AKTUALNOŚCI

 • 20180122_095048_—_kopia.jpg

  Olimpiada Języka Angielskiego

  Uczeń klasy 3A Adrian Cinal zakwalifikował się do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez WSJO im B. Lindego. W dniu 15 stycznia br. pozytywnie zaliczył część pisemną i zdobył ilość punktów pozwalającą na przejście do etapu ustnego tej części olimpiady. Poziom trudności olimpiady z języka angielskiego jest niezwykle wysoki, dlatego serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

 • ksiazka_i_zima_—_kopia.jpg

  Wypożycz książkę na ferie zimowe!

  Ferie zimowe tuż, tuż...

  Wspaniałą rozrywką w wolnym czasie będzie lektura pasjonujących książek. W bibliotece szkolnej uzyskasz pomoc w wyborze lektury, zachętę do przeczytania wyjątkowej powieści.
  Zacznij czytać i ciesz się książką!

 • zdjecie_lektury.gov_—_kopia.jpeg

  Mobilna biblioteka

  lektury.gov.pl lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie, dostępne na komputerze, telefonie, tablecie.

  Pod tym adresem znajdziecie kanon lektur w formie elektronicznej, przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Cyfryzacji.

 • konkurs_lit_plast1.jpg

  II Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny rozstrzygnięty!

  17 stycznia 2018r. w auli II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród II edycji Powiatowego Konkursu Literacko – Plastycznego Szkół Ponadgimnazjalnych „Historie biblijne w oczach młodzieży”. W konkursie wzięli udział także nasi uczniowie, których prace doceniło jury, przyznając wyróżnienia.

   

 • Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2018 oraz Ranking Maturalny Liceów 2018!

  Nawet w grupie 193 maturzystów możesz odnieść sukces.

  Nasza szkoła, choć publiczna, daje Ci możliwość wyboru najlepszych uczelni w Polsce.

  Potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły i zasłużonym powodem do dumy jest 209 MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU SZKÓŁ.

  Nasza szkoła wzorem poprzednich lat otrzymała tytuł Srebrnej Szkoły jako jedyne liceum publiczne z naszego powiatu!!!

  Natomiast w Rankingu Maturalnym Liceów 2018 otrzymaliśmy 195 miejsce.

 • wyst_Osuch01.JPG

  90/100 Antoni Osuchowski- epitafium

  Ku upamiętnieniu obchodów 90. rocznicy śmierci (1928-2018) patrona naszego liceum - społecznika i macierzowca - mecenasa Antoniego Osuchowskiego przypadającej na dzień 9 stycznia br. zorganizowaliśmy wystawę poświęconą jego osobie. Wystawa jest częścią projektu organizowanego przez naszą szkołę w ramach ogólnopolskich obchodów 100 - lecia niepodległości kraju.

 • DSCN0005.JPG

  Konkurs języka niemieckiego- Turbolandeskunde 2017

  I etap IV edycji konkursu z języka niemieckiego „Turbolandeskunde” już za nami. Rywalizacja miała miejsce 7 grudnia 2017 r. i dotyczyła informacji na temat Niemiec. W I etapie wzięło udział 5 trzyosobowych drużyn z różnych klas. Największą liczbę punktów i zarazem zwycięzcami tego etapu zostali uczniowie klasy 2a.

 • choinka_—_kopia.jpg

  Podziękowania

  Dziękujemy Państwu Glajcar oraz firmie Fao-Far z Puńcowa za wspaniałą, okazałą choinkę. Dziękujemy za choinkę, która stała się prawdziwym drzewem radości. Ono to z każdym dniem swoją dostojnością, blaskiem i zapachem przybliżało nas do wyjątkowego Święta Bożego Narodzenia.

   

  Dziękujemy!

  Społeczność I LO

 • Świąteczna noc w Osuchu za nami!

  Bezsprzecznie można uznać ją za udaną. Po krótkich ogłoszeniach wszyscy ruszyli do oglądania filmów i grania w planszówki (Twister cieszył się największym powodzeniem. O północy wybraliśmy się na strych naszej szkoły, gdzie postraszył nas duch Antoniego.

 • biblioteka_cieszyn.jpg

  Cieszyn miastem książek

  W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w ciekawych wydarzeniach związanych z historią książki i działalnością cieszyńskich bibliotek zabytkowych.

  Klasy 1a i 1d wzięły udział w lekcjach bibliotecznych w Książnicy Cieszyńskiej. Z kolei klasa 2a zwiedziła Bibliotekę i Archiwum im. B. R. Tschammera i uczestniczyła w lekcji bibliotecznej na temat: Najstarsze rękopisy i starodruki w zbiorach Biblioteki im. Tschammera. Natomiast klasa1 c zwiedziła wystawę w Muzeum Śląska Cieszyńskiego: Śląsk Cieszyński w okresie międzywojennym.

Facebook