AKTUALNOŚCI

 • Jonasz_2019_1.jpg

  JONASZ po raz dwudziesty drugi, SOLA SCRIPTURA po raz dwunasty!

  Uczniowie naszego liceum chyba już przyzwyczaili organizatorów konkursów biblijnych do swojej obecności – zawsze licznej i zawsze w czołówce. Patrycja Mach z 1f zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym Sola Scriptura, a Ania Konieczny z 2c pierwsze miejsce oraz Dawid Śliwka z 2β  trzecie miejsce w Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej Jonasz.

 • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  8.00 - Msza św. na Zakończenie Roku Szkolnego w kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Cieszynie

  9.15 – Uroczysta akademia dla uczniów wyróżnionych

  11.00 – Spotkanie z Wychowawcami w klasach

 • Janek_Konar.JPG

  Wielki sukces Janka w konkursie FOX

  Po raz kolejny nasi uczniowie uzyskali wysokie lokaty w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dyplom za bardzo dobry wynik i zdobycie pierwszej lokaty w regionie bielskim uzyskał uczeń klasy 1 alfa Jan Konarzewski. Janek otrzymał wspaniałą nagrodę – wyjazd na obóz językowy w Zakopanem.

 • FLEX-logo_jpg.jpg

  Mateusz Szostek finalistą amerykańskiego programu stypendialnego

  Mateusz przeszedł drogę kilkustopniowych eliminacji i otrzymał roczne stypendium w USA. Program FLEX, którego został uczestnikiem, jest całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem dla uczniów szkół średnich. Zatem Mateusz, który jest uczniem klasy 1a już podczas nadchodzących wakacji wyjeżdża na cały nadchodzący rok szkolny do Stanów Zjednoczonych.

   

 • Gorki_Wielkie_1b_1.jpeg

  Wakacje czas zacząć...

  6 czerwca klasa 1 beta poczuła przedsmak wakacji. Uczniowie pojechali na wycieczkę do Górek Wielkich, gdzie mogli odpocząć od zajęć szkolnych. Atrakcją wycieczki był przejazd wozem i wspólne ognisko. Klasa integrowała się przy grach i zabawach. Pogoda sprzyjała, więc wszyscy poczuli się jak na wakacjach.

 • DaWID.jpg

  Dawid Śliwka wśród najlepszych szkolnych chemików w kraju

  Kolejny sukces Dawida, tym razem w 65. Olimpiadzie Chemicznej. Po kilkustopniowych eliminacjach wiedzy teoretycznej i praktycznej, uczeń klasy 2β znalazł się w finale ogólnopolskim. Dociera do niego ok. 100 maratończyków, którzy walczą o tytuły laureatów i finalistów. Gratulujemy sukcesu Dawidowi, ale również p. Sylwii Widence – opiekunowi dydaktycznemu.

 • ULAM_KOPIA.JPG

  Wielcy polscy matematycy znani i nieznani

  10 czerwca br. ogłoszono wyniki konkursu grantowego „Wielcy polscy matematycy znani i nieznani” zorganizowanego przez mBank przy współpracy z Gazetą Wyborczą. Wśród 146 prac znalazła się także gra planszowa „Projekt Ulam”, której motywem przewodnim jest postać wybitnego matematyka tzw. szkoły lwowskiej – Stanisława Ulama.

   

 • mitologia_kopia.jpg

  Mitologia nie ma przed nią tajemnic

  Sara Urbanowicz, uczennica klasy 1alfa zajęła I miejsce w IV edycji ogólnopolskiego konkursu "Z mitologii", zorganizowanego przez Olimp School. Wzięło w nim udział aż 576 uczestników, a Sara uzyskała komplet punktów! Brawo!

 • wymiana_pozegnanie_01.jpeg

  Pożegnania nadszedł czas

  Tygodniowa polsko-niemiecka przygoda w Cieszynie dobiegła końca. Nadszedł czas pożegnania... Dziś dało się słyszeć ostatnie wspólne rozmowy w osuchowskiej ławce, ostatnie żarty w języku obcym na szkolnym korytarzu, a także smutne słowa pożegnania i podziękowania ze strony pani Dyrektor i opiekunów. Nie oznacza to jednak końca przyjaźni, która tu w Cieszynie rozszerzała się z każdym dniem wspólnie spędzonego czasu. 

 • wymiana_katowice_1.jpeg

  Tygodniowa wymiana dobiega końca

  Jak ten czas szybko leci. Dziś nadszedł ostatni dzień wymiany i jednocześnie pobytu naszych niemieckich przyjaciół w Cieszynie. Wczoraj zwiedziliśmy Muzeum Śląskie w Katowicach, gdzie mogliśmy przenieść się w czasie i poznać historię Górnego Śląska oraz zobaczyć najnowocześniejszą wystawę o Śląsku. Na pewno nie umknął naszej uwadze język Ślązaków :-)

Facebook