AKTUALNOŚCI

 • stypendia.jpg

  Stypendia macierzowe rozdane!

  W sobotę 26 października na Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości zostały rozdane tegoroczne stypendia Funduszu Stypendialnego Śląska Cieszyńskiego.  Doceniono również uczniów naszej szkoły:

  Anna Konieczny (3c) i Dawid Śliwka (3 beta) uhonorowani zostali nagrodami specjalnymi, a Estera Witoszek (3d) otrzymała stypendium macierzowe.

 • biegi_2019_3.jpg

  VIII miejsce lekkoatletów w Finałach Wojewódzkich Licealiady Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  Bardzo wysokie VIII miejsce zajęła drużyna chłopców podczas odbywających się   16 października  w Rudzie Śląskiej    Finałów  Wojewódzkich  Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych.  Drużyna złożona z naszych lekkoatletów miała za zadanie sześciokrotnie pokonać trudną  trasę  o  długości  1200m. 

 • szachy_2019_1.jpg

  TURNIEJ SZACHOWY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

  W dniu 16. 10. 2019 roku odbyły się Turnieju Szachowy na szczeblu powiatowym w Cieszynie. Reprezentacja Naszej Szkoły zajęła II miejsce i awansowała do zawodów rejonowych .

   

  Skład Reprezentacji:

  1.ŁUKASIAK ADAM IIC

  2.ZAMARSKA SYLWIA IIID

  3.CZAJA ALEKSANDRA IIIC

  4.GADLINA ADRIAN IIIB

 • upoluj_ksiazke_-_Kopia.jpg

  Upoluj swoją książkę

  Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w trzeciej edycji projektu UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ.

  W dniach od 2. listopada do 30. listopada będziecie mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 e - booków i audiobooków, jak zapewniają organizatorzy: BESTSSELEROWYCH.

   Jak to zrobić​?

  1. znajdź plakat w szkole - będą 3 (po 1 na  na każdym piętrze)

  2. pobierz aplikację mobilną Woblink i zeskanuj kod QR z plakatu

  3. słuchaj i czytaj bezpłatnie przez cały listopad.

  W razie pytań: strona www.czytaj.pl lub biblioteka szkolna.

 • chemia_1.jpg

  Dzień Chemii 2019

  9 października 2019, jak co roku Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem Oddział Cieszyn wraz z Kołem Młodych Chemików w Cieszynie zorganizowało obchody Dnia Chemii. Jednym z punktów programu jest zawsze konkurs dla uczniów szkół średnich.

   

 • MEN i GIS Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów

  Szanowni Państwo,

   

  W załączeniu przekazuję informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

 • paintball_1.jpg

  Paintball-wyjazd integracyjny 1A i 1AG

  W piątek 27 września klasy 1A i 1Ag wraz z wychowawcami wzięły udział w strategicznych grach i zabawach paintballowych w ramach integracji klas pierwszych. Wszyscy uczestnicy mieli do odegrania kilka scenariuszy gry paintball (pole bitwy z beczkami, teren leśny, otwarte pole-łąka),podczas których mogli wykazać się nie tylko zwinnością i szybkością, ale przede wszystkim umiejętnościami współpracy w grupie. Oprócz tego klasy spędziły miło czas integrując się przy ognisku.

 • sprzatania_2019_6.jpg

  AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2019

  "NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!" Pod takim hasłem ruszyła 20 września  tegoroczna   26 akcja Sprzątanie Świata - Polska 2019. Wzorem lat ubiegłych Urząd Miejski w Cieszynie – Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa koordynował przedmiotową akcję w którą włączyli się uczniowie Osucha  klasy 2F – biznesowo- ekonomicznej.

   

  Szkolnym koordynatorem akcji i opiekunem grupy była Agata Mazur – wychowawca klasy, nauczyciel geografii.

 • lesnik_4.jpg

  Warsztaty w Ustroniu

  W czwartek 26 września klasa 2b odwiedziła Leśnik w Ustroniu. Uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach na temat nie tylko polskich lasów, ale również środowiska na całym świecie. Po części edukacyjnej nie zabrakło oczywiście czasu na ognisko :) Serdecznie wszystkim polecamy!

 • UE_fizyka_1.jpg

  OSOBLIWOŚCI ŚWIATA FIZYKI

  23 września, po raz kolejny, uczniowie klas, w których fizyka realizowana jest w zakresie rozszerzonym, uczestniczyli w pokazach, wykładach i eksperymentach składających się na program XXXV edycji Osobliwości Świata Fizyki.  W tym roku, uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać dwóch wykładów: „Pod napięciem…” oraz „Ogień – przyjaciel czy wróg?”.

   

Facebook