AKTUALNOŚCI

 • Fizyka_1.jpg

  Zajęcia patronackie z fizyki

  W piątek, 29 marca, odbyły się się ostatnie z cyklu  pięciu dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla zainteresowanych uczniów klas 3a i 3e, w których fizyka jest realizowana w zakresie rozszerzonym. Zajęcia były prowadzone przez prof. dr hab. Janusza Gluzę w ramach patronatu Instytutu Fizyki UŚ.  Podczas warsztatów  można było poszerzyć wiadomości z fizyki, a także poćwiczyć wyższą matematykę na przykładzie zadań z fizyki.

 • Osuch_na_start_2019_01.jpg

  Promujemy zdrowy styl życia – „Osuch na start!” 2019

  Tradycyjnie Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego przywitało Pierwszy Dzień Wiosny akcją „Osuch na start!”. Jest to alternatywa dla siedzącego trybu życia  przed monitorem komputera. Wszystkie klasy wyszły na spacer po Cieszynie. 

 • fizyka_1.jpg

  Konkursy z fizyki

  W marcu w naszej szkole odbyły się kolejne edycje Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego EUREKA oraz Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego LWIĄTKO. Celem konkursów jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz aktywizacja miłośników fizyki, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.
   

   

 • prawo_cywilne_1.JPG

  Rozmawialiśmy o prawie cywilnym!

  Klasa 2c (humanistyczna) we wtorek wzięła udział w wykładzie z prawa cywilnego. Wykład wygłosiła dr Anna Wilk w ramach współpracy szkoły z Wyższą Szkołą Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Było ciekawie…

 • kopalnia_1.jpg

  PODZIEMNA PRZYGODA 2D Z GEOGRAFIĄ

  We wtorek 19 marca 2019 klasa 2D w ramach lekcji geografii na poziomie rozszerzonym uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

 • kryptowaluta_3.JPG

  „KRYPTOWALUTY” - WYKŁAD Z EKONOMII

  W ramach nawiązanej współpracy I LO z Wyższą Szkołą Finansów i Prawa w Bielsku- Białej, 05 marca 2019 roku odbył się już drugi z cyklu planowanych wykładów   z zakresu ekonomii, w którym uczestniczyły klasy 1 i 3 o profilu ekonomicznym i ekonomiczno-biznesowym.

 • spotkanie_z_podroznikiem[1].jpg

  SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

  07 lutego 2019 roku klasa  2D w ramach zajęć z geografii na poziomie rozszerzonym wzięła udział w spotkaniu z podróżnikiem Zdzichem Rabendą, zorganizowanym w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie.

 • stypendium_2019.JPG

  Stypendia Stowarzyszenia

  Tradycja Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego stało się nagradzanie jednorazowym stypendium wyróżniających się uczniów. W lutym 2019r. Zarząd Stowarzyszenia wręczył trzy stypendia: za wyniki w nauce Magdzie Kocyan i Laurze Łośko oraz za wyniki w nauce i wyjątkowe osiągnięcia sportowe Antoniemu Olszarowi.

 • chemia_2019_3.jpg

  Sukcesy chemiczne

  Ostanie kilka tygodni obfitowało w sukcesy w Olimpiadzie Chemicznej i konkursach chemicznych.Największy z nich odnotował Dawid Śliwka, który  awansował do finału 65. Olimpiady Chemicznej.

  Dawid wraz z Krzysztofem Materą awansowali do finału XIII edycji Regionalnego Konkursu Drużynowego z Chemii organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

  Ten sam duet awansował do finału XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.W konkursie tym naszą szkołę reprezentował również Daniel Grudzień. Dawid i Krzysztof przygotowywali się pod kierunkiem p. Sylwii Widenki.

 • wlosy_na_blysk_01.jpg

  "Włosy na błysk"

  14 marca 2019r. uczniowie klas I i II byli widzami spektaklu "Włosy na błysk" na motywach popularnego w latach 70. musicalu "Grease". I choć historia przenosi nas w czasy perypetii młodzieży amerykańskiej szkoły średniej z lat 50. , to znów w sposób bardzo czytelny opowiada o problemach nastolatków dziś. W role bohaterów wcielili się nasi koledzy; główne role zagrali i zaśpiewali Joanna Misiarz z kl. 2c, Filip Cwajna z kl. 3beta i Weronika Pagieła z kl. 3c.

Facebook