Aktywni artystycznie

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018 » Aktywni artystycznie

Szkoła to nie tylko lekcje przy tablicy i w ławkach.

Naszą stałą aktywnością są wyjazdowe cykle w ramach projektu kultura pod kontrolą. 22 lutego 2018r. klasy drugie- mat./fiz .i biol./chem. mogły obejrzeć teatralną adaptację „Zbrodni i kary” Dostojewskiego w Teatrze Polskim w Zabrzu. To ciekawe sceniczne uzupełnienie szkolnej lektury.

Po raz kolejny udało się także być na poranku muzycznym w ramach edukacji symfonicznej dla młodzieży. 14 marca 2018r. klasa 2c- humanistyczna i klasa 1d -językowa skorzystały z lekcji muzyki w katowickim NOSPR Zaproponowany w programie fragment opery Glucka, rapsodii Debussy'ego, symfonii Panufnika czy utworu Kilara na chór i orkiestrę odsłonił różne style i epoki czy nawet muzyczne mody. Spodobał nam się także budynek NOSPR-u i jego nowoczesna architektura.

Z kolei 23 marca 2018r. wybieramy się do Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie; po raz kolejny bierzemy udział w Warsztatach z Mistrzem. Gościem tej edycji będzie Artur Barciś. A na scenie młodzież z naszej Szkolnej grupy artystycznej Teatr Numer. W jakim scenicznym numerze zaprezentują się tym razem? I co na to Mistrz...

Kierunek KULTURA- zabieramy każdego.

Facebook