AKTUALNOŚCI

 • P0176951.JPG

  "Cieszynie, ojczyzno moja..”

  16 października klasa 2c brała udział w debacie edukacyjnej “Ze współczesnych problemów patriotyzmu”. Debata odbyła się w Domu Narodowym w Cieszynie.

  Klasa pod opieką profesora Janusza Łukomskiego wydelegowała 12 osób. Dwie z nich - Agata Gaś oraz Julia Loska uczestniczyły w dyskusji czterech szkół - Osucha, Kopera, Szybina, oraz Polskiego Gimnazjum w Czechach.

 • Przechwytywanie.JPG

  „Zobacz wszechświat jakiego nie widziałeś”

  To właśnie w taki sposób prowadzone są „Spotkania z Astronomią” w których w tym roku uczestniczyła klasa 2d –profil z geografią na poziomie rozszerzonym.

  11 października wykład: „Ziemia- Błękitna Planeta” - z cyklu multimedialnych prelekcji poprowadził sam autor.

 • laureaci_-_glowne.JPG

  4 minuty, które decydują o życiu!

  9 października reprezentacja naszej szkoły w składzie: Agata Kołder i Gabriela Omozik z klasy 3 b oraz Paulina Białek z klasy 3beta zajęła II miejsce w olimpiadzie "4 minuty, które decydują o życiu". Do konkursu zgłosiło się 17 drużyn z powiatu. Tym bardziej gratulujemy sukcesu!

 • 20181011_092418.jpg

  Turniej Szachowy

  W piątek 11 października odbył się Turniej Szachowy na szczeblu powiatowym w Cieszynie. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce i awansowała do zawodów rejonowych.

 • przelaje_2018-Im._dz.,_IIm._chl_(1).jpg

  Przełaje na medal

  10 października 2018 r. na stadionie „Pod Wałką” w Cieszynie odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Ponadgimnazjalnych. Wśród 6 zespołów dziewcząt nasze zawodniczki zwyciężyły bezapelacyjnie wygrywając z dużą przewagą nad zespołem II LO im. Kopernika oraz LOTE.

 • CAM01531.jpg

  Znajdź pomysł na siebie

  W piątek 5 października 2018 uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach „Znajdź pomysł na siebie” zorganizowanych w ramach odbywających się w Cieszynie 3. Dni Kultury Chrześcijańskiej.
  W trakcie realizowanego przez zespół Full Power Spirit programu młodzież poszukiwała odpowiedzi na pytania: Czy istnieje recepta na szczęście?

 • tenis_szkola1.jpg

  Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

  1 października 2108 r. na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Udział wzięło 20 zawodników. Wśród dziewcząt najlepsze były: Sylwia Cieślar, Żaneta Świeży oraz Magdalena Kocyan.

 • integracja02.JPG

  Integracja na wesoło

  W dniu 2 października uczniowie klasy 2b zorganizowali Dzień Integracji dla swoich młodszych kolegów z pierwszych klas. Pierwszoklasiści zdali „egzamin z integracji” na piątkę z plusem.

 • Krakow_H1.jpg

  Szlakiem Wyspiańskiego

  27 września klasy 3Beta i 3F przemierzały Kraków szlakiem Stanisława Wyspiańskiego. Głównym punktem programu wycieczki przedmiotowej z języka polskiego było zwiedzenie wystawy w Muzeum Narodowym, poświęconej temu wszechstronnemu artyście.

 • 1d_—_kopia.jpg

  Nasz pomysł na EKOśląskie

  Klasa II c wzięła udział w cyklu lekcji obywatelskich przygotowanych przez Województwo Śląskie. Jedna godzina wykładów i dwie warsztatów były przygotowaniem do udziału w konkursie na stworzenie projektu inicjatywy lokalnej o charakterze ekologicznym.

Facebook