AKTUALNOŚCI

 • Pawel_As3.jpg

  Paweł Grzybek - nasz Śląski AS!

  21 września 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbyła się uroczysta gala „Śląskie Asy” 2017. Uroczystość miała na celu uhonorowanie najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, laureatów oraz finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych. Podczas gali, w której wzięło udział 147 uczniów z 56 szkół, wręczono listy gratulacyjne. W gronie wyróżnionych znalazł się nasz uczeń Paweł Grzybek, z klasy 3beta, któremu gratulujemy zaszczytnego osiągnięcia.

   

 • Zaproszenie_(20.09.17).jpg

  Zaproszenie

  Dla każdego, kto nie ucieka od trudnych tematów, chce dać się zainspirować i jeszcze coś dać z siebie innym!

  Spotkanie z pisarzem Janem Grzegorczykiem, autorem między innymi bestsellera „Dziurawy kajak ...”, pod którego wpływem, według wielu świadectw, sporo ludzi zostało wolontariuszami hospicyjnymi.

  Informacje na plakatach i w szkolnej zakładce BIBLIOTEKA, gdzie ponadto znajdziecie:

  informację, jak odebrać swój bezpłatny Informator dla Maturzystów 2018 oraz najnowsze polecenie książkowe Ani z 3β.

 • warche2.jpg

  Warsztaty chemiczne

  W czwartek 21 września rozpoczęliśmy w naszej szkolnej pracowni chemicznej kolejny sezon zajęć warsztatowych przeznaczonych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego.

  W zajęciach dla klas pierwszych „Chemiczne postrzeganie świata” wzięły udział dwie grupy uczniów - jedna z Liceum Ekonomicznego ZSEG w Cieszynie a druga z klasy 1b naszej szkoły.

  Za tydzień ciąg dalszy nastąpi :)

 • mops_IX2.jpg

  Profilaktyka uzależnień

  Dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie 19 września odbyły sie zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień.

 • walka1.jpg

  Turniej piłki nożnej chłopców

  19 września na boisku Pod Wałką odbył się turniej piłki nożnej chłopców. Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn z klas: 2E, 3A, 2BCB2, 2F oraz dwie drużyny absolwentów: była 3A i 3A2BCE. Grano systemem każdy z każdym.

 • sprzatanie_swiata01.jpg

  Jesienne sprzątanie rezerwatów przyrody

  W piątek 15 września jak co roku uczniowie naszej szkoły zadbali o utrzymanie estetyki w jednym z cieszyńskich rezerwatów przyrody. 15 osób klasy 3F o profilu ekonomicznym sprzątało Rezerwat „Kopce” w Cieszynie-Marklowicach w ramach cyklicznej akcji organizowanej przez Komisję Ochrony Przyrody Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, Starostwo Powiatowe w Cieszynie i Nadleśnictwo Ustroń.

   

 • znicz.jpg

  Tak szybko odeszła...

  "Nadzieja dźwiga się w porę ze wszystkich miejsc,

  jakie poddane są śmierci -

  nadzieja jest jej przeciwwagą,

  w niej świat, który umiera, na nowo odsłania swe życie."

   

  Składając Rodzinie wyrazy ogromnego współczucia, z żalem zawiadamiamy, iż odeszła od nas Klaudia Konior.

 • rrskusz17_1801.JPG

  Witajcie w Osuchu!

  ...Jedyne co prawdziwe to jest tu i teraz
  Jest pięknie nie narzekaj
  Po co po co po co po co
  Doceniaj to co masz 
  Zapomnij czego nie ma 
  I nie martw się na zapas 
  Bo po co...

  Muzyczna dedykacja z piosenki Kayah jest dobrą ilustracją dzisiejszego dnia rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 w naszym liceum.

  O 9:30 podczas uroczystej akademii skierowanej głównie do uczniów klas pierwszych można było się doszukać wielu znaczących metafor zwłaszcza w słowach nowej pani dyrektor – Jolanty Dawidowicz- Macury.

 • Wiadomości...

  Poprzednich wiadomości szukaj w zakładce 1 LOguj się i Ty!

Facebook