AKTUALNOŚCI

 • dzien_edukacji_narodowej_023.jpg

  Nauczycielskie wyróżnienia

  9 października 2017r. w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste spotkanie władz cieszyńskiego powiatu z przedstawicielami oświaty - dyrektorami i nauczycielami z okazji zbliżającego się święta Komisji Edukacji Narodowej. Starosta powiatu - p. Janusz Król wręczył swoje nagrody i nauczycielskie wyróżnienia. Naszą szkołę reprezentowała dyrektor - Jolanta Dawidowicz - Macura, a nagrodę za swoją wieloletnią pracę otrzymała nauczycielka fizyki - p. Barbara Zajdel. Wyróżniono także p. Agatę Ogórek, której nagrodę wręczy Śląski Kurator Oświaty podczas uroczystości w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego 17 października 2017r. w Katowicach.

 • astronom.jpg

  Spotkania z astronomią - Ziemia we Wszechświecie

  9 października 2017r. w multimedialnej prelekcji popularnonaukowej Ziemia we Wszechświecie wzięli udział uczniowie klasy 2F o profilu ekonomicznym. Autorem Spotkań z Astronomią i zarazem prelegentem był Pan Aleksander Trębacz nauczyciel fizyki i matematyki, popularyzator astronomii, członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

 • Navarra1.JPG

  Uniwersytet Navarra także dla nas

  W piątek 6 października gościliśmy Pana Higinio J. Paterna Sánchez, przedstawiciela Uniwersytetu Navarra. Uczniowie klas 2 i 3 mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną i możliwościami studiowania na Uniwersytecie Navarra w pięknej Hiszpani.

 • warsz_ang1.JPG

  Warsztaty z języka angielskiego

  W piątek 6 października uczniowie z klas 3a, 3b, 2b i 2 beta uczestniczyli w warsztatach z języka angielskiego w katowickim teatrze Kortez, w ramach europejskiego programu Nauka Bez Granic.

 • teatr1.jpg

  Jesień artystycznie

  Poezja, film, teatr; to się składa na nasze wydarzenia tej jesieni w Osuchu, w nowym roku szkolnym. Zresztą jak zwykle.

  Zaczęliśmy występem szkolnej grupy artystycznej Teatr Numer; już po raz dziesiąty podczas gali wręczenia nagród laureatom XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złotą Wieżę Piastowską”.

 • osobliwosci_f1.JPG

  Osobliwości Świata Fizyki

  28 września 2017 r. uczniowie klas 2a i 2e odwiedzili Instytut Fizyki UŚ i uczestniczyli w zajęciach w ramach XXXIII Osobliwości Świata Fizyki. Duże zainteresowanie młodzieży  wzbudziły wykłady połączone z pokazami doświadczalnymi zorganizowane przez Pracownię Dydaktyki Fizyki UŚ.

 • londyn4.jpg

  Osuch na wyspach

  Po raz kolejny uczniowie naszego liceum mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z języka angielskiego w Londynie. W ciągu 4 dni poznawali nie tylko historię, kulturę i sztukę Wielkiej Brytanii, ale również życie codzienne Brytyjczyków.

 • Amnestia_2017.jpg

  Amnestia

  Termin zwrotu wypożyczonej książki już dawno minął? A może w jej oddaniu przeszkodziły jakieś niespodziewane okoliczności? Wizja kary finansowej Cię przeraża? Co masz teraz zrobić? Po prostu do nas przyjdź!

  Biblioteka Miejska w Cieszynie ogłasza amnestię dla wszystkich przetrzymujących książki. W dniach od 9 października do 10 listopada 2017 r. można będzie bez konsekwencji finansowych uregulować swoje zaległe zobowiązania wobec Biblioteki.

   

 • IMG_20170929_115059.jpg

  Słowo daję!

  Pod tym hasłem, w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz ogłoszonego w woj. śląskim Roku Reformacji, odbędzie się w czwartek, 5 października dla klas pierwszych, wydarzenie, w którym zapraszamy na: spotkanie autorskie z dr Jerzym Sojką (Marcin Luter – artysta, ambasador, a przede wszystkim sługa Słowa)oraz ks. Grzegorzem Olkiem (Słowo na warsztacie - czyli niewymiernie o religii, powodzeniu i regułach gry), a ponadto: wystawę pokonkursową „Literatura Henryka Sienkiewicza w oczach młodzieży” i tematyczną ofertę biblioteki szkolnej.

   

 • Pawel_As3.jpg

  Paweł Grzybek - nasz Śląski AS!

  21 września 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbyła się uroczysta gala „Śląskie Asy” 2017. Uroczystość miała na celu uhonorowanie najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, laureatów oraz finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych. Podczas gali, w której wzięło udział 147 uczniów z 56 szkół, wręczono listy gratulacyjne. W gronie wyróżnionych znalazł się nasz uczeń Paweł Grzybek, z klasy 3beta, któremu gratulujemy zaszczytnego osiągnięcia.

   

Facebook