AKTUALNOŚCI

 • srebrne_liceum_2019_—_kopia.jpg

  Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2019

  Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie  jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 • ferie_bibl_1.JPG

  Wypożycz książkę na ferie.

  Ferie zimowe to bardzo dobry czas na czytanie!

  W bibliotece szkolnej czeka na Ciebie wiele wspaniałych książek, które zapewnią Ci rozrywkę, przygodę, wzruszenie....Wstąp więc do biblioteki i wypożycz coś dla siebie. Niezdecydowanym zapewniamy pomoc w wyborze lektury.

  Z życzeniami Zaczytanych Ferii

                                                            Nauczyciele bibliotekarze

 • DSCN1508.JPG

  Współpraca z Politechniką Śląską

  W ramach współpracy naszej szkoły z Politechniką Śląską w Gliwicach 4 stycznia gościliśmy Dyrektora Instytutu Elektroniki prof. dr hab. Dariusza Kanię. Profesor wygłosił wykład dla uczniów klas IIa, IIIa i IIIe, w których fizyka jest realizowana w zakresie rozszerzonym. Tematem wykładu była "Trajektoria stabilograficzna, nadążna, kwintowa - metody pozyskiwania informacji".

 • P1000730.JPG

  Wykład z prawa

  W czwartek 13 grudnia nasze klasy humanistyczne (2c i 3c) oraz 2 beta zostały zaproszone na wykład z praktycznego stosowania prawa. Prowadzącym był dr Mariusz Grążawski, Sędzia Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej i wykładowca akademicki, specjalista od prawa pracy.

 • 20181130_132751_—_kopia.jpg

  Mistrzowie ortografii

  8 uczniów reprezentowało nas w Dyktandzie Niepodległościowym, zorganizowanym przez Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie. Najmniej błędów wśród 44 uczestników  popełnili nasi uczniowie z klas pierwszych - I miejsce zajęła i w nagrodę otrzymała złote pióro Emilia Koczoń, a III miejsce zajął Jan Konarzewski.

 • Uwaga

  W dniu 24 grudnia 2018r. budynek szkoły będzie zamknięty.

 • 20181207_131221[1].jpg

  Turbolandeskunde po niemiecku!

  Michalina Kania, Mateusz Nowak i Bartosz Skałka zwycięzcami konkursu z wiedzy o Austrii! Gratulujemy! I etap konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” odbył się w piątek, dnia 7 grudnia 2018. W tym roku konkurs ten cieszył się niezwykłą popularnością w naszej szkole, wzięło w nim udział 14 trzyosobowych drużyn.

 • DSC07447.JPG

  Zajęcia z mediawistyki

  W czwartek, 6 grudnia dla klas humanistycznych (2c i 3c) odbył się wykład z mediawistyki prowadzony przez prof. dr hab. Jerzego Sperkę – dyrektora Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego. Wydarzenie było związane z odnowieniem na następne trzy lata umowy, w ramach której Instytut będzie sprawował patronat naukowy nad naszymi klasami humanistycznymi.

 • DSCN1171.JPG

  Ciekawe spotkania z matematyką i fizyką w Osuchu!

  4 grudnia w naszej szkole odbyły się zajęcia z przedmiotów ścisłych dla gimnazjalistów i uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Zajęcia z matematyki poprowadziła Lucyna Krzywoń. Wykład z fizyki na temat światła i jego zastosowań połączony z pokazami doświadczalnymi wygłosiła Barbara Zajdel.

 • 3[8].jpg

  Ponownie na zajęciach laboratoryjnych w Instytucie Chemii UŚ

  30 listopada br. uczniowie klasy 3 beta uczestniczyli w kolejnych zajęciach laboratoryjnych połączonych z wykładem, zorganizowanych przez Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tematem zajęć praktycznych były biopierwiastki, natomiast wykład, który wygłosił dr hab. Robert Musioł, nosił tytuł „Pod strzechą znachora”.

Facebook