eduKreacja

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2016/2017 » 1 LOguj się i Ty! » eduKreacja

 • Anthony’s Voices pracowicie

  Najważniejsze o nas jest to, że nadal jesteśmy i dobrze się mamy. Trudno się spotykać na próbach, bo w końcu nauka najważniejsza i sprawdziany trzeba zaliczać, ale dajemy radę i nie poddajemy się. To już nasz siódmy rok! Po okresie poświąteczno-wakacyjnej hibernacji, pracujemy intensywnie przed kolejnym Powiatowym Przeglądem Zespołów Artystycznych, 20 marca w cieszyńskim Teatrze im. A. Mickiewicza.

 • BOŻONARODZENIOWY X-FACTOR

  Dnia 22 grudnia odbył się w naszej szkole Bożonarodzeniowy X-Factor. Każda klasa miała przygotować wylosowaną piosenkę. Oceniany był nie tylko talent wokalny, ale również pomysł na utwór oraz kreatywność. Rywalizacja była na wysokim poziomie.

 • KONCERT "Z SERCA DLA SERC" 2016 - RELACJA

 • Klasycznie w Osuchu

  Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę w Krakowie, a to już 11 kwietnia -  Opera Krakowska ze sztuką „Wesele Figara”.

 • Klasycznie w Osuchu cd.

  We wtorek, 11 kwietnia, grupa uczniów klas drugich udała się do Krakowa w celu, jak na nasze czasy, dość niecodziennym, a mianowicie aby wysłuchać i oczywiście obejrzeć przedstawienie opery W.A.Mozarta "Wesele Figara". Jak się okazało, "nie taki diabel straszny".

 • Noc filmowa

  Prima Aprillis został powitany w Osuchowskim w wielkim stylu! Z 31 marca na 1 kwietnia w naszej szkole odbyła się noc filmowa. Przybyło na nią około 65 uczestników. Dobry humor nie opuszczał nas przez całą noc.

 • Osuchowski symfonicznie!

  W samo południe 15 lutego 2017r. rozpoczął się koncert w katowickiej filharmonii NOSPR-u.

  Młodzież z klasy 2c (wych. Klaudia Wybraniec) i z klasy 1b (wych. Agata Ogórek) wzięła udział w kolejnej edycji „Poranka muzycznego”. To pozalekcyjne kształcenie jest elementem realizowanego u nas od lat szkolnego projektu „kultura pod kontrolą”.

 • POMAGAJ Z NAMI

  28 października o godzinie 17-tej, w cieszyńskim Teatrze im. Adama Mickiewicza odbędzie się kolejny koncert charytatywny „ Z serca dla serc” w którym zaprezentują się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego. Beneficjentem koncertu jest Śląska Fundacja Kardiochirurgii w Zabrzu.

  Bilety w cenie 15 - 25 zł do nabycia w bibliotece szkoły.

  ZAPRASZAMY! 

 • SIENKIEWICZ NA WESOŁO

  Już w czwartek 15 września, zgodnie z naszą tradycją, każdy pierwszoklasista zasmakuje przygody w Osuchowskim. Tym razem podczas gry integracyjnej  "Sienkiewicz na wesoło" quizy, skecze i piosenki zapewnią dobrą zabawę.

   

 • SIENKIEWICZ NA WESOŁO - c.d.

  W tym szaleństwie jest metoda:

  - na zabawę,

  - na integrację,

  - na naukę!

 • W najpiękniejszej filharmonii Europy trzeba być!!

  Po nocnym polowaniu pani Klaudii Wybraniec na bilety do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach jedziemy15 lutego na Symfoniczny koncert edukacyjny. Muzyka w muzyce- kl. 1b i 2c

 • W poszukiwaniu złotego pociągu

  W dniach 5-7 czerwca klasa 1β wyruszyła w podróż "W poszukiwaniu złotego pociągu". Uczniowie swoją przygodę rozpoczęli od odwiedzenia wieży widokowej Sky Walk w Czechach na terenie resortu narciarskiego Dolni Morava. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogli podziwiać wspaniałe widoki z około 50m konstrukcji. Następnym przystankiem było Kłodzko...
 • Walentynki w 3D

  Z okazji święta zakochanych jeden z uczniów klasy informatycznej przygotował drobny upominek z wykorzystaniem drukarki 3D.

   

  Zobaczcie sami co to jest!

 • Walentynkowe love...

  Dnia 14 lutego na 3 lekcji  odbył się na sali gimnastycznej „Walentynkowy poranek”, który rozpoczęła swym występem grupa taneczna „Royal people” na czele z Kubą Walicą z 3b. Następnie w dedykacji dla zakochanych szkolna grupa artystyczna „Teatr Numer” zagrała etiudę teatralną, miłość opowiadając wierszem Cz. Miłosza: Orfeusz i Eurydyka. Na tę oryginalną koncepcję sceniczną, wg projektu p. Agaty Ogórek, złożyły się talenty uczniów z kl. 1c i 3c.

 • Wciąż pozostajemy na scenie z Mistrzem!

  Od lat korzystamy z zaproszenia do udziału w warsztatach teatralnych w Teatrze im A. Mickiewicza. Projekt, który urodził się w 1998 roku, obchodził właśnie jubileusz swojej 18!!

  Nie schodzimy ze sceny!

  Przypominamy; w tej edycji graliśmy zaproponowaną przez warszawskich aktorów sceny SPEKTRUM Edukację Rity.

Strony:
Facebook