AKTUALNOŚCI

 • rekord_czyt01.jpg

  Pierwsze podsumowania z bicia rekordu w czytaniu

  W Dniu Dziecka czytaliśmy w liczbie 245 osób, w tym z naszymi Gośćmi z Niemiec z wymiany międzynarodowej oraz z tegorocznymi absolwentami! Relacja fotograficzna poniżej.

  DZIEKUJEMY ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO BICIA REKORDU!

 • dzien_niemiecki17_0101.jpg

  V Dzień Niemiecki w Osuchu

  W środę, 31 maja odbyła się w naszej szkole uroczystość 25 jubileuszu wymiany młodzieży partnerskich szkół: I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie oraz Grimmelshausen Gymnasium Gelnhausen w Hesji. Obchody rozpoczęliśmy uroczystym konkursem kulturoznawczym dla klas drugich. Był to tak zwany Dzień Niemiecki, już piąty w naszej szkole, w którym to zwykle klasy drugie stają się bohaterami dnia.

 • randka_ch.JPG

  Randka z chemią!

  29 maja br. liczna grupa - 13 uczniów z klas 1a, 1b oraz 1 beta wzięła udział w XXVII Regionalnym Konkursie dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych  RANDKA Z CHEMIĄ.

  Konkurs odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Bielsku.

   

 • bicie_rekordu.jpg

  Bicie rekordu! Bądź z nami!

  1 czerwca - Dzień Dziecka - BICIE ... REKORDU

  ogólnopolskiego czytania przez uczniów – i wszystkich zainteresowanych – w jednym     momencie   - zapraszamy!

 • wymiana_maj_2017_06.jpg

  Goście z GGG w Cieszynie

  We wtorek, 23 maja ok. godz. 12, po długiej kilkunastogodzinnej podróży autobusem dotarła do nas szczęśliwie 13 osobowa grupa młodzieży szkolnej wraz z dwoma opiekunami. Przywitaliśmy ich z uśmiechniętymi buziami małym poczęstunkiem w sali języka niemieckiego.

 • pioro_1.jpg

  Finałowe pióra!

  To była już XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury i znów zakończona sukcesem naszych uczniów. Tegoroczne maturzystki w świetnym stylu kończą szkołę; trzy z nich Agnieszka Hyrnik, Natalia Kubicius i Renata Troszok z klasy 3c pod kierunkiem polonistki - Agaty Ogórek uzyskały tytuł finalistek tegorocznej edycji literackich zmagań.

 • biblioteka.jpg

  Uwaga Licealiści!

  Informujemy, że do piątku 9 czerwca 2017r. należy zwrócić do biblioteki szkolnej wszystkie wypożyczone książki i materiały. Wszelkie wątpliwości wyjaśniamy u nas.

  Nauczyciele bibliotekarze

   

 • calkad.jpg

  Całki dla maturzystów

  Serdecznie zapraszamy Maturzystów na zajęcia z rachunku całkowego. Pierwsze spotkanie 22 maja o 10.45, w sali wykładowej. Zajęcia poprowadzi nauczycielka matematyki Lucyna Krzywoń.

 • Uczniowie debatowali...

  W dniu 15 maja 2017r. w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyła się debata poświęcona temu, na czym powinniśmy oprzeć budowanie wspólnoty lokalnej: na tożsamości, interesach czy wspólnych projektach. Cieszyńska debata była częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 • studio_fim01.jpg

  Dzień Przedmiotów Ścisłych

  17 maja 2017r. gościliśmy w naszym liceum grupę  około 80 gimnazjalistów na warsztatach z matematyki, fizyki i informatyki.

  Optyka, hydrostatyka, nietypowe funkcje i ABC druku 3D to zarys tego co przygotowało Studio FIM.

Facebook