AKTUALNOŚCI

 • 1[5].jpg

  Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego

  17 maja br. gościliśmy uczniów 13 szkół gimnazjalnych na 7. już edycji Powiatowego Dyktanda z Języka Angielskiego.

  W zmaganiach udział wzięło 38 uczniów. W odróżnieniu do roku ubiegłego, w tym dominowały szkoły cieszyńskie

   

 • 1368520358_logo_pnwm_dopisek_pion_cmyk.jpg

  25 lat wymiany uczniowskiej

  Maj jest dla naszej szkoły czasem wyjątkowym. W tym miesiącu obchodzić będziemy 25-lecie wymiany uczniowskiej pomiędzy  I LO im. Antoniego Osuchowskiego a  Grimmelshausen Gelnhausen Gymnasium. Od roku 1992 nasza szkoła prowadzi współpracę ze szkołą niemiecką, zatem  rok 2017 to dla nas rok jubileuszowy.  

 • studio_FIM_1.jpg

  Warsztaty dla gimnazjalistów ZAPRASZAMY!

  Zgodnie z zapoczątkowanym przed dwoma laty zwyczajem chcielibyśmy zaprosić Was na kolejny DZIEŃ PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH, który odbędzie się w naszej szkole 17 maja 2017r. Warsztaty dotyczyć będą matematyki, fizyki i informatyki. /informacje szczegółowe zostały rozesłane do gimnazjów - zapisy w sekretariacie szkoły do 13 maja 2017r./

 • open_day_3_07.JPG

  Open Day - fotorelacja 3

 • zak_klas_trzecich10.JPG

  Pożegnanie klas trzecich

  W piątek 28 kwietnia grono absolwentów Osucha powiększyło się o 193 osoby, a prawie 1/4 z nich może pochwalić się świadectwem "z paskiem". Uroczyste pożegnanie absolwentów rozpoczęło się o 8.30 i trwało ponad 1,5 godz. Wręczono świadectwa z wyróżnieniem i nagrody - nie tylko za wyniki w nauce, również za działalność artystyczną, udział w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych i pracę w samorządzie szkolnym.

 • poezja_sz2.jpg

  Sukces Natalii!

  W środę, 26 kwietnia trzy nasze "perły", Natalia Antolak (2f), Nikola Siekierka (1c) i Justyna Matuszek (1c) wzięły udział w Powiatowym Konkursie "Poezja i Proza w języku Szekspira", który odbył się w Zespole Szkół w Zebrzydowicach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, 1-sze miejsce zajęła Natalia Antolak. Gratulujemy i trzymamy kciuki w Finale Wojewódzkim w Zabrzu.

 • basia_eureka.jpg

  Sukcesy w konkursie "EUREKA"

  Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego "Eureka" ogłosił wyniki tegorocznej edycji. Wyróżnienie na szczeblu krajowym przyznano Dorocie Kuźnik, uczennicy klasy 3a o profilu akademickim. Ponadto, Aleksandra Hernik z klasy 3e uzyskała wynik bardzo dobry, a 20 uczniów spośród pozostałych uczestników zostało nagrodzonych dyplomami wyróżnienia.

 • w12.jpg

  Piękna Warszawa

  W czwartek, 20 kwietnia klasy 1c i 1e wyruszyły na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Stare Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego, a także podziwiali panoramę stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.

 • 1[4].jpg

  Open Day - fotorelacja 2

 • Body worlds - Cielesne światy

  Klasy medyczne: 1b, 1beta, 2b, 2beta obejrzały najliczniej odwiedzaną wystawę świata Body worlds - Cielesne światy w Katowicach.

  Ta imponująca wystawa ma niezwykle edukacyjny charakter, pokazujący cykl życia człowieka od narodzin po śmierć.

   

Facebook