AKTUALNOŚCI

 • 1_—_kopia.JPG

  Szkolny Konkurs Gramatyczny z Języka Angielskiego

  W październiku odbył się Szkolny Konkurs Gramatyczny z Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział 86 uczniów ze wszystkich klas. Wyłoniono dwudziestu najlepszych uczniów w szkole tzw. "Top 20".

 • DSC08172.JPG

  Ale Meksyk! Ekstremalna rowerowa przygoda

  Dzięki współpracy między naszą szkołą a Biblioteką Miejską w Cieszynie, klasa 2f wzięła udział w spotkaniu z podróżnikiem i blogerem, Zdzichem Rabendą. Była to unikalna mieszanka fotografii, vlogów i opowieści wprost z podróży, czyli samotnej wyprawy rowerowej przez południowe stany Meksyku oraz Gwatemalę.

 • zabrze_3b1.jpg

  Warsztaty w Zabrzu

  We wtorek, 7 listopada, kolejna grupa naszych uczniów pod opieką p. S. Mikler odwiedziła laboratoria Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Z. Religi w Zabrzu. Podczas tej wizyty trzecioklasiści wysłuchali krótkiego wykładu z biotechnologii prof. Piotra Wilczka, a następnie odwiedzili laboratoria. W czasie warsztatów uczniowie brali udział w preparacji zastawek serca.

 • koncert_—_kopia.jpg

  Zaproszenie

  Medycznie i muzycznie w Osuchowskim.

  Po raz 7. gramy dla Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu, z którą od lat współpracujemy; poprzez udział w zajęciach laboratoryjnych w instytucie nasi uczniowie mają możliwość poznania bardzo zaawansowanych procesów badawczych nad ludzkim sercem.

  Niech nie zabraknie waszych serc na grudniowym koncercie!

  1 grudnia o godz. 17 odpalimy artystyczną scenę Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Specjalnym gościem tegorocznej edycji koncertu będzie chór akademicki Harmonia z Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Wszystkich, którzy chcą miło spędzić grudniowe popołudnie i włączyć się z nami w ideę pomagania, zachęcamy do kupienia biletów w sekretariacie szkoły, pl. Słowackiego 2, tel. 338521139 w cenie 20 i 15 zł. Niezawodna od lat widownia i eksplozja talentów to gwarancja sukcesu naszych artystycznych działań.

  Bądźcie z nami! Zapraszamy!

   

 • wystawa1.jpg

  Nastawieni na sztukę

  Jeśli lektura na listopad to tylko Dziady - klasy drugie skorzystały z zaproszenia i 2 oraz 3 listopada obejrzały sztukę Adama Mickiewicza w Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Z kolei 6 listopada klasa 2c, realizując szkolny projekt: Kultura pod kontrolą, wzięła udział w wernisażu ekspozycji „brudnopisów” Tadeusza Kantora.

  Edukacja artystyczna to jeden z elementów kształcenia dydaktycznego naszego liceum. Lubimy takie lekcje!

 • IMG_20171027_134158.jpg

  I miejsce dla Ani!

  W piątek, 27 października, nasza uczennica Anna Brzezina z klasy 3 beta została laureatką pierwszego miejsca etapu powiatowego  Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Razem z Anią w eliminacjach powiatowych  brały udział Justyna Kudła i Aleksandra Mrówczyńska z 1 beta.

 • Jezyk_polski1.jpg

  I LO - szkoła sukcesu wg EWD!

  Praca naszej szkoły bardzo dobrze wypada na wielu obszarach, a jednym z nich jest tzw. EWD, czyli wkład szkoły w wyniki egzaminacyjne ucznia, utożsamiane z efektywnością nauczania w danej szkole.

  Poniżej proponujemy wykresy, które zaznajomią was z oceną szkoły na tle średniej powiatu, zaznaczonej przerywana linią. Im wyżej w stronę obszaru – szkoła sukcesu, tym lepiej dla nas!

   

 • upoluj_ksiazke_-_Kopia.jpg

  Upoluj swoją książkę

  Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w pierwszej edycji projektu UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ.

  W dniach od 2. listopada do 30. listopada będziecie mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 e - booków i audiobooków, jak zapewniają organizatorzy BESTSSELEROWYCH.

   

  Jak to zrobić​?

 • mie_bib03.jpg

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  Co za nami?

  Co właśnie się dzieje?

  Co przed nami?

 • 1beta_zabrze7.jpg

  Być biotechnologiem!

  W czwartek, 26 października, grupa uczniów z 3 beta odwiedziła laboratoria Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Z. Religi w Zabrzu. Nasi tegoroczni maturzyści mieli okazję zobaczyć na czym polega praca biotechnologów, oglądali wypreparowane zastawki serca i odwiedzili tzw. "strefę czystą", w której prowadzone są liczne badania.

Facebook