AKTUALNOŚCI

 • agh.JPG

  Walczymy o Diamentowe Indeksy AGH!

  Tegoroczni maturzyści z klasy 3a - Adrian Cinal, Maciej Koch i Przemysław Wątroba przeszli do trzeciego etapu ogólnopolskiej Olimpiady o „Diamentowy Indeks AGH” z matematyki. Ten ostatni etap olimpiady odbędzie się 18 marca w Krakowie. Jest o co walczyć! Laureaci olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

 • DSCN0578_—_kopia.JPG

  Zwycięstwo w VIII Podbeskidzkim Konkursie Historycznym „Solidarni”

  W dniu 15 lutego 2018 r. odbył się się finał Podbeskidzkiego Konkursu Historycznnego „Solidarni”, w którym Agnieszka Lupa z klasy 3b ponownie stanęła na podium i to na najwyższym stopniu, zdobywając pierwsze miejsce.

 • fizyka6.JPG

  Warsztaty patronackie z fizyki

  15 lutego br. prof. dr hab. Janusz Gluza poprowadził dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla zainteresowanych uczniów klasy 3a o profilu akademickim. Tematem zajęć była fizyka relatywistyczna. Podczas warsztatów uczniowie zgłębiali szczególną teorię względności i to jak zmieniła sposób pojmowania czasu, przestrzeni i ruchu. Dylatacja czasu, paradoks bliźniąt, ograniczenie prędkości to zagadnienia, które z pewnością potrafią teraz wyjaśnić :)

 • dawid_sliwka.JPG

  Podwójny sukces

  Dawid Śliwka, uczeń klasy 1β, zakwalifikował się do zawodów finałowych XV Śląskiego Konkursu Matematycznego (finał 16 marca). Jednocześnie Dawid przeszedł do zawodów finałowych Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Osoby z najlepszym wynikiem zostały zaproszone do Krakowa, gdzie odbędzie się dwudniowy finał (10-11 marca). Gratulujemy i życzymy sukcesów w obu konkursach!

   

 • Ela_i_Pawel.JPG

  Z chemią w przyszłość

  16 stycznia br. w kilku miastach województwa śląskiego odbyły się eliminacje XII Regionalnego Konkursu Drużynowego z Chemii organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach oraz Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość”. Do finału, który odbędzie się w marcu, zakwalifikowano 46 uczniów, wśród których znaleźli się Elżbieta Bukowczan i Paweł Grzybek z klas medycznych.

 • warsytatz_politechnika1.JPG

  Warsztaty na Politechnice Śląskiej

  26 stycznia br. klasy 2a i 2e, w których fizyka jest realizowana w zakresie rozszerzonym, odwiedziły Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wykład wprowadzający wygłosił prof. dr hab. inż. Dariusz Kania.

 • polonez11.JPG

  Tanecznym krokiem po rekord!

  W samo południe, 26 stycznia, aż 516 par ze szkół powiatu cieszyńskiego wspólnie na cieszyńskim rynku w tanecznym korowodzie przeszło studniówkowego poloneza. Nie mogło nas zabraknąć!
  W pełnej gali maturzyści i reszta świata...
  Pobiliśmy rekord Polski!

 • wystawa.JPG

  Goście!

  25 stycznia 2018r. na finał wystawy przybyli także uczniowie z SP-2 w Cieszynie. Mieli okazję poznać osobę naszego patrona zapamiętaną ze wspomnień o nim w zachowanych listach, nielicznych zdjęciach czy fragmentach biografii autorstwa Eugeniusza Tryniszewskiego. Dziękujemy za wspólną zabawę z nami i zapraszamy do Osucha!!!

 • DSCN0215.JPG

  90 na 100

  W obchody 100 - lecia niepodległości wpisuje się tegoroczny jubileusz 90. rocznicy śmierci patrona szkoły - Antoniego Osuchowskiego. Po dwóch tygodniach wystawy upamiętniającej osobę mecenasa reprezentanci poszczególnych klas rozwiązywali test - quiz o życiu i działalności Osuchowskiego opracowany przez organizatorki - Agatę Ogórek i Reginę Teklę. Najlepsze okazały się klasy 1c, 2b i 3a.

 • projekt_klaudia02.JPG

  Prolog - NIEPODLEGŁA

  25 stycznia br. młodzież naszej szkoły wzięła udział w artystycznym projekcie historycznym będącym częścią planowanego cyklu z okazji obchodów 100 - lecia niepodległości kraju. I część zatytułowana "Prolog - Niepodległa" była wstępem do historycznej opowieści o dziejach naszego kraju.

Facebook