AKTUALNOŚCI

 • Turniej_Wiedzy_Pozarniczej_2018_(2).jpg

  Turniej Wiedzy Pożarniczej

  2 marca br. w siedzibie OSP Cieszyn-Bobrek, odbyły się eliminacje Miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Elżbieta Bukowczan, Edyta Sajdok i Paulina Chrapek.

 • Muzeum_Krakow1.jpg

  Niezwykłe lekcje w Krakowie

  27 lutego klasy pierwsze, 1b i 1d wzięły udział w wyjątkowych lekcjach w muzeach krakowskich. Najpierw zgłębiali wiedzę na temat okupacji Krakowa w czasie II wojny światowej w Muzeum Fabryka Schindlera a potem wzięli udział w warsztatach w Muzeum Narodowym w Sukiennicach.

   

 • 20180227_104032_—_kopia.jpg

  Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND

  W naszej szkole odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND. Konkurs jest organizowany co roku w ramach programu edukacyjnego "Łowimy Talenty", która jest formą wsparcia szkół z zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień młodzieży. Inicjatywa ta promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.
 • 20180122_095048_—_kopia[1].jpg

  Adrian w finale 42. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego!

  Uczeń klasy 3A Adrian Cinal zakwalifikował się do finału 42. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez WSJO im B. Lindego. Adrian uzyskał najlepszy wynik w Okręgu Śląskim i w dniach 9-10 kwietnia w Poznaniu będzie walczył o tytuł laureata.

 • agh.JPG

  Walczymy o Diamentowe Indeksy AGH!

  Tegoroczni maturzyści z klasy 3a - Adrian Cinal, Maciej Koch i Przemysław Wątroba przeszli do trzeciego etapu ogólnopolskiej Olimpiady o „Diamentowy Indeks AGH” z matematyki. Ten ostatni etap olimpiady odbędzie się 18 marca w Krakowie. Jest o co walczyć! Laureaci olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

 • DSCN0578_—_kopia.JPG

  Zwycięstwo w VIII Podbeskidzkim Konkursie Historycznym „Solidarni”

  W dniu 15 lutego 2018 r. odbył się się finał Podbeskidzkiego Konkursu Historycznnego „Solidarni”, w którym Agnieszka Lupa z klasy 3b ponownie stanęła na podium i to na najwyższym stopniu, zdobywając pierwsze miejsce.

 • fizyka6.JPG

  Warsztaty patronackie z fizyki

  15 lutego br. prof. dr hab. Janusz Gluza poprowadził dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla zainteresowanych uczniów klasy 3a o profilu akademickim. Tematem zajęć była fizyka relatywistyczna. Podczas warsztatów uczniowie zgłębiali szczególną teorię względności i to jak zmieniła sposób pojmowania czasu, przestrzeni i ruchu. Dylatacja czasu, paradoks bliźniąt, ograniczenie prędkości to zagadnienia, które z pewnością potrafią teraz wyjaśnić :)

 • dawid_sliwka.JPG

  Podwójny sukces

  Dawid Śliwka, uczeń klasy 1β, zakwalifikował się do zawodów finałowych XV Śląskiego Konkursu Matematycznego (finał 16 marca). Jednocześnie Dawid przeszedł do zawodów finałowych Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Osoby z najlepszym wynikiem zostały zaproszone do Krakowa, gdzie odbędzie się dwudniowy finał (10-11 marca). Gratulujemy i życzymy sukcesów w obu konkursach!

   

 • Ela_i_Pawel.JPG

  Z chemią w przyszłość

  16 stycznia br. w kilku miastach województwa śląskiego odbyły się eliminacje XII Regionalnego Konkursu Drużynowego z Chemii organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach oraz Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość”. Do finału, który odbędzie się w marcu, zakwalifikowano 46 uczniów, wśród których znaleźli się Elżbieta Bukowczan i Paweł Grzybek z klas medycznych.

 • warsytatz_politechnika1.JPG

  Warsztaty na Politechnice Śląskiej

  26 stycznia br. klasy 2a i 2e, w których fizyka jest realizowana w zakresie rozszerzonym, odwiedziły Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wykład wprowadzający wygłosił prof. dr hab. inż. Dariusz Kania.

Facebook