AKTUALNOŚCI

 • osuchowski.jpg

  REKRUTACJA

 • wlochy_serce.jpg

  Zjednoczeni z Włochami! In unità con l’Italia!

  W tym trudnym dla wszystkich czasie przesyłamy moc najlepszych pozdrowień dla Dyrekcji wraz z  nauczycielami  i uczniami  z Liceum  w Piove di Sacco, provincia di Padova in Italia.

  Łączymy się z Wami wiarą i modlitwą

  Dyrekcja wraz ze społecznością Liceum Ogólnoksztłcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszyni

   

   

  In questo momento difficile, vogliamo inviare a tutti voi i nostri più cordiali saluti al Dirigente con gli insegnanti e tutti gli allevi del Liceo Einstein a  Piove di Sacco, provincia Padova in Italia.

  Ci uniamo con Voi nella fede e  nella preghiera.

  Coraggio Italia!

  La Preside con la società del Liceo Ogólnoksztłcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie

 • olim_bio.jpg

  Gratulacje dla Dawida Śliwki!

  Ciężka praca Dawida zaowocowała tytułem finalisty 49. Olimpiady Biologicznej. Dawid znalazł się wśród 70 uczniów z całej Polski zakwalifikowanych do etapu centralnego. W tegorocznej olimpiadzie wzięło udział 1425 uczestników. Droga do finału rozpoczęła się nie tylko testem wiedzy teoretycznej z biologii, Dawid również przeprowadził doświadczenie z pracy badawczej pt. "Wpływ odczynu pH roztworu na intensywność poboru fosforanu (V) i azotanów (V) przez rokieta cyprysowatego (Hypnum cupressiforme Hedw.) oraz rokieta brodawkowatego (Hypnum andoi A.J.E. Sm.). Wiele godzin poświęcił na przygotowanie preparatów mikroskopowych, ich obserwacje i opisy. Wysoka ocena zadania praktycznego doprowadziła go do zawodów okręgowych w Kielcach.

  Gratulujemy Dawidowi uzyskanego tytułu, a tym samym 100% na maturze z biologii. Gratulujemy także opiekunowi Pani Sylwii Mikler - nauczycielce biologii w naszej szkole.

 • stres.jpg

  Stres związany z pandemią jak złagodzić objawy

  Szerzenie się pandemii COVID-19 może być bardzo stresujące dla wielu osób, podkreślają specjaliści z Centrów Prewencji i Kontroli Chorób (CDC) na stronie internetowej instytucji. Dlatego tak ważna jest znajomość sposobów radzenia sobie z tym obciążeniem. To, jak zareagujemy na wybuch pandemii, zależy od naszych osobistych predyspozycji, doświadczeń i uwarunkowań, a także od społeczności, w której żyjemy.

 • nauka_dom.jpg

  Jak skuteczniej uczyć się w domu?

  Kochani!

  Aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa dla nas wszystkich jest trudna i stresująca. Tzw.”praca i nauka zdalna” jest dla wielu z nas pojęciem nowym i nie do końca zrozumianym. Dlatego chciałybyśmy w jakiś sposób Wam pomóc, by choć trochę usprawnić samodzielną naukę. Wiemy, że „dobrych rad” pewnie słyszeliście i czytaliście ostatnio mnóstwo, ale postarałyśmy się je jakoś zebrać i podsumować. Dobre rozplanowanie efektywnej pracy i nauki w domu wymaga wysiłku i samozaparcia. Nie chodzi tu o listę stron z materiałami z poszczególnych przedmiotów, tylko o podejście od strony psychologicznej i organizacyjnej

   

   

 • switch-949109_480.jpg

  START UP Osuchowskiego w zdalnym nauczaniu

  Wchodzimy w erę nowoczesnych komunikatorów. Odpowiadamy na potrzeby dzisiejszych czasów, które wymagają od nas ciągłego rozwoju.To, co dotychczas praktykowaliśmy w życiu osobistym, przenosimy na pracę zawodową. Z życia towarzyskiego na Facebooku i Messengerze przechodzimy na czaty i lekcje z naszymi uczniami. Zakładamy Google Classroom, działamy z Google Drive. Nie obcy jest nam Skype. Ciągle poszukujemy najlepszych rozwiązań w e-nauczaniu.

  Włącz się w zdalne nauczanie Osucha:)

   

 • 1.jpeg

  4 wskazówki nauczycieli WF i EDB naszego LO - część I

  Drodzy Uczniowie!

  W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, nie zapominajmy o paru istotnych zasadach zdrowego stylu życia, które pomogą wzmocnić odporność naszego organizmu.

  PO PIERWSZE: Należy bardzo często myć ręce. Im częściej myjemy ręce, tym mniejsza szansa na zakażenie. Nie dotykajmy twarzy, jeżeli nie mamy świeżo umytych rąk. To właśnie w taki sposób wirus dostaje się do organizmu. Oprócz mycia rąk, eksperci zalecają dezynfekowanie stołów, włączników światła i telefonów.

  PO DRUGIE...

 • Informacja

  Uprzejmie prosimy o załatwianie wszelkich możliwych spraw drogą elektroniczną bądź telefonicznie.tel. +48 33 852 11 39e-mail: osuchsek@osuch.bx.pl
  Tylko w uzasadnionych przypadkach sprawy załatwiamy bezpośrednio w sekretariacie szkoły. Jednakże przed przyjściem do sekretariatu szkoły prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

 • zawieszenie.jpg

  Informacje Ministerstwa Edukacji Narodowej

  Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca
  z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

 • Komunikat

  Uchwałą Zarządu Powiatu Cieszyńskiego z 10 marca 2020 r. zostały odwołane wszystkie zajęcia w szkołach ponadpodstawowych w Cieszynie. W związku z tym, w dniach 11-13 marca 2020 r. I LO będzie zamknięte.

   

  Dyrektor I LO

  Jolanta Dawidowicz-Macura

Facebook