AKTUALNOŚCI

 • polonez11.JPG

  Tanecznym krokiem po rekord!

  W samo południe, 26 stycznia, aż 516 par ze szkół powiatu cieszyńskiego wspólnie na cieszyńskim rynku w tanecznym korowodzie przeszło studniówkowego poloneza. Nie mogło nas zabraknąć!
  W pełnej gali maturzyści i reszta świata...
  Pobiliśmy rekord Polski!

 • wystawa.JPG

  Goście!

  25 stycznia 2018r. na finał wystawy przybyli także uczniowie z SP-2 w Cieszynie. Mieli okazję poznać osobę naszego patrona zapamiętaną ze wspomnień o nim w zachowanych listach, nielicznych zdjęciach czy fragmentach biografii autorstwa Eugeniusza Tryniszewskiego. Dziękujemy za wspólną zabawę z nami i zapraszamy do Osucha!!!

 • DSCN0215.JPG

  90 na 100

  W obchody 100 - lecia niepodległości wpisuje się tegoroczny jubileusz 90. rocznicy śmierci patrona szkoły - Antoniego Osuchowskiego. Po dwóch tygodniach wystawy upamiętniającej osobę mecenasa reprezentanci poszczególnych klas rozwiązywali test - quiz o życiu i działalności Osuchowskiego opracowany przez organizatorki - Agatę Ogórek i Reginę Teklę. Najlepsze okazały się klasy 1c, 2b i 3a.

 • projekt_klaudia02.JPG

  Prolog - NIEPODLEGŁA

  25 stycznia br. młodzież naszej szkoły wzięła udział w artystycznym projekcie historycznym będącym częścią planowanego cyklu z okazji obchodów 100 - lecia niepodległości kraju. I część zatytułowana "Prolog - Niepodległa" była wstępem do historycznej opowieści o dziejach naszego kraju.

 • 20180122_095048_—_kopia.jpg

  Olimpiada Języka Angielskiego

  Uczeń klasy 3A Adrian Cinal zakwalifikował się do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez WSJO im B. Lindego. W dniu 15 stycznia br. pozytywnie zaliczył część pisemną i zdobył ilość punktów pozwalającą na przejście do etapu ustnego tej części olimpiady. Poziom trudności olimpiady z języka angielskiego jest niezwykle wysoki, dlatego serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

 • ksiazka_i_zima_—_kopia.jpg

  Wypożycz książkę na ferie zimowe!

  Ferie zimowe tuż, tuż...

  Wspaniałą rozrywką w wolnym czasie będzie lektura pasjonujących książek. W bibliotece szkolnej uzyskasz pomoc w wyborze lektury, zachętę do przeczytania wyjątkowej powieści.
  Zacznij czytać i ciesz się książką!

 • zdjecie_lektury.gov_—_kopia.jpeg

  Mobilna biblioteka

  lektury.gov.pl lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie, dostępne na komputerze, telefonie, tablecie.

  Pod tym adresem znajdziecie kanon lektur w formie elektronicznej, przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Cyfryzacji.

 • konkurs_lit_plast1.jpg

  II Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny rozstrzygnięty!

  17 stycznia 2018r. w auli II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród II edycji Powiatowego Konkursu Literacko – Plastycznego Szkół Ponadgimnazjalnych „Historie biblijne w oczach młodzieży”. W konkursie wzięli udział także nasi uczniowie, których prace doceniło jury, przyznając wyróżnienia.

   

 • Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2018 oraz Ranking Maturalny Liceów 2018!

  Nawet w grupie 193 maturzystów możesz odnieść sukces.

  Nasza szkoła, choć publiczna, daje Ci możliwość wyboru najlepszych uczelni w Polsce.

  Potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły i zasłużonym powodem do dumy jest 209 MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU SZKÓŁ.

  Nasza szkoła wzorem poprzednich lat otrzymała tytuł Srebrnej Szkoły jako jedyne liceum publiczne z naszego powiatu!!!

  Natomiast w Rankingu Maturalnym Liceów 2018 otrzymaliśmy 195 miejsce.

 • wyst_Osuch01.JPG

  90/100 Antoni Osuchowski- epitafium

  Ku upamiętnieniu obchodów 90. rocznicy śmierci (1928-2018) patrona naszego liceum - społecznika i macierzowca - mecenasa Antoniego Osuchowskiego przypadającej na dzień 9 stycznia br. zorganizowaliśmy wystawę poświęconą jego osobie. Wystawa jest częścią projektu organizowanego przez naszą szkołę w ramach ogólnopolskich obchodów 100 - lecia niepodległości kraju.

Facebook