AKTUALNOŚCI

 • szachy_2019_1.jpg

  TURNIEJ SZACHOWY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

  W dniu 16. 10. 2019 roku odbyły się Turnieju Szachowy na szczeblu powiatowym w Cieszynie. Reprezentacja Naszej Szkoły zajęła II miejsce i awansowała do zawodów rejonowych .

   

  Skład Reprezentacji:

  1.ŁUKASIAK ADAM IIC

  2.ZAMARSKA SYLWIA IIID

  3.CZAJA ALEKSANDRA IIIC

  4.GADLINA ADRIAN IIIB

 • upoluj_ksiazke_-_Kopia.jpg

  Upoluj swoją książkę

  Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w trzeciej edycji projektu UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ.

  W dniach od 2. listopada do 30. listopada będziecie mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 e - booków i audiobooków, jak zapewniają organizatorzy: BESTSSELEROWYCH.

   Jak to zrobić​?

  1. znajdź plakat w szkole - będą 3 (po 1 na  na każdym piętrze)

  2. pobierz aplikację mobilną Woblink i zeskanuj kod QR z plakatu

  3. słuchaj i czytaj bezpłatnie przez cały listopad.

  W razie pytań: strona www.czytaj.pl lub biblioteka szkolna.

 • chemia_1.jpg

  Dzień Chemii 2019

  9 października 2019, jak co roku Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem Oddział Cieszyn wraz z Kołem Młodych Chemików w Cieszynie zorganizowało obchody Dnia Chemii. Jednym z punktów programu jest zawsze konkurs dla uczniów szkół średnich.

   

 • MEN i GIS Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów

  Szanowni Państwo,

   

  W załączeniu przekazuję informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

 • paintball_1.jpg

  Paintball-wyjazd integracyjny 1A i 1AG

  W piątek 27 września klasy 1A i 1Ag wraz z wychowawcami wzięły udział w strategicznych grach i zabawach paintballowych w ramach integracji klas pierwszych. Wszyscy uczestnicy mieli do odegrania kilka scenariuszy gry paintball (pole bitwy z beczkami, teren leśny, otwarte pole-łąka),podczas których mogli wykazać się nie tylko zwinnością i szybkością, ale przede wszystkim umiejętnościami współpracy w grupie. Oprócz tego klasy spędziły miło czas integrując się przy ognisku.

 • sprzatania_2019_6.jpg

  AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2019

  "NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!" Pod takim hasłem ruszyła 20 września  tegoroczna   26 akcja Sprzątanie Świata - Polska 2019. Wzorem lat ubiegłych Urząd Miejski w Cieszynie – Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa koordynował przedmiotową akcję w którą włączyli się uczniowie Osucha  klasy 2F – biznesowo- ekonomicznej.

   

  Szkolnym koordynatorem akcji i opiekunem grupy była Agata Mazur – wychowawca klasy, nauczyciel geografii.

 • lesnik_4.jpg

  Warsztaty w Ustroniu

  W czwartek 26 września klasa 2b odwiedziła Leśnik w Ustroniu. Uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach na temat nie tylko polskich lasów, ale również środowiska na całym świecie. Po części edukacyjnej nie zabrakło oczywiście czasu na ognisko :) Serdecznie wszystkim polecamy!

 • UE_fizyka_1.jpg

  OSOBLIWOŚCI ŚWIATA FIZYKI

  23 września, po raz kolejny, uczniowie klas, w których fizyka realizowana jest w zakresie rozszerzonym, uczestniczyli w pokazach, wykładach i eksperymentach składających się na program XXXV edycji Osobliwości Świata Fizyki.  W tym roku, uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać dwóch wykładów: „Pod napięciem…” oraz „Ogień – przyjaciel czy wróg?”.

   

 • tenis_2019_1.JPG

  MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

  Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym już za nami! W środę 25 września  do sportowej rywalizacji stawiło się  8 dziewczyn  i aż 25 chłopców. Najliczniej reprezentowane były klasy pierwsze. Zmagania zawodników trwały ponad 5 godzin, podczas których rozegrano kilkadziesiąt meczy.

 • loga.jpg

  TRWA NABÓR do PROJEKTu „Nowoczesna edukacja – wsparcie kształcenia kompetencji kluczowych uczniów I i II LO w Cieszynie” nr WND-RPSL.11.01.04-24-052F/18-002

  Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  Oś priorytetowa: XI - Wzmocnienie potencjału edukacyjnego

  Działanie: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego.

  Poddziałanie: 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego - konkurs

   

  JEŚLI CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE, TO:

  • prawidłowo wypełnij dokumenty rekrutacyjne:
   • formularz rekrutacyjny
   • deklarację uczestnictwa w projekcie
   • oświadczenie Uczestnika Projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
  • oraz dostarcz kopię dokumentów:
   • orzeczenia o niepełnosprawności lub innego równoważnego dokumentu – tylko osoby niepełnosprawne

  Dokumenty rekrutacyjne dostępne są u nauczycieli prowadzących zajęcia oraz w sekretariacie szkoły.

  Przyjmowane będą jedynie kompletne, poprawnie wypełnione dokumenty!

  O ZAKWALIFIKOWANIU SIĘ DO PROJEKTU DECYDUJE KOMISJA REKRUTACYJNA. Złożenie dokumentów nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się do Projektu.

Facebook