AKTUALNOŚCI

 • osobliwosci_f1.JPG

  Osobliwości Świata Fizyki

  28 września 2017 r. uczniowie klas 2a i 2e odwiedzili Instytut Fizyki UŚ i uczestniczyli w zajęciach w ramach XXXIII Osobliwości Świata Fizyki. Duże zainteresowanie młodzieży  wzbudziły wykłady połączone z pokazami doświadczalnymi zorganizowane przez Pracownię Dydaktyki Fizyki UŚ.

 • londyn4.jpg

  Osuch na wyspach

  Po raz kolejny uczniowie naszego liceum mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z języka angielskiego w Londynie. W ciągu 4 dni poznawali nie tylko historię, kulturę i sztukę Wielkiej Brytanii, ale również życie codzienne Brytyjczyków.

 • Amnestia_2017.jpg

  Amnestia

  Termin zwrotu wypożyczonej książki już dawno minął? A może w jej oddaniu przeszkodziły jakieś niespodziewane okoliczności? Wizja kary finansowej Cię przeraża? Co masz teraz zrobić? Po prostu do nas przyjdź!

  Biblioteka Miejska w Cieszynie ogłasza amnestię dla wszystkich przetrzymujących książki. W dniach od 9 października do 10 listopada 2017 r. można będzie bez konsekwencji finansowych uregulować swoje zaległe zobowiązania wobec Biblioteki.

   

 • IMG_20170929_115059.jpg

  Słowo daję!

  Pod tym hasłem, w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz ogłoszonego w woj. śląskim Roku Reformacji, odbędzie się w czwartek, 5 października dla klas pierwszych, wydarzenie, w którym zapraszamy na: spotkanie autorskie z dr Jerzym Sojką (Marcin Luter – artysta, ambasador, a przede wszystkim sługa Słowa)oraz ks. Grzegorzem Olkiem (Słowo na warsztacie - czyli niewymiernie o religii, powodzeniu i regułach gry), a ponadto: wystawę pokonkursową „Literatura Henryka Sienkiewicza w oczach młodzieży” i tematyczną ofertę biblioteki szkolnej.

   

 • Pawel_As3.jpg

  Paweł Grzybek - nasz Śląski AS!

  21 września 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbyła się uroczysta gala „Śląskie Asy” 2017. Uroczystość miała na celu uhonorowanie najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, laureatów oraz finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych. Podczas gali, w której wzięło udział 147 uczniów z 56 szkół, wręczono listy gratulacyjne. W gronie wyróżnionych znalazł się nasz uczeń Paweł Grzybek, z klasy 3beta, któremu gratulujemy zaszczytnego osiągnięcia.

   

 • Zaproszenie_(20.09.17).jpg

  Zaproszenie

  Dla każdego, kto nie ucieka od trudnych tematów, chce dać się zainspirować i jeszcze coś dać z siebie innym!

  Spotkanie z pisarzem Janem Grzegorczykiem, autorem między innymi bestsellera „Dziurawy kajak ...”, pod którego wpływem, według wielu świadectw, sporo ludzi zostało wolontariuszami hospicyjnymi.

  Informacje na plakatach i w szkolnej zakładce BIBLIOTEKA, gdzie ponadto znajdziecie:

  informację, jak odebrać swój bezpłatny Informator dla Maturzystów 2018 oraz najnowsze polecenie książkowe Ani z 3β.

 • warche2.jpg

  Warsztaty chemiczne

  W czwartek 21 września rozpoczęliśmy w naszej szkolnej pracowni chemicznej kolejny sezon zajęć warsztatowych przeznaczonych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego.

  W zajęciach dla klas pierwszych „Chemiczne postrzeganie świata” wzięły udział dwie grupy uczniów - jedna z Liceum Ekonomicznego ZSEG w Cieszynie a druga z klasy 1b naszej szkoły.

  Za tydzień ciąg dalszy nastąpi :)

 • mops_IX2.jpg

  Profilaktyka uzależnień

  Dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie 19 września odbyły sie zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień.

 • walka1.jpg

  Turniej piłki nożnej chłopców

  19 września na boisku Pod Wałką odbył się turniej piłki nożnej chłopców. Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn z klas: 2E, 3A, 2BCB2, 2F oraz dwie drużyny absolwentów: była 3A i 3A2BCE. Grano systemem każdy z każdym.

 • sprzatanie_swiata01.jpg

  Jesienne sprzątanie rezerwatów przyrody

  W piątek 15 września jak co roku uczniowie naszej szkoły zadbali o utrzymanie estetyki w jednym z cieszyńskich rezerwatów przyrody. 15 osób klasy 3F o profilu ekonomicznym sprzątało Rezerwat „Kopce” w Cieszynie-Marklowicach w ramach cyklicznej akcji organizowanej przez Komisję Ochrony Przyrody Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, Starostwo Powiatowe w Cieszynie i Nadleśnictwo Ustroń.

   

Facebook