AKTUALNOŚCI

 • Poetycko i lirycznie...

  Listopad zamykamy sukcesem uczennicy z klasy 2c - Weroniki Pagieły. W IX Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Pamięci Haliny Poświatowskiej” organizowanym pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Częstochowy uzyskała wyróżnienie za swój wiersz - piosenkę, który nadesłała na konkurs.

  Gratulujemy i życzymy weny w kolejnych autorskich kompozycjach lirycznych.

 • kosz_mi1.jpg

  Dziewczyny najlepsze!

  W dniu 28 listopada odbył się finał XV Turnieju Koszykówki Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Podżorska, Dominika Kaczmarska, Edyta Sajdok, Kasia Raszka, Martyna Szalbót, Karolina Strządała, Aneta Lazar, Oiiwia Zięba i Sylwia Cieślar. Dziewczyny swoją spokojną i opanowaną grą wygrały wszystkie spotkania i zajęły I miejsce awansując do zawodów powiatowych.

 • P1000337_—_kopia_—_kopia.JPG

  Poznajemy naszą historię

  W dniu 24 listopada klasa 1 beta zapoznała się z ekspozycją stałą Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Była to pierwsza z lekcji wychowawczych dotyczących naszej tożsamości i historii naszego regionu.

 • 2[6].jpg

  Jak szukać leku na raka?

  W piątek, 24 listopada, klasy trzecie o profilu medycznym uczestniczyły w wykładzie doktoranta z Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej mgr inż. Mateusza D. Tomczyka.

  Tematem wykładu była historia oraz najnowsze kierunki w badaniach nad lekami na nowotwory.

 • jersz_niemiecki[1].jpg

  O Łowcach Talentów Jersz

  15 listopada odbył się w naszej szkole konkurs Języka niemieckiego „Jersz”, w którym wzięło udział 20 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Konkurs dotyczył zagadnień zarówno leksykalnych, jak i gramatycznych.

   

  Czekamy na WYNIKI : )

 • IMG_20171120_095921.jpg

  Natalia Antolak poleca

  Natalio, dziękujemy za udostępnienie Twojej książki! Zapraszamy do biblioteki szkolnej i do zakładki BIBLIOTEKA, gdzie książki z naszych półek, i nie tylko, polecają nasi Uczniowie, Absolwenci i Profesorowie!

            

 • 20171114_093358_-_Kopia.jpg

  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

  We wtorek 14 listopada klasa 2f o profilu ekonomicznym uczestniczyła w wykładzie pt. Fakty i mity na temat prowadzenia własnego biznesu na zamku sztuki i przedsiębiorczości w Cieszynie.

 • DSC_0003.JPG

  Lekcja wśród gwiazd

  14 listopada klasa 1a uczestniczyła w zajęciach w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Uczniowie w trakcie seansu poznawali elementy sfery niebieskiej, strukturę Układu Słonecznego, Naszej Galaktyki, problem odległości we Wszechświecie. Uczniami opiekowały się Barbara Zajdel i Irena Sziler.

 • IMG_0781.JPG

  Zaczynamy przygodę z Olimpiadą Języka Angielskiego

  13 listopada odbył się szkoły etap XLII Olimpiady Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas 1-3 (zwycięzców szkolnego konkursu gramatycznego).

 • plywanie1.jpg

  II miejsce w zawodach pływackich

  W poniedziałek,13 listopada, w Skoczowie na basenie „Delfin”, odbyły się zawody powiatowe szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu. Zespół dziewcząt zajął drugie miejsce i awansował do zawodów rejonowych, drużyna chłopców zakończyła rywalizację na 4 miejscu.

Facebook