Anothony's Team finalistą XIV Konkursu Diversity

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2015/2016 » 1 LOguj się i Ty! 2015/2016 » Ścieżki Einsteina » Anothony's Team finalistą XIV Konkursu Diversity

Zespół Anothony's Team, z I LO im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie w składzie Marcin Wątroba, Marcin Gala, Paulina Szendzielarz, Agata Grzanka wraz z opiekunem Tomaszem Kanadysem został finalistami XIV Konkursu Diversity. Pomysłodawcą i głównym organizatorem Konkursu Diversity jest Krakowskie Centrum Oprogramowania Motorola Solutions, a honorowy patronat tegorocznej, XIV edycji objął Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak.
W trakcie finałów które odbyły się w dniach 11-12 czerwca 2015 roku w Krakowie, uczniowie z „Osucha” mogli zwiedzić Centrum Oprogramowania Motorola Solutions, a następnie musieli stworzyć i zaprogramować wirtualnego robota w języku Java, który rywalizował z przeciwnikami na platformie Robocode. Pierwszy dzień finału w krakowskim Centrum Oprogramowania Motorola Solutions zakończyło tradycyjne losowanie grup zawodów robotów Mini-Sumo. Po losowaniu finaliści udali się na zwiedzanie centrum Krakowa, które zostało zakończone wspólnym posiłkiem i spotkaniem na krakowskim Kazimierzu.
Następnego dnia zostały rozegrane finały zawodów robotów Mini-Sumo, na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Robot - Anothony's Team dotarł do ćwierćfinału. Został pokonany przez ubiegłorocznego obrońcę tytułu – robota o nazwie Bautek z Mielca.

Uczniowie klasy politechnicznej już po raz szósty sięgnęli po tytuł finalisty konkursu Diversity i po raz piąty dokonali tego z rzędu. Dzięki Finalistom I LO im. Antoniego Osuchowskiego wzbogaciło się o kolejnego, już czwartego robota klasy Mini-Sumo, a uczniowie profilu politechnicznego mają szansę bliżej poznać i nauczyć się programowania robotów na zajęciach z informatyki.

Facebook