AKTUALNOŚCI

 • Ela_i_Pawel.JPG

  Z chemią w przyszłość

  16 stycznia br. w kilku miastach województwa śląskiego odbyły się eliminacje XII Regionalnego Konkursu Drużynowego z Chemii organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach oraz Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość”. Do finału, który odbędzie się w marcu, zakwalifikowano 46 uczniów, wśród których znaleźli się Elżbieta Bukowczan i Paweł Grzybek z klas medycznych.

 • warsytatz_politechnika1.JPG

  Warsztaty na Politechnice Śląskiej

  26 stycznia br. klasy 2a i 2e, w których fizyka jest realizowana w zakresie rozszerzonym, odwiedziły Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wykład wprowadzający wygłosił prof. dr hab. inż. Dariusz Kania.

 • polonez11.JPG

  Tanecznym krokiem po rekord!

  W samo południe, 26 stycznia, aż 516 par ze szkół powiatu cieszyńskiego wspólnie na cieszyńskim rynku w tanecznym korowodzie przeszło studniówkowego poloneza. Nie mogło nas zabraknąć!
  W pełnej gali maturzyści i reszta świata...
  Pobiliśmy rekord Polski!

 • wystawa.JPG

  Goście!

  25 stycznia 2018r. na finał wystawy przybyli także uczniowie z SP-2 w Cieszynie. Mieli okazję poznać osobę naszego patrona zapamiętaną ze wspomnień o nim w zachowanych listach, nielicznych zdjęciach czy fragmentach biografii autorstwa Eugeniusza Tryniszewskiego. Dziękujemy za wspólną zabawę z nami i zapraszamy do Osucha!!!

 • DSCN0215.JPG

  90 na 100

  W obchody 100 - lecia niepodległości wpisuje się tegoroczny jubileusz 90. rocznicy śmierci patrona szkoły - Antoniego Osuchowskiego. Po dwóch tygodniach wystawy upamiętniającej osobę mecenasa reprezentanci poszczególnych klas rozwiązywali test - quiz o życiu i działalności Osuchowskiego opracowany przez organizatorki - Agatę Ogórek i Reginę Teklę. Najlepsze okazały się klasy 1c, 2b i 3a.

 • projekt_klaudia02.JPG

  Prolog - NIEPODLEGŁA

  25 stycznia br. młodzież naszej szkoły wzięła udział w artystycznym projekcie historycznym będącym częścią planowanego cyklu z okazji obchodów 100 - lecia niepodległości kraju. I część zatytułowana "Prolog - Niepodległa" była wstępem do historycznej opowieści o dziejach naszego kraju.

 • 20180122_095048_—_kopia.jpg

  Olimpiada Języka Angielskiego

  Uczeń klasy 3A Adrian Cinal zakwalifikował się do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez WSJO im B. Lindego. W dniu 15 stycznia br. pozytywnie zaliczył część pisemną i zdobył ilość punktów pozwalającą na przejście do etapu ustnego tej części olimpiady. Poziom trudności olimpiady z języka angielskiego jest niezwykle wysoki, dlatego serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

 • ksiazka_i_zima_—_kopia.jpg

  Wypożycz książkę na ferie zimowe!

  Ferie zimowe tuż, tuż...

  Wspaniałą rozrywką w wolnym czasie będzie lektura pasjonujących książek. W bibliotece szkolnej uzyskasz pomoc w wyborze lektury, zachętę do przeczytania wyjątkowej powieści.
  Zacznij czytać i ciesz się książką!

 • zdjecie_lektury.gov_—_kopia.jpeg

  Mobilna biblioteka

  lektury.gov.pl lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie, dostępne na komputerze, telefonie, tablecie.

  Pod tym adresem znajdziecie kanon lektur w formie elektronicznej, przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Cyfryzacji.

 • konkurs_lit_plast1.jpg

  II Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny rozstrzygnięty!

  17 stycznia 2018r. w auli II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród II edycji Powiatowego Konkursu Literacko – Plastycznego Szkół Ponadgimnazjalnych „Historie biblijne w oczach młodzieży”. W konkursie wzięli udział także nasi uczniowie, których prace doceniło jury, przyznając wyróżnienia.

   

Facebook