AKTUALNOŚCI

 • I_know_America_4.JPG

  „I Know America”

  1 marca nasz uczennica Kasia Cyrulik wróciła z 4-dniowego pobytu w Warszawie, związanego z konkursem „I Know America” Wśród wielu atrakcji znalazło się zwiedzanie Muzeum Historii Żydów POLIN, wizyta w teatrze, gotowanie tradycyjnych amerykańskich potraw czy przyjęcie w rezydencji Ambasadora USA. Mimo że Kasi nie udało się wygrać, wyjazd był bardzo udany.

  Serdecznie gratulujemy.

 • dzien_1.JPG

  Byliśmy tam obecni!

  Byliśmy tam obecni!


  Stowarzyszenie "Wszechnica" we współpracy z Urzędem Miasta Cieszyna zorganizowało w dniu 01 marca br. uroczystości Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

   

 • 52655891_1060362754147403_6725820379245314048_o.jpg

  Ach ta chemia!

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły startują w licznych konkursach chemicznych. Podobnie jest w tym roku szkolnym. Sezon rozpoczęła 65 Olimpiada Chemiczna - 18 listopada w I etapie naszą szkołę reprezentowali Daniel Grudzień, Krzysztof Matera i Dawid Śliwka. Do II etapu olimpiady zakwalifikowali się Krzysiek i Dawid i 1 i 2 lutego br. w Katowicach, na Wydziale Chemii UŚ zmagali się z trudnymi zadaniami rachunkowymi i laboratoryjnymi.

 • turniej_jagielonski_—_kopia.jpg

  Jagieloński Turniej Matematyczny

  W dniach 2-3 marca 2019 odbył się finał II edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dawid Śliwka - uczeń klasy 2b i Jakub Czyż - uczeń 1alfa rywalizowali z 200 innymi uczestnikami konkursu. 8 laureatów zostało nagrodzonych indeksem na kierunek matematyki.

   

   

 • image1.png

  Być laborantką w Zabrzu!

  W czasie ferii zimowych szóstka naszych maturzystek z klas B i Beta wzięła udział w stażu organizowanym przez zaprzyjaźnioną z naszą szkołą Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Dziewczyny zostały podzielone na dwa trzyosobowe zespoły, w których działały po pięć dni pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry.

   

 • blazej_nowinski.png

  Przygoda z Olimpiadą Historyczną

  W styczniu odbył się w Katowicach etap okręgowy (wojewódzki) Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej w którym naszą szkołę reprezentował Błażej Nowiński. 114 uczestników części pisemnej pisało prace na tematy z zakresu wybranej specjalności.

 • politechnika_3.jpg

  Zajęcia na Politechnice Śląskiej

  4 marca uczniowie klas 2a i 3e, w których fizyka jest realizowana w zakresie rozszerzonym, odwiedzili Wydział Automatyki, Elektroniki i InformatykiPolitechniki Śląskiej oraz Instytut Fizyki w Centrum Nowych Technologii w Gliwicach.

 • Kasia_Cyrulik[1].jpg

  I know America

  Uczennica klasy 3c, Katarzyna Cyrulik, dostała się do ścisłego finału konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych "I know America". Przygotowywała się pod opieką wychowawczyni i nauczycielki języka angielskiego, pani Magdaleny Kluski.
  W tym roku do konkursu przystąpiło 1449 osób z całej Polski, spośród których do trzeciego etapu dostało się 15 osób. Przed Kasią trzydniowy wyjazd do Warszawy, gdzie odbędzie się finał konkursu, który obejmuje m.in. przyjęcie w ambasadzie Stanów Zjednoczonych.

 • 20190129_104133.jpg

  Mistrzostwa Powiatu w biegach narciarskich

  29 stycznia roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach narciarskich dziewcząt i chłopców. Nasze dziewczyny, Sylwia Cieślar, Julia Chromik i Zuzanna Cieślar, wywalczyły drużynowo I MIEJSCE i awansowały do zawodów wojewódzkich.

 • 50919526_1041800282670317_6255681993325936640_o.jpg

  Prof. Zbigniew Religa inaczej

  29 stycznia odwiedził nas - w ramach patronatu sprawowanego nad naszym liceum przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu - jej dyrektor, prof. Jan Sarna. Bohaterem jego półtoragodzinnej prelekcji był założyciel i patron fundacji, nieżyjący już prof. Zbigniew Religa. Nasz znakomity gość w niezwykle interesujący sposób przybliżył uczniom dwóch klas drugich, realizujących biologię w zakresie rozszerzonym, postać swojego przyjaciela i szefa.

Facebook