AKTUALNOŚCI

 • jersz_niemiecki[1].jpg

  O Łowcach Talentów Jersz

  15 listopada odbył się w naszej szkole konkurs Języka niemieckiego „Jersz”, w którym wzięło udział 20 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Konkurs dotyczył zagadnień zarówno leksykalnych, jak i gramatycznych.

   

  Czekamy na WYNIKI : )

 • IMG_20171120_095921.jpg

  Natalia Antolak poleca

  Natalio, dziękujemy za udostępnienie Twojej książki! Zapraszamy do biblioteki szkolnej i do zakładki BIBLIOTEKA, gdzie książki z naszych półek, i nie tylko, polecają nasi Uczniowie, Absolwenci i Profesorowie!

            

 • 20171114_093358_-_Kopia.jpg

  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

  We wtorek 14 listopada klasa 2f o profilu ekonomicznym uczestniczyła w wykładzie pt. Fakty i mity na temat prowadzenia własnego biznesu na zamku sztuki i przedsiębiorczości w Cieszynie.

 • DSC_0003.JPG

  Lekcja wśród gwiazd

  14 listopada klasa 1a uczestniczyła w zajęciach w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Uczniowie w trakcie seansu poznawali elementy sfery niebieskiej, strukturę Układu Słonecznego, Naszej Galaktyki, problem odległości we Wszechświecie. Uczniami opiekowały się Barbara Zajdel i Irena Sziler.

 • IMG_0781.JPG

  Zaczynamy przygodę z Olimpiadą Języka Angielskiego

  13 listopada odbył się szkoły etap XLII Olimpiady Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas 1-3 (zwycięzców szkolnego konkursu gramatycznego).

 • plywanie1.jpg

  II miejsce w zawodach pływackich

  W poniedziałek,13 listopada, w Skoczowie na basenie „Delfin”, odbyły się zawody powiatowe szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu. Zespół dziewcząt zajął drugie miejsce i awansował do zawodów rejonowych, drużyna chłopców zakończyła rywalizację na 4 miejscu.

 • 11_listopada03.jpg

  Świętowanie Dnia Niepodległości

  Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z sobotniego świętowania Dnia Niepodległości.

 • 1_—_kopia.JPG

  Szkolny Konkurs Gramatyczny z Języka Angielskiego

  W październiku odbył się Szkolny Konkurs Gramatyczny z Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział 86 uczniów ze wszystkich klas. Wyłoniono dwudziestu najlepszych uczniów w szkole tzw. "Top 20".

 • DSC08172.JPG

  Ale Meksyk! Ekstremalna rowerowa przygoda

  Dzięki współpracy między naszą szkołą a Biblioteką Miejską w Cieszynie, klasa 2f wzięła udział w spotkaniu z podróżnikiem i blogerem, Zdzichem Rabendą. Była to unikalna mieszanka fotografii, vlogów i opowieści wprost z podróży, czyli samotnej wyprawy rowerowej przez południowe stany Meksyku oraz Gwatemalę.

 • zabrze_3b1.jpg

  Warsztaty w Zabrzu

  We wtorek, 7 listopada, kolejna grupa naszych uczniów pod opieką p. S. Mikler odwiedziła laboratoria Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Z. Religi w Zabrzu. Podczas tej wizyty trzecioklasiści wysłuchali krótkiego wykładu z biotechnologii prof. Piotra Wilczka, a następnie odwiedzili laboratoria. W czasie warsztatów uczniowie brali udział w preparacji zastawek serca.

Facebook