AKTUALNOŚCI

 • pioro_1.jpg

  Finałowe pióra!

  To była już XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury i znów zakończona sukcesem naszych uczniów. Tegoroczne maturzystki w świetnym stylu kończą szkołę; trzy z nich Agnieszka Hyrnik, Natalia Kubicius i Renata Troszok z klasy 3c pod kierunkiem polonistki - Agaty Ogórek uzyskały tytuł finalistek tegorocznej edycji literackich zmagań.

 • biblioteka.jpg

  Uwaga Licealiści!

  Informujemy, że do piątku 9 czerwca 2017r. należy zwrócić do biblioteki szkolnej wszystkie wypożyczone książki i materiały. Wszelkie wątpliwości wyjaśniamy u nas.

  Nauczyciele bibliotekarze

   

 • calkad.jpg

  Całki dla maturzystów

  Serdecznie zapraszamy Maturzystów na zajęcia z rachunku całkowego. Pierwsze spotkanie 22 maja o 10.45, w sali wykładowej. Zajęcia poprowadzi nauczycielka matematyki Lucyna Krzywoń.

 • Uczniowie debatowali...

  W dniu 15 maja 2017r. w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyła się debata poświęcona temu, na czym powinniśmy oprzeć budowanie wspólnoty lokalnej: na tożsamości, interesach czy wspólnych projektach. Cieszyńska debata była częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 • studio_fim01.jpg

  Dzień Przedmiotów Ścisłych

  17 maja 2017r. gościliśmy w naszym liceum grupę  około 80 gimnazjalistów na warsztatach z matematyki, fizyki i informatyki.

  Optyka, hydrostatyka, nietypowe funkcje i ABC druku 3D to zarys tego co przygotowało Studio FIM.

 • 1[5].jpg

  Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego

  17 maja br. gościliśmy uczniów 13 szkół gimnazjalnych na 7. już edycji Powiatowego Dyktanda z Języka Angielskiego.

  W zmaganiach udział wzięło 38 uczniów. W odróżnieniu do roku ubiegłego, w tym dominowały szkoły cieszyńskie

   

 • 1368520358_logo_pnwm_dopisek_pion_cmyk.jpg

  25 lat wymiany uczniowskiej

  Maj jest dla naszej szkoły czasem wyjątkowym. W tym miesiącu obchodzić będziemy 25-lecie wymiany uczniowskiej pomiędzy  I LO im. Antoniego Osuchowskiego a  Grimmelshausen Gelnhausen Gymnasium. Od roku 1992 nasza szkoła prowadzi współpracę ze szkołą niemiecką, zatem  rok 2017 to dla nas rok jubileuszowy.  

 • studio_FIM_1.jpg

  Warsztaty dla gimnazjalistów ZAPRASZAMY!

  Zgodnie z zapoczątkowanym przed dwoma laty zwyczajem chcielibyśmy zaprosić Was na kolejny DZIEŃ PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH, który odbędzie się w naszej szkole 17 maja 2017r. Warsztaty dotyczyć będą matematyki, fizyki i informatyki. /informacje szczegółowe zostały rozesłane do gimnazjów - zapisy w sekretariacie szkoły do 13 maja 2017r./

 • open_day_3_07.JPG

  Open Day - fotorelacja 3

 • zak_klas_trzecich10.JPG

  Pożegnanie klas trzecich

  W piątek 28 kwietnia grono absolwentów Osucha powiększyło się o 193 osoby, a prawie 1/4 z nich może pochwalić się świadectwem "z paskiem". Uroczyste pożegnanie absolwentów rozpoczęło się o 8.30 i trwało ponad 1,5 godz. Wręczono świadectwa z wyróżnieniem i nagrody - nie tylko za wyniki w nauce, również za działalność artystyczną, udział w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych i pracę w samorządzie szkolnym.

Facebook