AKTUALNOŚCI

 • DSCN1159.JPG

  Warsztaty z fizyki na Politechnice Śląskiej

  26 listopada uczniowie klas 2a i 3a, w których fizyka jest realizowana w zakresie rozszerzonym, odwiedziły Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wykład wprowadzający wygłosił prof. dr hab. inż. Dariusz Kania, następnie młodzież uczestniczyła w wykładzie na temat elektroniki samochodowej i warsztatach: "Jak liczy komputer" i "Człowiek źródło informacji".

 • bookcrossing_—_kopia.jpg

  Nowa akcja biblioteki szkolnej

  Serdecznie zapraszamy uczniów oraz nauczycieli do udziału w szkolnej akcji Bookcrossing-”Uwolnij książkę”. Bookcrossing powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. Uwalnianie książek – to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.

  W związku z tym, od 3 do 7 grudnia 2018 r. będzie można przynosić do biblioteki szkolnej książki z własnych księgozbiorów, które chcemy „uwolnić”.

   

 • konkurs_plastyczny3.JPG

  Powiatowy Konkurs Plastyczny

  7 listopada odbyło się uroczyste zakończenie III edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Polska niepodległość w oczach młodzieży”, w którym wzięło udział 65 uczniów z 11 szkół ponadgimnazjalnych. Profesjonalne Jury pod przewodnictwem dr. hab. Jarosława Skutnika wyłoniło zwycięzców.

   

   

 • Wywiadówka śródsemestralna

  Serdecznie zapraszamy Rodziców na wywiadówkę śródsemestralną klas I - III oraz spotkania indywidualne 20 listopada2018 o godzinie 16:30.

  Zebranie Rodziców klasy I b z wychowawcą odbędzie się w innnym terminie.

 • P0177576.JPG

  Nasze Patronaty

  W czwartek 15 listopada klasa 3b w ramach patronatu miała zajęcia w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Program obejmował ćwiczenia z posługiwania się urządzeniami laparoskopowymi, pokaz i ćwiczenia z wypreparowywania z serca zastawek oraz wykłady.

 • DSCN1142.JPG

  Warsztaty patronackie z fizyki Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego

  9 listopada rozpoczął się cykl dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla zainteresowanych uczniów klas 3a i 3e, w których fizyka jest realizowana w zakresie rozszerzonym. Podczas pięciu dwugodzinnych warsztatów uczniowie zgłębią szczególną teorię względności.

   

 • Obraz_004.jpg

  Z wizytą w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Raciborzu

  We wtorek 23 października 2018r. klasa 2D w ramach zajęć z geografii na poziomie rozszerzonym, dzięki uprzejmości pracowników IMiGW w Raciborzu, miała możliwość uczestniczyć w wykładzie z zakresu klimatologii dr. Leszka Ośródki – kierownika Zakładu Modelowania Zanieczyszczeń IMiGW oddziału w Krakowie.
 • IMG_20181107_103757.jpg

  Sukcesy na pływalni!

  W środę 7 listopada na krytej pływalni „Delfin” w Skoczowie odbyły się Powiatowe Drużynowe Zawody Pływackie Szkół Ponadgimnazjalnych. Startowano w konkurencjach: 100 m zmiennym, grzbietowym, klasycznym, dowolnym oraz 50m motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Na zakończenie rozegrano sztafety 8 x 50m dowolnym dziewcząt i chłopców. W klasyfikacji dziewcząt zajęliśmy II miejsce, a w klasyfikacji chłopców I miejsce.

 • tenis_final1.jpg

  Półfinały w tenisie stołowym

  6 listopada odbyły się półfinały Wojewódzkiej Licealiady w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w Chybiu. Reprezentacja chłopców naszej szkoły: Patryk Rucki, Michał Toman i Patryk Boczoń zajęła III miejsce i nie awansowała dalej.

 • Plakat_I_LO.jpg

  Koncert Osucha! Listopad 2018

  Już wkrótce nasz koncert! Po raz 8. zagramy „Z serca dla serc”, jak zwykle dla zaprzyjaźnionej z naszą szkołą Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii w Zabrzu.
  23 listopada o godz. 17.00 nie może Was zabraknąć w cieszyńskim Teatrze. Zasiądźcie na widowni, by wspierać koleżanki i kolegów z Osucha, którzy w tym roku wystąpią w niecodziennych stylizacjach... Koncert tym razem nosi tytuł „Powróćmy jak za dawnych lat”, przeniesiemy się bowiem do epoki sprzed stu lat i zobaczmy jak bawiono się w odrodzonej Polsce. Musicie to zobaczyć!

  Wszystkich, którzy chcą miło spędzić listopadowy wieczór i włączyć się w ideę pomagania, zachęcamy do kupienia biletów w sekretariacie szkoły, pl. Słowackiego 2, tel. 338521139 w cenie 20 i 25 zł.

Facebook