AKTUALNOŚCI

 • 4[8].jpg

  VI Szkolny Projekt Historyczny

  Już za nami VI Szkolny Projekt Historyczny. W tym roku tematem projektu była historia imigrantów na  Wyspie Ellis. Uczniowie klas pierwszych (1a, 1b, 1beta, 1d i 1f) zabrali nas w podróż do Ameryki lat 20 i 30 - tych ubiegłego wieku i przypomnieli historię Polaków, robiących karierę za Oceanem. 

 • Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

 • Bracki.jpeg

  64 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

  Mateusz Bracki, uczeń klasy 3e, zajął 3.miejsce w kategorii poezji śpiewanej w rejonowych eliminacjach 64 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 5 kwietnia w Bielsku - Białej. Mateusz zaprezentował 2 utwory śpiewane, oba we własnej aranżacji - "Piosenkę pisaną nocą" Piotra Roguckiego oraz własny tekst, zatytułowany " W moim śnie". Recytował też wiersz R. Tagore " Z ogrodnika". Jego interpretacje przyniosły mu awans do etapu wojewódzkiego. Gratulacje!

 • niemiecki_1.jpg

  Z niemieckim za pan brat

  W piątek, dnia 5 kwietnia 2019 odbył się w naszej szkole konkurs z języka niemieckiego Weltsprachen Abitur. Chętni uczniowie, a chętnych jak zwykle nie brakowało, rozwiązywali test obejmujący 20 ciekawie skonstruowanych pytań badających umiejętności ucznia w zakresie posiadanego słownictwa, zwrotów, czytania ze zrozumieniem, komunikacji oraz gramatyki. 

  Wir halten die Daumen! 

 • Fizyka_1.jpg

  Zajęcia patronackie z fizyki

  W piątek, 29 marca, odbyły się się ostatnie z cyklu  pięciu dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla zainteresowanych uczniów klas 3a i 3e, w których fizyka jest realizowana w zakresie rozszerzonym. Zajęcia były prowadzone przez prof. dr hab. Janusza Gluzę w ramach patronatu Instytutu Fizyki UŚ.  Podczas warsztatów  można było poszerzyć wiadomości z fizyki, a także poćwiczyć wyższą matematykę na przykładzie zadań z fizyki.

 • Osuch_na_start_2019_01.jpg

  Promujemy zdrowy styl życia – „Osuch na start!” 2019

  Tradycyjnie Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego przywitało Pierwszy Dzień Wiosny akcją „Osuch na start!”. Jest to alternatywa dla siedzącego trybu życia  przed monitorem komputera. Wszystkie klasy wyszły na spacer po Cieszynie. 

 • fizyka_1.jpg

  Konkursy z fizyki

  W marcu w naszej szkole odbyły się kolejne edycje Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego EUREKA oraz Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego LWIĄTKO. Celem konkursów jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz aktywizacja miłośników fizyki, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.
   

   

 • prawo_cywilne_1.JPG

  Rozmawialiśmy o prawie cywilnym!

  Klasa 2c (humanistyczna) we wtorek wzięła udział w wykładzie z prawa cywilnego. Wykład wygłosiła dr Anna Wilk w ramach współpracy szkoły z Wyższą Szkołą Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Było ciekawie…

 • kopalnia_1.jpg

  PODZIEMNA PRZYGODA 2D Z GEOGRAFIĄ

  We wtorek 19 marca 2019 klasa 2D w ramach lekcji geografii na poziomie rozszerzonym uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

 • kryptowaluta_3.JPG

  „KRYPTOWALUTY” - WYKŁAD Z EKONOMII

  W ramach nawiązanej współpracy I LO z Wyższą Szkołą Finansów i Prawa w Bielsku- Białej, 05 marca 2019 roku odbył się już drugi z cyklu planowanych wykładów   z zakresu ekonomii, w którym uczestniczyły klasy 1 i 3 o profilu ekonomicznym i ekonomiczno-biznesowym.

Facebook