AKTUALNOŚCI

 • ULAM_KOPIA.JPG

  Wielcy polscy matematycy znani i nieznani

  10 czerwca br. ogłoszono wyniki konkursu grantowego „Wielcy polscy matematycy znani i nieznani” zorganizowanego przez mBank przy współpracy z Gazetą Wyborczą. Wśród 146 prac znalazła się także gra planszowa „Projekt Ulam”, której motywem przewodnim jest postać wybitnego matematyka tzw. szkoły lwowskiej – Stanisława Ulama.

   

 • mitologia_kopia.jpg

  Mitologia nie ma przed nią tajemnic

  Sara Urbanowicz, uczennica klasy 1alfa zajęła I miejsce w IV edycji ogólnopolskiego konkursu "Z mitologii", zorganizowanego przez Olimp School. Wzięło w nim udział aż 576 uczestników, a Sara uzyskała komplet punktów! Brawo!

 • wymiana_pozegnanie_01.jpeg

  Pożegnania nadszedł czas

  Tygodniowa polsko-niemiecka przygoda w Cieszynie dobiegła końca. Nadszedł czas pożegnania... Dziś dało się słyszeć ostatnie wspólne rozmowy w osuchowskiej ławce, ostatnie żarty w języku obcym na szkolnym korytarzu, a także smutne słowa pożegnania i podziękowania ze strony pani Dyrektor i opiekunów. Nie oznacza to jednak końca przyjaźni, która tu w Cieszynie rozszerzała się z każdym dniem wspólnie spędzonego czasu. 

 • wymiana_katowice_1.jpeg

  Tygodniowa wymiana dobiega końca

  Jak ten czas szybko leci. Dziś nadszedł ostatni dzień wymiany i jednocześnie pobytu naszych niemieckich przyjaciół w Cieszynie. Wczoraj zwiedziliśmy Muzeum Śląskie w Katowicach, gdzie mogliśmy przenieść się w czasie i poznać historię Górnego Śląska oraz zobaczyć najnowocześniejszą wystawę o Śląsku. Na pewno nie umknął naszej uwadze język Ślązaków :-)

 • Bezpieczna szkoła 2018/2019

  W trosce o bezpieczeństwo uczniów nasza szkoła prowadzi szereg działań profilaktycznych oraz edukacyjnych.Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.

 • wymiana_wisla_01.jpeg

  Dzisiejsza wycieczka do Wisły w ramach wymiany polsko-niemieckiej

 • wymiana_19_01[1].jpeg

  Niemieccy uczniowie w Osuchu!

  W ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży 18 naszych uczniów gości od czwartku swoich nowych przyjaciół z Niemiec. Uczniowie Grimmelshausen Gymnasium Gelnhausen: Fabienne, Sophie, Annika, Jasmin, Maya, Yara, Lilly, Clara, Tara, Henriette, Ida, Anouk, Sarah, Vanessa, Johannes, Finn, Jan oraz Florian przyjechali do nas wraz ze swoimi opiekunami Larsem Bürkerem i Norbertem Bechtoldem, by poznać naszą kulturę i obyczaje. 

 • ZWROT KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

  Przypominamy Czytelnikom o konieczności zwrotu wypożyczonych książek i materiałów do wtorku 11 czerwca 2019 r. 

  W dniach 12-14 czerwca 2019 r. (środa – piątek)  będzie można wypożyczyć KSIĄŻKI NA WAKACJE.

  Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów, służymy informacją w bibliotece.

   

  Nauczyciele bibliotekarze

  Romana Szmidt-Król

  Regina Tekla

 • 01950215.JPG

  Instytut Historii UŚ zwiedzony

  15 maja 2019r. 2 klasa o profilu humanistycznym spędziła dzień w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego. Wyjazd zorganizowano w ramach patronatu naukowego Instytutu Historii UŚ nad klasami humanistycznymi.

 • UWAGA ÓSMOKLASIŚCI I GIMNAZJALIŚCI !!!

  Zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2019/2020 dla wszystkich oddziałów odbywać się będą od poniedziałku do piątku w systemie jednozmianowym!

Facebook