AKTUALNOŚCI

 • FullSizeRender_-_Kopia.jpg

  7 wspaniałych

  Z pokorą, bo przecież Finis coronat opus, czyli Koniec wieńczy dzieło (sami wybrali takie tło do zdjęcia), ale z radością, że pierwszy etap pomyślnie za nimi, a jeszcze dwa czekają, przedstawiamy uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura: Jola Hanus 3β, Bartek Ostachowski 2e, Agata Gaś 1c, Anna Konieczny 1c, Joanna Misiarz 1c, Estera Byrtek 1b i   Jakub Barański 1a. Powodzenia w dalszych przygotowaniach!

   

 • 101.JPG

  Ciekawe spotkania z matematyką i fizyką w Osuchu

  W piątek, 8 grudnia, gościliśmy gimnazjalistów na pierwszych zajęciach z nowego cyklu "Ciekawe spotkania z matematyką i fizyką w Osuchu".
  Warsztaty z matematyki, prowadzone przez p. Lucynę Krzywoń, odpowiadały na pytanie: do czego mogą się przydać reszty z dzielenia? Wykład z fizyki na temat wody połączony z pokazami doświadczalnymi poprowadziła p. Barbara Zajdel.

 • P1000379.JPG

  Jesteśmy 4 w województwie!

  W dniu 11 grudnia nasza klasa 2c (humanistyczna) brała udział w finale konkursu EKO-Śląskie przygotowanego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego. Celem konkursu było przygotowanie i zaprezentowanie projektu obywatelskiego dotyczącego walki ze smogiem. W jego realizację włączyła się cała klasa, a efekt to 4 miejsce wśród szkól woj. śląskiego i 1000 zł na wycieczkę szkolną.

 • P1090074.JPG

  Agnieszka w gronie najlepszych uczniów naszego kraju!

  11 grudnia 2017r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Podczas gali zorganizowanej przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej, nasza uczennica Agnieszka Fryda odebrała Nagrodę Ministra z rąk Wicewojewody Śląskiego Jana Chrząszcza oraz Wicekuratora Śląskiego Kuratorium Oświaty Jacka Szczotki.

 • DSC_0007_7.JPG

  Doświadczenia w I pracowni Fizycznej w Katowicach

  W ramach patronatu Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego klasy drugie 2a i 2e, w których fizyka realizowana jest w zakresie rozszerzonym, 11 grudnia przeprowadziły w 3-4 osobowych grupach po 2 doświadczenia z zakresu mechaniki, optyki i termodynamiki w I Pracowni Fizycznej w Katowicach.

 • sosnowiec1.jpg

  Wykłady z geografii na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu

  7 grudnia grupa uczniów klasy 2f o profilu ekonomicznym brała udział w cyklicznych wykładach, pogłębiając swoją wiedzę z geografii na poziomie rozszerzonym, w budynku Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Uczniowie uczestniczyli w wykładach przeprowadzonych przez dr Andrzeja Boczarowskiego, które dotyczyły teorii tektoniki płyt litosfery oraz zagadnień związanych z grawitacją a rozmiarami organizmów.

   

 • 1[8].jpg

  Podziękowanie – dla NAS WSZYSTKICH

  Jesteśmy adresatami poczty, która dotarła do szkoły. Treść listu nie jest poufna, wręcz przeciwnie, zaleca się jej jak najczęstsze udostępnianie! W tym roku przygotowaliśmy 40 paczek podczas 17. edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”

 • 1.JPG

  Nauczycielka na medal!

  6 grudnia podczas Konferencji Edukacyjnej współorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach, który jest partnerem akcji „Nauczyciel na medal” wybrano najbardziej cenionych i lubianych, przez uczniów i ich rodziców, nauczycieli województwa śląskiego. Laureatką z tytułem „Nauczyciel na medal” w powiecie cieszyńskim w kategorii nauczyciel klas ponadgimnazjalnych została nasza nauczycielka chemii - pani Sylwia Widenka!

 • 001[3].jpg

  Osuchowski Mikołaj

  6 grudnia nasz samorząd uczniowski po raz kolejny pokazał, że ma wielkie serce – kilkuosobowa ekipa świętego Mikołaja po raz kolejny odwiedziła Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Cieszynie. Tam nasi uczniowie rozdawali paczki (przygotowane wcześniej przez pracowników Zespołu).
  Wiemy już, że za rok razem z dziećmi chcemy znów przeżywać podobną radość i wzruszenie.

 • koncert_01.12_02.jpg

  Serca zagrały po raz 7!

  Siedemnaście numerów estradowych w siódmym koncercie charytatywnym granym dla Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu złożyło się na tegoroczną edycję imprezy, która na trwałe wpisała się w kalendarz szkolnych wydarzeń artystycznych I LO im. A. Osuchowskiego. 1grudnia 2017 roku o godz. 17 wzorem poprzednich lat w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie kolejny raz „zagrało” niejedno serce.

Facebook