AKTUALNOŚCI

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  godz.: 8:00 - msza św. w kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Cieszynie

  godz.: 9:30 - uroczysta akademia dla wszystkich  - sala gimnastyczna

  Zapraszamy!

 • bieszczady09.JPG

  Piękne Bieszczady

  W dniach 7 - 9 czerwca klasy 2A oraz 2β były w Bieszczadach. Mimo tak krótkiej wycieczki zobaczyli bardzo dużo. Oto ich krótka relacja.

  Rozpoczęliśmy od zwiedzania największego skansenu w Polsce, w którym omawialiśmy historie dawnych ludów zamieszkujących tamte tereny...

 • dzien_chemi1.JPG

  Dzień Chemii 2017

  „Jedzenie ma znaczenie - czy wiem ile chemii jem” pod takim hasłem, 9 czerwca, SITPChem Oddział w Cieszynie wraz z Zespołem Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Cieszynie zorganizował konkurs dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych.

  Zwycięzcą konkursu został Filip Cwajna, który także został laureatem tegorocznego konkursu RANDKA Z CHEMIĄ.

 • 1[6].jpg

  Warsztaty z pochodnych

  "Organizm ameby utrzymuje zawsze kształt trójkąta prostokątnego, którego pole jest równe 10^-6 mm^2. Znaleźć szybkość zmian obwodu tego trójkąta w chwili, gdy..." Takie i inne ciekawe zadania z zakresu pochodnej i jej zastosowania w chemii, biologii, fizjologii i psychologii rozwiązywali uczniowie klas 2a i 2f na kolejnych juz warsztatach prowadzonych przez studentów Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej.

 • koncert_Jola1.jpg

  Petra Halfmann&Band w naszej szkole

  Ponieważ nawet krótka piosenka może rozjaśnić wiele ciemności, chrześcijański zespół Petra Halfmann& Band podróżuje po całym świecie z przesłaniem. Dzięki zaproszeniu naszego absolwenta, Marka Neumanna, mogliśmy posłuchać ich w naszej szkole. Było profesjonalnie, energetycznie, z zatrzymaniem się przy Najważniejszym w zabieganiu codziennością...

 • wycieczka_1beta1.jpg

  W poszukiwaniu złotego pociągu

  W dniach 5-7 czerwca klasa 1β wyruszyła w podróż "W poszukiwaniu złotego pociągu". Uczniowie swoją przygodę rozpoczęli od odwiedzenia wieży widokowej Sky Walk w Czechach na terenie resortu narciarskiego Dolni Morava. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogli podziwiać wspaniałe widoki z około 50m konstrukcji. Następnym przystankiem było Kłodzko...
 • jonasz_wyniki1.JPG

  Znowu najlepsi

  20. edycję Konkursu Biblijnego „Jonasz” wygrali nasi uczniowie. To już kolejny raz, gdy laureatem 1. miejsca zostaje Paweł Grzybek, otrzymując główne trofeum – statuetkę Jonasza. Tuż za Pawłem, z różnicą jednego punktu jest Marianna Sowa. W ścisłej czołówce znaleźli się także trzej inni laureaci: Szymon Szostek, Maciej Koch i Dorota Tomica.

 • final_Agata.jpeg

  Nasz finał!

  XVII Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ostatecznie rozstrzygnięty. Wręczenie nagród odbyło się 5 czerwca 2017r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Cieszymy się sukcesem naszym, bo spośród 529 uczestników tytuł laureatów uzyskały uczennice z klasy 3c; tegoroczne maturzystki pod opieką polonistki - Agaty Ogórek.

  I miejsce zajęła Renata Troszok , Natalia Kubicius II, a Agnieszka Hyrnik III. Serdecznie gratulujemy!

 • wymiana_koniec_2017_03.JPG

  Wymiana młodzieży z GGG

  Czas pędzi nieubłaganie. Wymiana młodzieży z partnerską szkołą dobiegła końca. Nasi goście z Grimmmelshausen Gymnasium Gelnhausen spędzili u nas 10 dni. Był to wspaniały czas spędzony wspólnie z nowymi przyjaciółmi. Wszystkim rodzinom goszczącym bardzo dziękujemy!

 • Dz_DZ_01.jpg

  Dzień Dziecka w Osuchu!

  W czwartek 1 czerwca hucznie świętowaliśmy Dzień Dziecka! Podjęliśmy wyzwanie w biciu rekordu czytania książek - akcji "Jak nie czytam, jak czytam", w której udział wzięło 245 osób. Relaksowaliśmy my się na słonku, następnie trochę potańczyliśmy na placu przed szkołą.

Facebook