AKTUALNOŚCI

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 • siatkowka_plazowa_dz_strona.jpg

  Siatkówka Plażowa Dziewczyn

  16 maja odbył się Powiatowy Turniej w Siatkówce Plażowej Dziewczyn w Skoczowie. Reprezentacja I LO im. A. Osuchowskiego w składzie: Dominika Natkaniec i Wiktoria Domajer zajęła II MIEJSCE.

  Jesteśmy dumni!

 • 2b_wyc26[1].jpeg

  Szwajcarska Saksonia

  Drezno w Niemczech, a potem Usti nad Labem w Czechach, czyli Szwajcarska Saksonia to cel szkolnej wycieczki, na którą wybrali się uczniowie z klasy 2b (wych. Agata Ogórek) wraz z kolegami z kl. 2c i 2a, a nawet 2f.
  O 4 nad ranem wyjechali z Cieszyna, a potem to już tylko przygoda podróży i wrażenia, których im zazdrościmy. Drezdeńska starówka, rzeczna przeprawa doliną Łaby, górskie podejścia, panorama Narodowego Parku Skalnego w sercu Gór Połabskich. Zresztą zdjęcia mówią same za siebie; no i ta pogoda!

 • Już finalista olimpiady!

  Dawid Śliwka, uczeń 1 klasy o profilu medycznym 8 czerwca 2018 wyjeżdża na eliminacje centralne XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
  Dawid, już się cieszymy, bo jako finalista masz już 100% na maturze z biologii, ale życzymy Ci jeszcze zdobycia już w pierwszej klasie indeksu na studia.
  Jesteśmy z Tobą

 • zawora_sos_—_kopia.jpg

  KONKURS WIEDZY O NIEMCZECH WYGRANY!

  W VI edycji Konkursu Realioznawczego Wiedzy o Niemczech, poświęconemu tym razem Krajowi Saary I miejsce zdobyła uczennica LAURA ŁOŚKO a wyróżnienie otrzymał DAWID ŚLIWKA.

  Konkurs nie należał do łatwych, więc tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszych uczniów, którzy jako jedyni reprezentowali Cieszyn.

 • Wilczek1.JPG

  Spotkanie z profesorem P. Wilczkiem z Zakładu Kardiochirurgii w Zabrzu

  10 maja uczniowie klasy I i II o rozszerzeniu biologicznym z zainteresowaniem wysłuchali wykładu profesora P. Wilczka p.t "Biotechnologia, czyli co łączy bakterie z tabletem?"

   

 • eureka_-_Kopia.jpg

  EUREKA!

  W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego Eureka uczestniczyło 11 uczniów naszej szkoły i wszyscy uzyskali liczbę punktów kwalifikującą do wyróżnienia. Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie klasy drugiej o profilu akademickim: Piotr Bułka - wynik bardzo dobry i Juliana Palmen - dyplom wyróżnienia.

 • maturzysci18_01.JPG

  Pożegnanie Maturzystów 2018

  Zwycięstw w przygodzie z życiem, w podróży ku nowemu..
  Tego m.in. w słowach pożegnania i podziękowania skierowanych do tegorocznych maturzystów życzyła Dyrektor szkoły - Jolanta Dawidowicz - Macura w dzień zakończenia r. szk. klas trzecich.
  W piątek 27 kwietnia nie obyło się bez wzruszeń, a uroczystą akademię zaszczycili swą obecnością goście w osobach dra Jarosława Storczyńskiego z Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku- Białej i i prodziekan Edyty Nowak-Źółty z Akademii WSB - w Cieszynie. Oboje wręczyli nagrodę specjalną wyróżniającym się absolwentom.

 • Wystawy

  Po styczniowej ekspozycji prezentowanej ku upamiętnieniu 90. rocznicy śmierci patrona- Antoniego Osuchowskiego autorki projektu - panie Agata Ogórek (polonistka) i Regina Tekla (bibliotekarz) znów podjęły kolejne tematy wystawowe.

  Tym razem zaprezentowano twórczość i osobę Zbigniewa Herberta na okoliczność ogłoszenia roku 2018 przez Sejm RP Rokiem Herbertowskim. Wystawa prezentuje także mniej znany element jego twórczości - rysunki, zawiera również fragm. listów czy wspomnień autora.

  Druga z instalacji to biografie absolwentów Gimnazyjum Polskiego rocznika 1917/18, który zdawał maturę w niepodległej już Polsce.

 • 2b_wyc26.jpeg

  Słoneczna wyprawa

  Drezno w Niemczech, a potem Usti nad Labem w Czechach, czyli Szwajcarska Saksonia to cel szkolnej wycieczki, na którą wybrali się uczniowie z klasy 2b (wych. Agata Ogórek) wraz z kolegami z kl. 2c i 2a, a nawet 2f.

   

Facebook