AKTUALNOŚCI

 • Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2018 oraz Ranking Maturalny Liceów 2018!

  Nawet w grupie 193 maturzystów możesz odnieść sukces.

  Nasza szkoła, choć publiczna, daje Ci możliwość wyboru najlepszych uczelni w Polsce.

  Potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły i zasłużonym powodem do dumy jest 209 MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU SZKÓŁ.

  Nasza szkoła wzorem poprzednich lat otrzymała tytuł Srebrnej Szkoły jako jedyne liceum publiczne z naszego powiatu!!!

  Natomiast w Rankingu Maturalnym Liceów 2018 otrzymaliśmy 195 miejsce.

 • wyst_Osuch01.JPG

  90/100 Antoni Osuchowski- epitafium

  Ku upamiętnieniu obchodów 90. rocznicy śmierci (1928-2018) patrona naszego liceum - społecznika i macierzowca - mecenasa Antoniego Osuchowskiego przypadającej na dzień 9 stycznia br. zorganizowaliśmy wystawę poświęconą jego osobie. Wystawa jest częścią projektu organizowanego przez naszą szkołę w ramach ogólnopolskich obchodów 100 - lecia niepodległości kraju.

 • DSCN0005.JPG

  Konkurs języka niemieckiego- Turbolandeskunde 2017

  I etap IV edycji konkursu z języka niemieckiego „Turbolandeskunde” już za nami. Rywalizacja miała miejsce 7 grudnia 2017 r. i dotyczyła informacji na temat Niemiec. W I etapie wzięło udział 5 trzyosobowych drużyn z różnych klas. Największą liczbę punktów i zarazem zwycięzcami tego etapu zostali uczniowie klasy 2a.

 • choinka_—_kopia.jpg

  Podziękowania

  Dziękujemy Państwu Glajcar oraz firmie Fao-Far z Puńcowa za wspaniałą, okazałą choinkę. Dziękujemy za choinkę, która stała się prawdziwym drzewem radości. Ono to z każdym dniem swoją dostojnością, blaskiem i zapachem przybliżało nas do wyjątkowego Święta Bożego Narodzenia.

   

  Dziękujemy!

  Społeczność I LO

 • Świąteczna noc w Osuchu za nami!

  Bezsprzecznie można uznać ją za udaną. Po krótkich ogłoszeniach wszyscy ruszyli do oglądania filmów i grania w planszówki (Twister cieszył się największym powodzeniem. O północy wybraliśmy się na strych naszej szkoły, gdzie postraszył nas duch Antoniego.

 • biblioteka_cieszyn.jpg

  Cieszyn miastem książek

  W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w ciekawych wydarzeniach związanych z historią książki i działalnością cieszyńskich bibliotek zabytkowych.

  Klasy 1a i 1d wzięły udział w lekcjach bibliotecznych w Książnicy Cieszyńskiej. Z kolei klasa 2a zwiedziła Bibliotekę i Archiwum im. B. R. Tschammera i uczestniczyła w lekcji bibliotecznej na temat: Najstarsze rękopisy i starodruki w zbiorach Biblioteki im. Tschammera. Natomiast klasa1 c zwiedziła wystawę w Muzeum Śląska Cieszyńskiego: Śląsk Cieszyński w okresie międzywojennym.

 • FullSizeRender_-_Kopia.jpg

  7 wspaniałych

  Z pokorą, bo przecież Finis coronat opus, czyli Koniec wieńczy dzieło (sami wybrali takie tło do zdjęcia), ale z radością, że pierwszy etap pomyślnie za nimi, a jeszcze dwa czekają, przedstawiamy uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura: Jola Hanus 3β, Bartek Ostachowski 2e, Agata Gaś 1c, Anna Konieczny 1c, Joanna Misiarz 1c, Estera Byrtek 1b i   Jakub Barański 1a. Powodzenia w dalszych przygotowaniach!

   

 • 101.JPG

  Ciekawe spotkania z matematyką i fizyką w Osuchu

  W piątek, 8 grudnia, gościliśmy gimnazjalistów na pierwszych zajęciach z nowego cyklu "Ciekawe spotkania z matematyką i fizyką w Osuchu".
  Warsztaty z matematyki, prowadzone przez p. Lucynę Krzywoń, odpowiadały na pytanie: do czego mogą się przydać reszty z dzielenia? Wykład z fizyki na temat wody połączony z pokazami doświadczalnymi poprowadziła p. Barbara Zajdel.

 • P1000379.JPG

  Jesteśmy 4 w województwie!

  W dniu 11 grudnia nasza klasa 2c (humanistyczna) brała udział w finale konkursu EKO-Śląskie przygotowanego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego. Celem konkursu było przygotowanie i zaprezentowanie projektu obywatelskiego dotyczącego walki ze smogiem. W jego realizację włączyła się cała klasa, a efekt to 4 miejsce wśród szkól woj. śląskiego i 1000 zł na wycieczkę szkolną.

 • P1090074.JPG

  Agnieszka w gronie najlepszych uczniów naszego kraju!

  11 grudnia 2017r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Podczas gali zorganizowanej przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej, nasza uczennica Agnieszka Fryda odebrała Nagrodę Ministra z rąk Wicewojewody Śląskiego Jana Chrząszcza oraz Wicekuratora Śląskiego Kuratorium Oświaty Jacka Szczotki.

Facebook