Jubileusz wymiany 2017

WYMIANA » Jubileusz wymiany 2017

 • 25 lat wymiany uczniowskiej

  Maj jest dla naszej szkoły czasem wyjątkowym. W tym miesiącu obchodzić będziemy 25-lecie wymiany uczniowskiej pomiędzy  I LO im. Antoniego Osuchowskiego a  Grimmelshausen Gelnhausen Gymnasium. Od roku 1992 nasza szkoła prowadzi współpracę ze szkołą niemiecką, zatem  rok 2017 to dla nas rok jubileuszowy.  

 • Goście z GGG w Cieszynie

  We wtorek, 23 maja ok. godz. 12, po długiej kilkunastogodzinnej podróży autobusem dotarła do nas szczęśliwie 13 osobowa grupa młodzieży szkolnej wraz z dwoma opiekunami. Przywitaliśmy ich z uśmiechniętymi buziami małym poczęstunkiem w sali języka niemieckiego.

 • V Dzień Niemiecki w Osuchu

  W środę, 31 maja odbyła się w naszej szkole uroczystość 25 jubileuszu wymiany młodzieży partnerskich szkół: I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie oraz Grimmelshausen Gymnasium Gelnhausen w Hesji. Obchody rozpoczęliśmy uroczystym konkursem kulturoznawczym dla klas drugich. Był to tak zwany Dzień Niemiecki, już piąty w naszej szkole, w którym to zwykle klasy drugie stają się bohaterami dnia.

 • Wymiana młodzieży z GGG

  Czas pędzi nieubłaganie. Wymiana młodzieży z partnerską szkołą dobiegła końca. Nasi goście z Grimmmelshausen Gymnasium Gelnhausen spędzili u nas 10 dni. Był to wspaniały czas spędzony wspólnie z nowymi przyjaciółmi. Wszystkim rodzinom goszczącym bardzo dziękujemy!

Facebook