Alfabet czytania

1 LOguj się i Ty! » Alfabet czytania

 • 41. OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Adrian Cinal (z klasy 2a) w dniach 16 i 30 stycznia br. uczestniczył w etapie okręgowym 41. Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego.

  Serdecznie gratulujemy i  czekamy na awans do III etapu olimpiady.

 • AGNIESZKA LAUREATKĄ!

  Komitet Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w roku jubileuszowym Sienkiewiczowskich obchodów 170. rocznicy urodzin i 100. rocznicy śmierci pisarza ogłosił konkurs na pracę z literatury.

  Nasza uczennica- Agnieszka Hyrnik z kl. 3c po raz kolejny udowodniła, że pisanie to jej żywioł.

 • HUMANISTYCZNA LEKCJA W MUZEUM ŚLĄSKIM

  30 listopada uczniowie klasy humanistycznej (2c) i biologicznej (2b) odwiedzili Muzeum Śląskie w Katowicach i uczestniczyli w lekcji muzealnej.

 • Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

  Wzorem lat poprzednich Instytut Nowych Technologii rozpoczyna nową odsłonę Olimpiady Wiedzy o Przedsiębiorczości  pod szyldem Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. 

  Celem konkursu jest promowanie rozwoju przedsiębiorczości wśród młodych. Olimpiada jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

   

 • Po indeks do Warszawy!

  W dniach 17-18 marca 2017 r. w budynku starej Biblioteki UW odbędzie się etap centralny III edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach.

  Olimpiada Wiedzy o Mediach to ogólnopolska inicjatywa uczelni z całego kraju, szansa dla uczniów klas maturalnych, którzy chcą zdobyć jeden z 48 indeksów na kierunku dziennikarskim.

  Wśród uczestników jest nasza uczennica - Aleksandra Kozyra z kl. 3c. Życzymy jej sukcesu!

 • Powrót do historii

  W środę 23 marca klasy 2c i 2β w ramach zorganizowanej wycieczki przez Panią prof. Klaudię Wybraniec odwiedziły Zamek Królewski w Krakowie.

 • SUKCES OLI!

  Jeden z 48 indeksów na kierunku dziennikarskim w etapie centralny III edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach zdobyła Aleksandra Kozyra - ucz. kl.3c. Ola podczas dwudniowych zmagań finałowych w dniach 17-18 marca 2017 r. w Warszawie wypadła znakomicie, zdobywając ostatecznie 6. lokatę w kraju! Ola może już myśleć o dziennikarstwie na Uniwersytecie Warszawskim. Serdecznie   gratulujemy   sukcesu!

 • Sukcesy kontrolowane...

  Uczniowie klasy 3c mają dobrą passę;

  Agnieszka Hyrnik - laureatka literackiego Konkursu Sienkiewiczowskiego tym razem przegoniła swoich konkurentów w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego - z najwyższą notą 60 pkt. za pracę na temat prozy C. K. Norwida zakwalifikowała się do etapu zawodów II stopnia tej olimpiady. Już 11 lutego podejmie kolejne wyzwanie. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesu!

   

  Aleksandra Kozyra - zdobyła tytuł laureatki 1 miejsca etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Mediach. Przed nią pewny finał 17 marca w Warszawie i zmagania o indeks wybranej uczelni na wydziale dziennikarstwa i mediów.

  Trzymamy kciuki i życzymy sukcesu!

   

  Michał Moś - to laureat wyróżnienia w XV edycji Ogólnopolskiego konkursu na pracę pisemną o biznesie zorganizowanego przez NBP w Warszawie! Nagroda pieniężna przyznawana laureatom przez Prezesa NBP - Adama Glapińskiego z pewnością zachęci kolegów młodszych roczników do udziału w tym prestiżowym konkursie.

 • VII Podbeskidzki Konkurs Historyczny „Solidarni”

  AGNIESZKA LUPA ponownie na podium corocznego konkursu o historii NSZZ„Solidarności” i PRL. Zajęła III miejsce.
  W przygotowaniu pomagała nauczycielka historii Klaudia Wybraniec.

 • WARSZAWSKA PRZYGODA – WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA

  Dwa październikowe dni (13 – 14 października 2016 r.) klasy 2c, 2β i 3c spędziły w stolicy Polski. Wycieczkę przedmiotową zorganizował prof. Dawid Czakon.

 • ŚLADAMI MŁODEJ POLSKI

  18 października klasa 3 beta wybrała się do Krakowa, aby tam lepiej zgłębić temat literatury i sztuki końca XIX wieku, a w szczególności życiorys i twórczość Stanisława Wyspiańskiego.

Facebook