AKTUALNOŚCI

 • teatr_13.jpg

  bielski Teatr Banialuka

  7 i 8 marca 2019r. grupa 140 uczniów obejrzała spektakl "Oresteja?" na motywach antycznej trylogii Ajschylosa. Postawiony w tytule pytajnik wcale nie pozostał bez odpowiedzi- grecka historia o zbrodni, nienawiści, winie i karze znajduje zastosowanie wciąż. Niestety. I właśnie ten fakt każe zaliczyć tę sztukę do spektakli o uniwersalnym wymiarze. Reżyser nawiązał do aktualnych wydarzeń; byli terroryści i zadane cierpienie jakby przeniesione z ulic dzisiejszych miast. W sposób nietuzinkowy widowisko oddziałuje choreografią, muzyką, obrazem."Oresteja?" to niezwykły spektakl zagrany w języku oryginalnym- starogreckim; jak u Ajschylosa. I choć to czyni go niezrozumiałym, to nie pozbawia waloru oryginalności, ponadczasowości i wyjątkowości właśnie. Skupia uwagę widza na fabule, scenach zagranych LALKAMI- KUKŁAMI, które  prowadzą po mistrzowsku aktorzy Banialuki.

 • warsztaty_04.jpg

  Tajniki sceny dla nas u nas!

  Widowisko w Teatrze Banialuka poprzedziły ciekawe warsztaty realizowane... u nas w szkole w ramach twórczej lekcji artystyczno- teatralnej we wtorek 5 marca 2019r.

 • plebiscyt.jpg

  Plebiscyt na najlepszego nauczyciela Powiatu Cieszyńskiego rozstrzygniety

  Nominacji do ZŁOTEJ TRÓJKI i zdobytych glosów młodzieży gratulujemy p. Agacie Ogórek - nauczycielce j. polskiego w naszym liceum. 

 • konkurs2.jpeg

  DZIENNIKARSKIE TALENTY

  W miniony piątek 15 marca w Palacu Mlodziezy w Katowicach odbylo się podsumowanie  Ogolnopolskiego Konkursu na Felieton pod patronatem Michała Ogórka. Wśród wyrożnionych przez dziennikarza znalazla się nasza uczennica- Martyna Zawada z kl. 1d, ktora  zostala laureatką 3.miejsca. Na zdjęciu z popularnym felietonistą. Pracę konkursową pilotowala nauczycielka j. polskiego - Agata Ogórek.

 • historia_4.JPG

  Wykład akademicki z historii

  W ramach patronatu naukowego Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego klasa 2c wzięła udział w wykładzie akademickim dla rozszerzenia humanistycznego. Tematem wykładu wygłoszonego przez prof. zw. dr hab. Idziego Panica była etymologia słowa „Niemcy”. Po raz pierwszy przyszli humaniści mogli z bliska zapoznać się z drobiazgowym, naukowym dochodzeniem – swoistym śledztwem, w którym pozornie drobne fakty układają się  w całość i prowadzą do naukowego odkrycia. Wykładowi w ramach przedmiotu historia i społeczeństwo przysłuchiwała się również klasa 2b.
 • Final_Konkursu_Bobr.jpg

  Podium dla Antoniego

  Antoni Siedloczek wziął udział w uroczystym zakończeniu XIII edycji Konkursu Bóbr, które odbyło się 8 marca 2019 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczeń z „Osucha” odebrał nagrodę i dyplom dla laureata III miejsca z rąk prof. dr hab. Macieja Sysło.

 • I_know_America_4.JPG

  „I Know America”

  1 marca nasz uczennica Kasia Cyrulik wróciła z 4-dniowego pobytu w Warszawie, związanego z konkursem „I Know America” Wśród wielu atrakcji znalazło się zwiedzanie Muzeum Historii Żydów POLIN, wizyta w teatrze, gotowanie tradycyjnych amerykańskich potraw czy przyjęcie w rezydencji Ambasadora USA. Mimo że Kasi nie udało się wygrać, wyjazd był bardzo udany.

  Serdecznie gratulujemy.

 • dzien_1.JPG

  Byliśmy tam obecni!

  Byliśmy tam obecni!


  Stowarzyszenie "Wszechnica" we współpracy z Urzędem Miasta Cieszyna zorganizowało w dniu 01 marca br. uroczystości Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

   

 • 52655891_1060362754147403_6725820379245314048_o.jpg

  Ach ta chemia!

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły startują w licznych konkursach chemicznych. Podobnie jest w tym roku szkolnym. Sezon rozpoczęła 65 Olimpiada Chemiczna - 18 listopada w I etapie naszą szkołę reprezentowali Daniel Grudzień, Krzysztof Matera i Dawid Śliwka. Do II etapu olimpiady zakwalifikowali się Krzysiek i Dawid i 1 i 2 lutego br. w Katowicach, na Wydziale Chemii UŚ zmagali się z trudnymi zadaniami rachunkowymi i laboratoryjnymi.

 • turniej_jagielonski_—_kopia.jpg

  Jagieloński Turniej Matematyczny

  W dniach 2-3 marca 2019 odbył się finał II edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dawid Śliwka - uczeń klasy 2b i Jakub Czyż - uczeń 1alfa rywalizowali z 200 innymi uczestnikami konkursu. 8 laureatów zostało nagrodzonych indeksem na kierunek matematyki.

   

   

Facebook