AKTUALNOŚCI

 • 20181011_092418.jpg

  Turniej Szachowy

  W piątek 11 października odbył się Turniej Szachowy na szczeblu powiatowym w Cieszynie. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce i awansowała do zawodów rejonowych.

 • przelaje_2018-Im._dz.,_IIm._chl_(1).jpg

  Przełaje na medal

  10 października 2018 r. na stadionie „Pod Wałką” w Cieszynie odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Ponadgimnazjalnych. Wśród 6 zespołów dziewcząt nasze zawodniczki zwyciężyły bezapelacyjnie wygrywając z dużą przewagą nad zespołem II LO im. Kopernika oraz LOTE.

 • CAM01531.jpg

  Znajdź pomysł na siebie

  W piątek 5 października 2018 uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach „Znajdź pomysł na siebie” zorganizowanych w ramach odbywających się w Cieszynie 3. Dni Kultury Chrześcijańskiej.
  W trakcie realizowanego przez zespół Full Power Spirit programu młodzież poszukiwała odpowiedzi na pytania: Czy istnieje recepta na szczęście?

 • tenis_szkola1.jpg

  Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

  1 października 2108 r. na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Udział wzięło 20 zawodników. Wśród dziewcząt najlepsze były: Sylwia Cieślar, Żaneta Świeży oraz Magdalena Kocyan.

 • integracja02.JPG

  Integracja na wesoło

  W dniu 2 października uczniowie klasy 2b zorganizowali Dzień Integracji dla swoich młodszych kolegów z pierwszych klas. Pierwszoklasiści zdali „egzamin z integracji” na piątkę z plusem.

 • Krakow_H1.jpg

  Szlakiem Wyspiańskiego

  27 września klasy 3Beta i 3F przemierzały Kraków szlakiem Stanisława Wyspiańskiego. Głównym punktem programu wycieczki przedmiotowej z języka polskiego było zwiedzenie wystawy w Muzeum Narodowym, poświęconej temu wszechstronnemu artyście.

 • 1d_—_kopia.jpg

  Nasz pomysł na EKOśląskie

  Klasa II c wzięła udział w cyklu lekcji obywatelskich przygotowanych przez Województwo Śląskie. Jedna godzina wykładów i dwie warsztatów były przygotowaniem do udziału w konkursie na stworzenie projektu inicjatywy lokalnej o charakterze ekologicznym.

 • osobliwosci_fizyki1.jpg

  Osobliwości Świata Fizyki

  W czwartek 27 września po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach połączonych z pokazami doświadczeń organizowanych przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. W zajęciach brała udział klasa 2a pod opieką nauczycielki fizyki Barbary Zajdel. Tym razem uczniom na wesoło przedstawiono doświadczenia z zakresu fal i ciśnienia.

 • Londyn_2018_13.jpg

  Osuch bawi się i uczy w Londynie

  W dniach 16 - 21 września br. 46 uczniów klas 3c, 2d i 2b uczestniczyło w wycieczce do Londynu. Nasi uczniowie mieli okazję poznać najciekawsze i najważniejsze miejsca i zabytki stolicy Wielkiej Brytanii, a ponadto mogli doskonalić swoje umiejętności językowe podczas warsztatów językowych prowadzonych przez rodzimych użytkowników języka angielskiego.

 • warsztaty_ch_kat01.jpg

  Z wizytą w Instytucie Chemii

  W piątek 21 września 2018 klasy medyczne 3b i 3β uczestniczyły w warsztatach chemicznych połączonych z wykładem, które odbyły się w Instytucie Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

   

Facebook