AKTUALNOŚCI

 • tenis_2019_1.JPG

  MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

  Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym już za nami! W środę 25 września  do sportowej rywalizacji stawiło się  8 dziewczyn  i aż 25 chłopców. Najliczniej reprezentowane były klasy pierwsze. Zmagania zawodników trwały ponad 5 godzin, podczas których rozegrano kilkadziesiąt meczy.

 • loga.jpg

  TRWA NABÓR do PROJEKTu „Nowoczesna edukacja – wsparcie kształcenia kompetencji kluczowych uczniów I i II LO w Cieszynie” nr WND-RPSL.11.01.04-24-052F/18-002

  Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  Oś priorytetowa: XI - Wzmocnienie potencjału edukacyjnego

  Działanie: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego.

  Poddziałanie: 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego - konkurs

   

  JEŚLI CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE, TO:

  • prawidłowo wypełnij dokumenty rekrutacyjne:
   • formularz rekrutacyjny
   • deklarację uczestnictwa w projekcie
   • oświadczenie Uczestnika Projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
  • oraz dostarcz kopię dokumentów:
   • orzeczenia o niepełnosprawności lub innego równoważnego dokumentu – tylko osoby niepełnosprawne

  Dokumenty rekrutacyjne dostępne są u nauczycieli prowadzących zajęcia oraz w sekretariacie szkoły.

  Przyjmowane będą jedynie kompletne, poprawnie wypełnione dokumenty!

  O ZAKWALIFIKOWANIU SIĘ DO PROJEKTU DECYDUJE KOMISJA REKRUTACYJNA. Złożenie dokumentów nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się do Projektu.

 • Wycieczka_2alfa_1.jpg

  Wycieczka 2 alfa

  11 września bieżącego roku uczniowie klasy 2 alfa wyruszyli ku nowej przygodzie, która miała ich czekać w Kotlinie Kłodzkiej. Podczas trzech dni wycieczki mieli okazję podziwiać malownicze cuda natury (Kaskady w Sudetach i Skalne Miasto) jak i monumentalne dzieła wzniesione siłą ludzkich rąk( Stare Miasto i twierdza w Kłodzku oraz rynek w Kudowie Zdroju). Atrakcje, zarówno te zaplanowane, jak i te spontaniczne z pewnością pozostaną niezapomniane.

 • Niemcy_weekend_02.jpg

  WEEKEND spędziliśmy u rodzin niemieckich gospodarzy

  Był to dla nas czas zarówno zwiedzania nowych miejsc, jak i relaksu. Poznaliśmy formy wypoczynku naszych przyjaciół, ich zwyczaje i kulturę.  
   
 • Fulda_1.jpg

  Nasz pobyt w Gelnhausen trwa

  W piątek mieliśmy okazję zwiedzić przepiękne barokowe miasto Fulda

 • loga.jpg

  PROJEKT „Nowoczesna edukacja – wsparcie kształcenia kompetencji kluczowych uczniów I i II LO w Cieszynie” nr WND-RPSL.11.01.04-24-052F/18-002

   

  realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego

  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

  Oś priorytetowa: XI - Wzmocnienie potencjału edukacyjnego

  Działanie: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego

  Poddziałanie: 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego - konkurs

 • asy.jpg

  Śląskie Asy 2019

  Co roku władze Uniwersytetu Śląskiego zapraszają najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego - finalistów i laureatów olimpiad i konkursów na uroczystą Galę Śląskich Asów. Tegoroczna uroczystość miała miejsce w auli Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w środę 18 września.

  W tym roku w gronie 41 wyróżnionych uczniów znalazł się także uczeń naszej szkoły Dawid Śliwka z klasy 3- finalista Olimpiady Ekologicznej, finalista Olimpiady Chemicznej i Laureat Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Biblijnej JONASZ.

 • wymiana2019_00.jpg

  Z wizytą u przyjaciół w Gelnhausen!

  Rozpoczynamy wspólną, polsko-niemiecką  przygodę w ramach wymiany młodzieży. Dziś w godzinach porannych, po długiej i wyczerpującej podróży, dotarliśmy do urokliwego miasteczka, położonego niedaleko Frankfurtu nad Menem. Osiemnastu naszych uczniów będzie teraz mieszkać u niemieckich rodzin, a co się z tym wiąże - poznawać ich zwyczaje, tradycje i kulturę. W programie pobytu mamy m.in  zwiedzanie Gelnhausen, Fuldy, Mainz i Frankfurtu. 
   
  Wymianę wspiera i dofinansowuje Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży.  
  Serdeczne pozdrowienia! 
 • Zebrania z rodzicami - czwartek 12 września 2019r.

  Klasy: 1a, 1b, 1β, 1d, 1e (liceum czteroletnie)

  – godz. 16.30 – sala gimnastyczna – spotkanie z Dyrekcją

  - ok. 17.00 - spotkanie z wychowawcami w salach

   

  Klasy: 1ag, 1bg, 1βg, 1cg, 1dg, 1eg (liceum trzyletnie)

  – godz. 16.30 – spotkanie z wychowawcami w salach

  – godz. 17:15 – sala gimnastyczna – spotkanie z Dyrekcją

   

  Klasy 2, 3

  – godz. 17.00 – spotkanie z wychowawcami w salach

   

  Serdecznie zapraszamy!

 • rozp_r_sz_01.JPG

  UROCZYSTE POWIATOWE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

   W poniedziałkowy poranek (02.09.2019) w naszej szkole odbyło się uroczyste, powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego W związku z tegorocznym „podwójnym rocznikiem” podzielone ono było na dwie tury. Przedstawiciele powiatu cieszyńskiego pojawili się na akademii przewidzianej dla absolwentów szkół podstawowych. Wśród gości obecni byli wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego, pani Janina Żagan, przewodniczący Rady Powiatu, pan Stanisław Kubicius, naczelnik Wydziału Edukacji, pan Michał Rajwa, wizytator Kuratorium Śląskiego w Bielsku – Białej, pani Agata Franek oraz przewodniczący Rady Rodziców, pan Bogdan Krótki.

   

Facebook