Pierwsze podsumowania z bicia rekordu w czytaniu

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2016/2017 » 1 LOguj się i Ty! » Alfabet czytania » Pierwsze podsumowania z bicia rekordu w czytaniu

W Dniu Dziecka czytaliśmy w liczbie 245 osób, w tym z naszymi Gośćmi z Niemiec z wymiany międzynarodowej oraz z tegorocznymi absolwentami! Relacja fotograficzna poniżej.

DZIEKUJEMY ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO BICIA REKORDU!

Na ostateczną informację, czy zeszłoroczny, ogólnopolski rekord 432 608 osób czytających w jednym momencie został pobity, musimy jeszcze poczekać, ponieważ do 20 czerwca będą spływały dane do głównego organizatora akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Sprawczyniami pozytywnego zamieszania były nauczycielki - bibliotekarze, Romana Szmidt-Król i Regina Tekla oraz wolontariusze, którzy m. in. przygotowali 412 książek do bicia rekordu - 382 w języku polskim oraz 30 w językach angielskim i niemieckim. Dziękujemy pani Annie Brodzie, nauczycielce j. niemieckiego, za udostępnienie swoich prywatnych zbiorów literatury niemieckiej na czas wydarzenia! Dziękujemy też, jak zawsze niezawodnemu Samorządowi szkolnemu, za wsparcie logistyczno – techniczno - dokumentacyjne i naszej fotograf, która – dosłownie – balansowała na granicy zdrowia i życia, by nas uwiecznić :) !

Wszystkich Pasjonatów czytania, zarówno tradycyjnych, jak i elektronicznych (!) książek, zapraszamy do nie odrywania się od nich i wzięcia udziału w jubileuszowym, X. Międzynarodowym Festiwalu Czytania nad Olzą. Od poniedziałku, 5 czerwca, zostaje ponownie otwarta, wyremontowana, wypożyczalnia Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. I jeszcze jedna dobra wiadomość: kontynuujemy starą, dobrą tradycję naszej szkolnej biblioteki i wypożyczamy książki na wakacje – dla przyjemności, dla pogłębienia wiedzy, na zapas – ale najpierw prosimy o rozliczenie się z już wypożyczonych do 9 czerwca!

Czas bicia rekordu był ograniczony, ale nie czytanie! Do zobaczenia w bibliotece, nowe informacje o rekordzie przekażemy pod koniec roku szkolnego, do którego coraz bliżej, a to oznacza... więcej czasu na Wasze pasje, czyli też CZYTANIE!

Facebook