AKTUALNOŚCI

 • chemia_us12.jpg

  Konkurs chemiczny UŚ

  9 marca br. nasi uczniowie: Julia Gabzdyl, Anna Niechaj, Anna Stonawska, Filip Cwajna, Daniel Grudzień i Michał Hajt reprezentowali naszą szkołę w I etapie XII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego zorganizowanego przez Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 • eureka1[1].jpg

  Konkurs EUREKA

  8 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego EUREKA. Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz aktywizacja miłośników fizyki, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.

 • sapkowski.jpg

  Poleca Julia Loska

  Julia napisała: Czy pomyślałeś kiedyś, że „Wiedźmin” jest tylko prostą, sztampową książką, w której główny bohater pojawia się znikąd, ratuje księżniczkę przed smokiem, a w nagrodę bierze z nią ślub? Otóż nie! Co prawda Geralt z Rivii też walczy z potworami, ale z pewnością podchodzi do życia inaczej niż wzorcowy średniowieczny rycerz.

  Cykl powieści Andrzeja Sapkowskiego łączy wiele wątków – od miłości przez wojnę aż po politykę, przy czym każdy z nich jest opisany równie ciekawie i zaskakująco. Całość dopełnia humor (momentami czarny), a wykreowany świat pochłania bez reszty. Można śmiało stwierdzić, że Wiedźmina się nie czyta, Wiedźminem się żyje.

 • futsal12.jpg

  Turniej FUTSALU

  12 marca br. w hali UŚ w Cieszynie został rozegrany II Turniej Futsalu o Puchar Dyrektora ZST. Po rozgrywkach grupowych, do finału awansowały 4 zespoły, w tym reprezentacja naszej szkoły. W meczu finałowym I LO im. Osuchowskiego pokonało ZS. im. Wł. Szybińskiego 5:1. Gratulujemy!!!

 • 11[3].jpg

  ,,Giocando – impariamo la lingua italiana'' / Bawiąc się - uczymy się języka włoskiego.

  W dniu 2 marca br. klasa 1d gościła w naszej szkole uczniów z Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima - Technikum Hotelarstwa i Turystyki z Bielska Białej w ramach I etapu realizacji projektu ,,Dziedzictwo kulturowe miast włoskich i polskich w nauczaniu języka włoskiego.'' 

 • kulig6.jpg

  Mróźna wyprawa

  Okazuje się, że nie tylko kiedyś były takie zimy. Śnieg, mróz, słońce zachęciły uczniów z klasy 2β do zorganizowania w czwartek, 22 lutego 2018r. kuligu w Wiśle Czarnym. Były konie, sanie, swojskie jedzenie.

 • Turniej_Wiedzy_Pozarniczej_2018_(2).jpg

  Turniej Wiedzy Pożarniczej

  2 marca br. w siedzibie OSP Cieszyn-Bobrek, odbyły się eliminacje Miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Elżbieta Bukowczan, Edyta Sajdok i Paulina Chrapek.

 • Muzeum_Krakow1.jpg

  Niezwykłe lekcje w Krakowie

  27 lutego klasy pierwsze, 1b i 1d wzięły udział w wyjątkowych lekcjach w muzeach krakowskich. Najpierw zgłębiali wiedzę na temat okupacji Krakowa w czasie II wojny światowej w Muzeum Fabryka Schindlera a potem wzięli udział w warsztatach w Muzeum Narodowym w Sukiennicach.

   

 • 20180227_104032_—_kopia.jpg

  Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND

  W naszej szkole odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND. Konkurs jest organizowany co roku w ramach programu edukacyjnego "Łowimy Talenty", która jest formą wsparcia szkół z zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień młodzieży. Inicjatywa ta promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.
 • 20180122_095048_—_kopia[1].jpg

  Adrian w finale 42. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego!

  Uczeń klasy 3A Adrian Cinal zakwalifikował się do finału 42. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez WSJO im B. Lindego. Adrian uzyskał najlepszy wynik w Okręgu Śląskim i w dniach 9-10 kwietnia w Poznaniu będzie walczył o tytuł laureata.

Facebook