AKTUALNOŚCI

 • 1d_—_kopia.jpg

  Nasz pomysł na EKOśląskie

  Klasa II c wzięła udział w cyklu lekcji obywatelskich przygotowanych przez Województwo Śląskie. Jedna godzina wykładów i dwie warsztatów były przygotowaniem do udziału w konkursie na stworzenie projektu inicjatywy lokalnej o charakterze ekologicznym.

 • osobliwosci_fizyki1.jpg

  Osobliwości Świata Fizyki

  W czwartek 27 września po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach połączonych z pokazami doświadczeń organizowanych przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. W zajęciach brała udział klasa 2a pod opieką nauczycielki fizyki Barbary Zajdel. Tym razem uczniom na wesoło przedstawiono doświadczenia z zakresu fal i ciśnienia.

 • Londyn_2018_13.jpg

  Osuch bawi się i uczy w Londynie

  W dniach 16 - 21 września br. 46 uczniów klas 3c, 2d i 2b uczestniczyło w wycieczce do Londynu. Nasi uczniowie mieli okazję poznać najciekawsze i najważniejsze miejsca i zabytki stolicy Wielkiej Brytanii, a ponadto mogli doskonalić swoje umiejętności językowe podczas warsztatów językowych prowadzonych przez rodzimych użytkowników języka angielskiego.

 • warsztaty_ch_kat01.jpg

  Z wizytą w Instytucie Chemii

  W piątek 21 września 2018 klasy medyczne 3b i 3β uczestniczyły w warsztatach chemicznych połączonych z wykładem, które odbyły się w Instytucie Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

   

 • smieci20181.jpg

  ,,AKCJA SEGREGACJA! 2 x WIĘCEJ, 2 x CZYŚCIEJ" SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018

  Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna - 25 akcja, w której wzięła udział klasa 1f o profilu ekonomiczno – biznesowym wraz z wychowawcą mgr Agatą Mazur – nauczycielem geografii i przedsiębiorczości. W piątek 21 września 2018 wzorem lat ubiegłych Urząd Miejski w Cieszynie – Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa zaprosił nas do przyłączenia się do koordynowanej przez siebie na terenie gminy Cieszyn przedmiotowej akcji "Sprzątanie Świata".

   

 • polish-flag-3376394_1280_—_kopia.jpg

  Powiatowy Konkurs Plastyczny

  dla uczniów szkół ponadpodstawowych pod honorowym patronatem Starosty Cieszyńskiego Janusza Króla

  „Polska niepodległość w oczach młodzieży” w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości

 • slubowanie01.JPG

  Ślubowanie klas pierwszych

  W czwartek,13 września, uczniowie klas pierwszych zostali oficjalni przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej I LO im A. Osuchowskiego, składając ślubowanie na sztandar szkoły.

  Młodzież, w obecności swych wychowawców i dyrekcji szkoły, uroczyście ślubowała systematycznie i pilnie zdobywać wiedzę, z szacunkiem odnosić się do nauczycieli, rodziców i kolegów, dbać o dobre imię szkoły i zachować postawę moralną i obywatelską godną Rzeczpospolitej Polskiej.

   

 • logo_szkoly.png

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Kończą się wakacje, niedługo początek nowego roku szkolnego 2018/2019.

  Spotykamy się 3 września:

  godzina 8.00 -  msza św. inaugurująca nowy rok szkolny w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

  Nabożeństwo na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w kościele Jezusowym jest połączone z nabożeństwem głównym niedzielnym  2 września o godz. 10.00.

  godzina 9.30 - spotkanie z wychowawcami uczniów klas I w salach lekcyjnych:

Facebook