AKTUALNOŚCI

 • Iwarsztat.jpg

  Wolna szkoła

  Uczennice klasy 2c i 3b: Oliwia Spurek, Julia Loska, Kinga Kaziszko, Sara Gajewska, Aleksandra Czaja, Dominika Natkaniec, Anna Hyrnik i Aleksandra Gabzdyl zostały na jeden dzień słuchaczkami V Wolnej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Jana Szczepańskiego. Szkoła jest realizacją marzeń słynnego ustrońskiego socjologa, które zapisał w swoich dziennikach. 

 • przelaje21.jpg

  Sztafetowe Biegi Przełajowe

  23 października odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewczyn i Chłopców Szkół Średnich w Ćwiklicach k. Pszczyny. Reprezentacja dziewczyn Osucha zajęła II MIEJSCE i nie awansowała dalej. Natomiast drużyna chłopców zajęła I MIEJSCE i zapewniła sobie awans do zawodów wojewódzkich.

 • zdrowie_rejon.JPG

  Nasi uczniowie najlepsi!

  W dniu 18.10.2018 r. w odbył się powiatowy etap VII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym i bardzo miło nam poinformować, że nasi uczniowie spisali się znakomicie: pierwsze miejsce zdobył Filip Cwajna z klasy 3β a na drugim miejscu uplasował się Michał Niewada z klasy 1β.

 • 44426276_323268765133368_3477141106922094592_n.jpg

  Uczymy się kreatywnie!

  KINO, TEATR, OPERA - to stałe punkty naszej codziennej dydaktyki...

   

 • opera1[1].jpg

  Z wizytą w Operze

  17 października młodzież z klas pierwszych (1b i 1d) uczestniczyła w spektaklu teatralno – muzycznym pod tytułem „Czekając na Chopina”. Opera Śląska w Bytomiu przygotowała interaktywne widowisko, w którym widownia stała się częścią spektaklu.

 • DSCN1028.JPG

  Warsztaty profilaktyczne

  17 października dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie zorganizowaliśmy warsztaty z zakresu profilaktyki nt. negatywnych skutków używania środków psychoaktywnych.
  Zajęcia przeprowadził p.Robert Szafran, a uczestniczyły w nich klasy 1alfa, 1 beta, 1c i 1f.
 • P0176951.JPG

  "Cieszynie, ojczyzno moja..”

  16 października klasa 2c brała udział w debacie edukacyjnej “Ze współczesnych problemów patriotyzmu”. Debata odbyła się w Domu Narodowym w Cieszynie.

  Klasa pod opieką profesora Janusza Łukomskiego wydelegowała 12 osób. Dwie z nich - Agata Gaś oraz Julia Loska uczestniczyły w dyskusji czterech szkół - Osucha, Kopera, Szybina, oraz Polskiego Gimnazjum w Czechach.

 • Przechwytywanie.JPG

  „Zobacz wszechświat jakiego nie widziałeś”

  To właśnie w taki sposób prowadzone są „Spotkania z Astronomią” w których w tym roku uczestniczyła klasa 2d –profil z geografią na poziomie rozszerzonym.

  11 października wykład: „Ziemia- Błękitna Planeta” - z cyklu multimedialnych prelekcji poprowadził sam autor.

 • laureaci_-_glowne.JPG

  4 minuty, które decydują o życiu!

  9 października reprezentacja naszej szkoły w składzie: Agata Kołder i Gabriela Omozik z klasy 3 b oraz Paulina Białek z klasy 3beta zajęła II miejsce w olimpiadzie "4 minuty, które decydują o życiu". Do konkursu zgłosiło się 17 drużyn z powiatu. Tym bardziej gratulujemy sukcesu!

 • 20181011_092418.jpg

  Turniej Szachowy

  W piątek 11 października odbył się Turniej Szachowy na szczeblu powiatowym w Cieszynie. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce i awansowała do zawodów rejonowych.

Facebook