AKTUALNOŚCI

 • DSCN1171.JPG

  Ciekawe spotkania z matematyką i fizyką w Osuchu!

  4 grudnia w naszej szkole odbyły się zajęcia z przedmiotów ścisłych dla gimnazjalistów i uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Zajęcia z matematyki poprowadziła Lucyna Krzywoń. Wykład z fizyki na temat światła i jego zastosowań połączony z pokazami doświadczalnymi wygłosiła Barbara Zajdel.

 • 3[8].jpg

  Ponownie na zajęciach laboratoryjnych w Instytucie Chemii UŚ

  30 listopada br. uczniowie klasy 3 beta uczestniczyli w kolejnych zajęciach laboratoryjnych połączonych z wykładem, zorganizowanych przez Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tematem zajęć praktycznych były biopierwiastki, natomiast wykład, który wygłosił dr hab. Robert Musioł, nosił tytuł „Pod strzechą znachora”.

 • DSCN1159.JPG

  Warsztaty z fizyki na Politechnice Śląskiej

  26 listopada uczniowie klas 2a i 3a, w których fizyka jest realizowana w zakresie rozszerzonym, odwiedziły Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wykład wprowadzający wygłosił prof. dr hab. inż. Dariusz Kania, następnie młodzież uczestniczyła w wykładzie na temat elektroniki samochodowej i warsztatach: "Jak liczy komputer" i "Człowiek źródło informacji".

 • bookcrossing_—_kopia.jpg

  Nowa akcja biblioteki szkolnej

  Serdecznie zapraszamy uczniów oraz nauczycieli do udziału w szkolnej akcji Bookcrossing-”Uwolnij książkę”. Bookcrossing powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. Uwalnianie książek – to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.

  W związku z tym, od 3 do 7 grudnia 2018 r. będzie można przynosić do biblioteki szkolnej książki z własnych księgozbiorów, które chcemy „uwolnić”.

   

 • konkurs_plastyczny3.JPG

  Powiatowy Konkurs Plastyczny

  7 listopada odbyło się uroczyste zakończenie III edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Polska niepodległość w oczach młodzieży”, w którym wzięło udział 65 uczniów z 11 szkół ponadgimnazjalnych. Profesjonalne Jury pod przewodnictwem dr. hab. Jarosława Skutnika wyłoniło zwycięzców.

   

   

 • Wywiadówka śródsemestralna

  Serdecznie zapraszamy Rodziców na wywiadówkę śródsemestralną klas I - III oraz spotkania indywidualne 20 listopada2018 o godzinie 16:30.

  Zebranie Rodziców klasy I b z wychowawcą odbędzie się w innnym terminie.

 • P0177576.JPG

  Nasze Patronaty

  W czwartek 15 listopada klasa 3b w ramach patronatu miała zajęcia w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Program obejmował ćwiczenia z posługiwania się urządzeniami laparoskopowymi, pokaz i ćwiczenia z wypreparowywania z serca zastawek oraz wykłady.

 • DSCN1142.JPG

  Warsztaty patronackie z fizyki Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego

  9 listopada rozpoczął się cykl dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla zainteresowanych uczniów klas 3a i 3e, w których fizyka jest realizowana w zakresie rozszerzonym. Podczas pięciu dwugodzinnych warsztatów uczniowie zgłębią szczególną teorię względności.

   

 • Obraz_004.jpg

  Z wizytą w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Raciborzu

  We wtorek 23 października 2018r. klasa 2D w ramach zajęć z geografii na poziomie rozszerzonym, dzięki uprzejmości pracowników IMiGW w Raciborzu, miała możliwość uczestniczyć w wykładzie z zakresu klimatologii dr. Leszka Ośródki – kierownika Zakładu Modelowania Zanieczyszczeń IMiGW oddziału w Krakowie.
 • IMG_20181107_103757.jpg

  Sukcesy na pływalni!

  W środę 7 listopada na krytej pływalni „Delfin” w Skoczowie odbyły się Powiatowe Drużynowe Zawody Pływackie Szkół Ponadgimnazjalnych. Startowano w konkurencjach: 100 m zmiennym, grzbietowym, klasycznym, dowolnym oraz 50m motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Na zakończenie rozegrano sztafety 8 x 50m dowolnym dziewcząt i chłopców. W klasyfikacji dziewcząt zajęliśmy II miejsce, a w klasyfikacji chłopców I miejsce.

Facebook