego głos, to będę ja.

Julio, dziękuję za współpracę!

Romana Szmidt-Król

Facebook