OLIMPIADY I KONKURSY

Rok szkolny 2015/2016

 

Osiągnięcia w konkursach i olimpiadach:

  1. 62 Olimpiada Chemiczna - Anna Hatalak(opiekun - D. Gruszka-Probst) - zdobyła 31. miejsce i uzyskała tytuł laureata.
  2. Ogólnopolski Konkurs Chemiczny zorganizowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach - Anna Hatalak(opiekun - D. Gruszka-Probst) - V miejsce wśród 30 finalistów

  3.  VI Podbeskidzki Konkurs Historyczny „Solidarni”(opiekun - K. Wybraniec) I miejsce - Joanna Węglorz, III miejsce - Agnieszka Lupa, V miejsce - Agnieszka Hernik
  4.  Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie( opiekun – D. Czakon) etap wojewódzki - Aneta Herczyk
  5.  Konkurs Krasomówczy im. W. Korfantego( opiekun – A. Ogórek) – wyróżnienie - Magdalena Bystranowska
  6. Udział w II części zawodów okręgowych II stopnia XLVI edycji OLiJP (opiekun – A. Ogórek) Agnieszka Hyrnik
  7.  XVI - ty Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poezja i Proza w Języku Szekspira"(opiekun – T. Toman) I miejsce -  Natalia  Antolak, II miejsce -  Marzena Ryt,  wyróżnienia -   Michalina Chrzan i Adrian Cinal
  8.  Konkurs „Filmowe Nowele Henryka Sienkiewicza”  zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ambasadą Rzeczpospolitej Polskiej w Bernie(opiemun – D. Gruszka-Probst) wyróżnienie I stopnia dla  zespołu w składzie – Maria Sorkowicz, Aleksandra Wawrzyczek i Daniel Kuczera 
  9. Rejonowy etap Ogólnopolskiego Konkursu z wiedzy o Austrii Turbolandeskunde- Österreich”(opiekun – nauczyciele języka niemieckiego) I miejsce dla zespołu w składzie - Anna Płoskonka, Izabella Tessar i Patrycja Stoły
  10. Udział ucznia Przemysława Holisz w drugim etapie Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki(opiekun – B. Zajdel)
  11. Zdobycie Diamentowego Indeksu AGH(opiekun – L. Krzywoń) – Jan Budziński – laureat z matematyki
  12. XIII Śląski Konkurs Matematyczny(opiekun – E. Klimek) finaliści: Karolinia Brudny, Jakub Pilch, Szymon Szlauer
  13. Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Eureka(opiekun – B. Zajdel) wynik bardzo dobry – Radosław Dębiec, wyróżnienie uzyskało 16 uczniów
  14. Polsko – Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko”2016(opiekun – B. Zajdel) tytuł „taon” Mieszko Pasierbek
  15. XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na pracę pisemną w kategorii szkół ponadgimnazjalnych , zorganizowanego przez Narodowy Bank Polski w Warszawie pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej(opiekun – A. Mazur) laureat 1 miejsca i zdobywca głównej nagrody – Mieszko Pasierbek

Osiągnięcia sportowe:

  1. Udział w Mistrzostwach Cieszyna:

    - w koszykówce chłopców – I miejsce

    - w koszykówce dziewcząt – I miejsce

    - w siatkówce dziewcząt – II miejsce

  2. W zawodach powiatowych:

    - LA: dziewczęta – V miejsce, chłopcy – III miejsce

    - w sztafetowych biegach przełajowych: dziewczęta – IV miejsce, chłopcy III miejsce

    - tenis stołowy: dziewczęta – V miejsce, chłopcy – III miejsce

    - koszykówka: dziewczęta – III miejsce, chłopcy – I miejsce

    - piłka nożna: chłopcy – II miejsce

    - szachy – VI miejsce

  3. W zawodach rejonowych:

    - tenis stołowy: chłopcy – IV miejsce

    - sztafetowe biegi przełajowe: chłopcy – V miejsce

    - LA: chłopcy – III miejsce

  4. W  Półfinałach Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej:

     - koszykówka chłopców - II miejsce

Facebook