AKTUALNOŚCI

 • Wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018

 • kubicius_n01.JPG

  Marzenia się spełniają!

  Dobra passa Natalii Kubicius z kl. 3c trwa; do jej licznych sukcesów literackich doszedł kolejny!

  Jej poezję doceniło Biuro Literackie. Każdego roku nakładem Biura ukazuje się około czterdziestu pozycji, prezentujących panoramę polskiej i światowej literatury – od klasyków, przez wybitnych twórców współczesnych po obiecujących debiutantów.

  Natalia - tegoroczna maturzystka została 6 finalistką 12. edycji projektu Biura Literackiego „Połów".

   

 • swiadectwo.jpg

  Uwaga Maturzyści!

  Świadectwa maturalne będą wręczane na spotkaniach z wychowawcami w dniu 30 czerwca o godz. 11.00.


  Pozdrawiamy!

 • zak_rok_szk_2017_01.JPG

  Właśnie nadszedł ten czas...

  to cytat z jednej z piosenek, które towarzyszyły rozdaniu świadectw. Dzisiejszą uroczystość zakończenia roku szkolnego można określić jednym słowem - wyjątkowa.

  Była ostatnią z udziałem dyrektorów w osobach pana Janusza Łukomskiego - Prajznera i pana Dariusza Gruszki - Probsta. Obaj dyrektorzy schodzą z tej funkcji, którą nieprzerwanie pełnili przez trzy kadencje. Nie zabrakło refleksji, pięknych życzeń i wzruszających momentów.

 • agnieszka_fryda.JPG

  Agnieszka Fryda - uczennica z najwyższą średnią!

  Agnieszka Fryda - uczennica klasy 1f naszego liceum otrzymała dziś świadectwo z wyróżnieniem za uzyskanie najwyższej średniej ocen w szkole: 5,88. Agnieszka niczym nie wyróżnia się od swoich koleżanek, lubi literaturę fantastyczną, muzykę thrash metalową oraz podróże. W wolnym czasie chodzi na koncerty i spotyka się z przyjaciółmi.

  Agnieszka została zgłoszona ze szkoły do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

  Gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów!

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  godz.: 8:00 - msza św. w kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Cieszynie

  godz.: 9:30 - uroczysta akademia dla wszystkich  - sala gimnastyczna

  Zapraszamy!

 • bieszczady09.JPG

  Piękne Bieszczady

  W dniach 7 - 9 czerwca klasy 2A oraz 2β były w Bieszczadach. Mimo tak krótkiej wycieczki zobaczyli bardzo dużo. Oto ich krótka relacja.

  Rozpoczęliśmy od zwiedzania największego skansenu w Polsce, w którym omawialiśmy historie dawnych ludów zamieszkujących tamte tereny...

 • dzien_chemi1.JPG

  Dzień Chemii 2017

  „Jedzenie ma znaczenie - czy wiem ile chemii jem” pod takim hasłem, 9 czerwca, SITPChem Oddział w Cieszynie wraz z Zespołem Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Cieszynie zorganizował konkurs dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych.

  Zwycięzcą konkursu został Filip Cwajna, który także został laureatem tegorocznego konkursu RANDKA Z CHEMIĄ.

 • 1[6].jpg

  Warsztaty z pochodnych

  "Organizm ameby utrzymuje zawsze kształt trójkąta prostokątnego, którego pole jest równe 10^-6 mm^2. Znaleźć szybkość zmian obwodu tego trójkąta w chwili, gdy..." Takie i inne ciekawe zadania z zakresu pochodnej i jej zastosowania w chemii, biologii, fizjologii i psychologii rozwiązywali uczniowie klas 2a i 2f na kolejnych juz warsztatach prowadzonych przez studentów Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej.

 • koncert_Jola1.jpg

  Petra Halfmann&Band w naszej szkole

  Ponieważ nawet krótka piosenka może rozjaśnić wiele ciemności, chrześcijański zespół Petra Halfmann& Band podróżuje po całym świecie z przesłaniem. Dzięki zaproszeniu naszego absolwenta, Marka Neumanna, mogliśmy posłuchać ich w naszej szkole. Było profesjonalnie, energetycznie, z zatrzymaniem się przy Najważniejszym w zabieganiu codziennością...

Facebook