AKTUALNOŚCI

 • wycieczka_1beta1.jpg

  W poszukiwaniu złotego pociągu

  W dniach 5-7 czerwca klasa 1β wyruszyła w podróż "W poszukiwaniu złotego pociągu". Uczniowie swoją przygodę rozpoczęli od odwiedzenia wieży widokowej Sky Walk w Czechach na terenie resortu narciarskiego Dolni Morava. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogli podziwiać wspaniałe widoki z około 50m konstrukcji. Następnym przystankiem było Kłodzko...
 • jonasz_wyniki1.JPG

  Znowu najlepsi

  20. edycję Konkursu Biblijnego „Jonasz” wygrali nasi uczniowie. To już kolejny raz, gdy laureatem 1. miejsca zostaje Paweł Grzybek, otrzymując główne trofeum – statuetkę Jonasza. Tuż za Pawłem, z różnicą jednego punktu jest Marianna Sowa. W ścisłej czołówce znaleźli się także trzej inni laureaci: Szymon Szostek, Maciej Koch i Dorota Tomica.

 • final_Agata.jpeg

  Nasz finał!

  XVII Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ostatecznie rozstrzygnięty. Wręczenie nagród odbyło się 5 czerwca 2017r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Cieszymy się sukcesem naszym, bo spośród 529 uczestników tytuł laureatów uzyskały uczennice z klasy 3c; tegoroczne maturzystki pod opieką polonistki - Agaty Ogórek.

  I miejsce zajęła Renata Troszok , Natalia Kubicius II, a Agnieszka Hyrnik III. Serdecznie gratulujemy!

 • wymiana_koniec_2017_03.JPG

  Wymiana młodzieży z GGG

  Czas pędzi nieubłaganie. Wymiana młodzieży z partnerską szkołą dobiegła końca. Nasi goście z Grimmmelshausen Gymnasium Gelnhausen spędzili u nas 10 dni. Był to wspaniały czas spędzony wspólnie z nowymi przyjaciółmi. Wszystkim rodzinom goszczącym bardzo dziękujemy!

 • Dz_DZ_01.jpg

  Dzień Dziecka w Osuchu!

  W czwartek 1 czerwca hucznie świętowaliśmy Dzień Dziecka! Podjęliśmy wyzwanie w biciu rekordu czytania książek - akcji "Jak nie czytam, jak czytam", w której udział wzięło 245 osób. Relaksowaliśmy my się na słonku, następnie trochę potańczyliśmy na placu przed szkołą.

 • rekord_czyt01.jpg

  Pierwsze podsumowania z bicia rekordu w czytaniu

  W Dniu Dziecka czytaliśmy w liczbie 245 osób, w tym z naszymi Gośćmi z Niemiec z wymiany międzynarodowej oraz z tegorocznymi absolwentami! Relacja fotograficzna poniżej.

  DZIEKUJEMY ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO BICIA REKORDU!

 • dzien_niemiecki17_0101.jpg

  V Dzień Niemiecki w Osuchu

  W środę, 31 maja odbyła się w naszej szkole uroczystość 25 jubileuszu wymiany młodzieży partnerskich szkół: I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie oraz Grimmelshausen Gymnasium Gelnhausen w Hesji. Obchody rozpoczęliśmy uroczystym konkursem kulturoznawczym dla klas drugich. Był to tak zwany Dzień Niemiecki, już piąty w naszej szkole, w którym to zwykle klasy drugie stają się bohaterami dnia.

 • randka_ch.JPG

  Randka z chemią!

  29 maja br. liczna grupa - 13 uczniów z klas 1a, 1b oraz 1 beta wzięła udział w XXVII Regionalnym Konkursie dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych  RANDKA Z CHEMIĄ.

  Konkurs odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Bielsku.

   

 • bicie_rekordu.jpg

  Bicie rekordu! Bądź z nami!

  1 czerwca - Dzień Dziecka - BICIE ... REKORDU

  ogólnopolskiego czytania przez uczniów – i wszystkich zainteresowanych – w jednym     momencie   - zapraszamy!

 • wymiana_maj_2017_06.jpg

  Goście z GGG w Cieszynie

  We wtorek, 23 maja ok. godz. 12, po długiej kilkunastogodzinnej podróży autobusem dotarła do nas szczęśliwie 13 osobowa grupa młodzieży szkolnej wraz z dwoma opiekunami. Przywitaliśmy ich z uśmiechniętymi buziami małym poczęstunkiem w sali języka niemieckiego.

Facebook