AKTUALNOŚCI

 • DSCN0002_—_kopia.JPG

  Wielki sukces w konkursie fizycznym Eureka

  Po raz kolejny możemy pochwalić się wynikami uczniów naszej szkoły, którzy brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "Eureka". Tytuł laureata II miejsca na szczeblu krajowym przyznano Darii Gardziejewskiej,uczennicy klasy 2a o profilu akademickim. Ponadto Szymon Masarski uzyskał wynik bardzo dobry i 21 uczniów zostało nagrodzonych wyróżnieniami. W przygotowaniach do konkursu uczniom pomagała nauczycielka fizyki, mgr Barbara Zajdel. 

  Wszystkim serdecznie gratulujemy :)

 • Projekt_Ulam.jpg

  Projekt Ulam

  Z okazji „Roku matematyki” ustanowionego przez Senat RP, mBank ogłosił konkurs skierowany do młodzieży szkolnej oraz organizacji pozarządowych pt. „Wielcy polscy matematycy znani i nieznani”.

  Zespół uczniów z klasy 2b w składzie: Laura Łośko, Nina Misiarz, Monika Probst, Konrad Szurman, zaprojektował i wykonał grę planszową pt. „Projekt Ulam” poświęconą jednemu z najwybitniejszy matematyków lwowskich – Stanisławowi Ulamowi.

  Uczniowie pracowali od opieką Dariusz Gruszki-Probsta – nauczyciela chemii.

  W projekt zaangażowani zostali również inni nauczyciele ‘Osucha’ – pp. Renata Janik, Lucyna Krzywoń, Halina Puczek, Barbara Zajdel.

  Gra dostępna jest dla wszystkich chętnych w bibliotece szkolnej I LO im. Antoniego Osuchowskiego.

  Zapraszamy serdecznie wszystkich do gry, a przy okazji do poznania nietuzinkowej postaci jaką był Stanisław Ulam.

 • Uwaga

  Nowy plan lekcji znajduje się TUTAJ.

 • Dzień Otwarty w Osuchu odwołany!

  Drodzy uczniowie - gimnazjaliści i ósmoklasiści.

   

  Powiadamiamy, że w związku z zaistniałymi okolicznościami spowodowanymi ogólnopolską akcją protestacyjną nauczycieli, która objęła także naszą placówkę, a także, co bardzo istotne dla naszego liceum, prowadzonymi  pracami  remontowymi, które wyłączyły w niektórych obszarach przestrzeń korytarzy i pojedynczych pracowni, nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć logistycznej obsługi podczas planowanego Dnia Otwartego szkoły w dniu 25.04.2019r. Opóźnienie prac remontowych – wymiana okien jest całkowicie niezależne od naszej szkoły.

  W związku z tym planowany Dzień Otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym im. Antoniego Osuchowskiego się nie odbędzie.

   

  Prosimy o zrozumienie; mamy nadzieję, że będziecie od września stanowić część naszej społeczności, wybierając nasze liceum.

   

  Z poważaniem

  Dyrektor I LO im. A. Osuchowskiego

  oraz Grono Pedagogiczne

 • bitmap.jpg

  JERSZ Łowcy Talentów - jesteśmy w czołówce

  Dnia 6 marca 2019 obyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English ACE. Wzięło w niej udział ponad 6,1 tysięcy uczestników z  240 szkół z całej Polski.

 • IMG-20190409-WA0007_—_kopia.jpg

  Wizyta w Instytucie Kultury Włoskiej w Krakowie

  9 kwietnia klasa 1d o profilu lingwistycznym w ramach przedmiotu ,,Język włoski w kulturze’’ odwiedziła Instytut Kultury Włoskiej w Krakowie. Uczniowie mieli okazję poznać nauczycieli pracujących w Instytucie, zarówno Polaków jak i Włochów. Poznali zasady funkcjonowania Instytutu. Była to również okazja do rozmowy po włosku, poznania kultury Włoch i życia samych Włochów. Ciekawie prezentowała się biblioteka włoska.

  Dziękujemy i wierzymy w dalszą współpracę.

  Spotkanie zorganizowała nauczycielka j. włoskiego w I LO - Katarzyna Gembala.

 • 4[8].jpg

  VI Szkolny Projekt Historyczny

  Już za nami VI Szkolny Projekt Historyczny. W tym roku tematem projektu była historia imigrantów na  Wyspie Ellis. Uczniowie klas pierwszych (1a, 1b, 1beta, 1d i 1f) zabrali nas w podróż do Ameryki lat 20 i 30 - tych ubiegłego wieku i przypomnieli historię Polaków, robiących karierę za Oceanem. 

 • Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

 • Bracki.jpeg

  64 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

  Mateusz Bracki, uczeń klasy 3e, zajął 3.miejsce w kategorii poezji śpiewanej w rejonowych eliminacjach 64 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 5 kwietnia w Bielsku - Białej. Mateusz zaprezentował 2 utwory śpiewane, oba we własnej aranżacji - "Piosenkę pisaną nocą" Piotra Roguckiego oraz własny tekst, zatytułowany " W moim śnie". Recytował też wiersz R. Tagore " Z ogrodnika". Jego interpretacje przyniosły mu awans do etapu wojewódzkiego. Gratulacje!

 • niemiecki_1.jpg

  Z niemieckim za pan brat

  W piątek, dnia 5 kwietnia 2019 odbył się w naszej szkole konkurs z języka niemieckiego Weltsprachen Abitur. Chętni uczniowie, a chętnych jak zwykle nie brakowało, rozwiązywali test obejmujący 20 ciekawie skonstruowanych pytań badających umiejętności ucznia w zakresie posiadanego słownictwa, zwrotów, czytania ze zrozumieniem, komunikacji oraz gramatyki. 

  Wir halten die Daumen! 

Facebook