AKTUALNOŚCI

 • DSCN1508.JPG

  Współpraca z Politechniką Śląską

  W ramach współpracy naszej szkoły z Politechniką Śląską w Gliwicach 4 stycznia gościliśmy Dyrektora Instytutu Elektroniki prof. dr hab. Dariusza Kanię. Profesor wygłosił wykład dla uczniów klas IIa, IIIa i IIIe, w których fizyka jest realizowana w zakresie rozszerzonym. Tematem wykładu była "Trajektoria stabilograficzna, nadążna, kwintowa - metody pozyskiwania informacji".

 • P1000730.JPG

  Wykład z prawa

  W czwartek 13 grudnia nasze klasy humanistyczne (2c i 3c) oraz 2 beta zostały zaproszone na wykład z praktycznego stosowania prawa. Prowadzącym był dr Mariusz Grążawski, Sędzia Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej i wykładowca akademicki, specjalista od prawa pracy.

 • 20181130_132751_—_kopia.jpg

  Mistrzowie ortografii

  8 uczniów reprezentowało nas w Dyktandzie Niepodległościowym, zorganizowanym przez Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie. Najmniej błędów wśród 44 uczestników  popełnili nasi uczniowie z klas pierwszych - I miejsce zajęła i w nagrodę otrzymała złote pióro Emilia Koczoń, a III miejsce zajął Jan Konarzewski.

 • Uwaga

  W dniu 24 grudnia 2018r. budynek szkoły będzie zamknięty.

 • 20181207_131221[1].jpg

  Turbolandeskunde po niemiecku!

  Michalina Kania, Mateusz Nowak i Bartosz Skałka zwycięzcami konkursu z wiedzy o Austrii! Gratulujemy! I etap konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” odbył się w piątek, dnia 7 grudnia 2018. W tym roku konkurs ten cieszył się niezwykłą popularnością w naszej szkole, wzięło w nim udział 14 trzyosobowych drużyn.

 • DSC07447.JPG

  Zajęcia z mediawistyki

  W czwartek, 6 grudnia dla klas humanistycznych (2c i 3c) odbył się wykład z mediawistyki prowadzony przez prof. dr hab. Jerzego Sperkę – dyrektora Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego. Wydarzenie było związane z odnowieniem na następne trzy lata umowy, w ramach której Instytut będzie sprawował patronat naukowy nad naszymi klasami humanistycznymi.

 • DSCN1171.JPG

  Ciekawe spotkania z matematyką i fizyką w Osuchu!

  4 grudnia w naszej szkole odbyły się zajęcia z przedmiotów ścisłych dla gimnazjalistów i uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Zajęcia z matematyki poprowadziła Lucyna Krzywoń. Wykład z fizyki na temat światła i jego zastosowań połączony z pokazami doświadczalnymi wygłosiła Barbara Zajdel.

 • 3[8].jpg

  Ponownie na zajęciach laboratoryjnych w Instytucie Chemii UŚ

  30 listopada br. uczniowie klasy 3 beta uczestniczyli w kolejnych zajęciach laboratoryjnych połączonych z wykładem, zorganizowanych przez Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tematem zajęć praktycznych były biopierwiastki, natomiast wykład, który wygłosił dr hab. Robert Musioł, nosił tytuł „Pod strzechą znachora”.

 • DSCN1159.JPG

  Warsztaty z fizyki na Politechnice Śląskiej

  26 listopada uczniowie klas 2a i 3a, w których fizyka jest realizowana w zakresie rozszerzonym, odwiedziły Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wykład wprowadzający wygłosił prof. dr hab. inż. Dariusz Kania, następnie młodzież uczestniczyła w wykładzie na temat elektroniki samochodowej i warsztatach: "Jak liczy komputer" i "Człowiek źródło informacji".

 • bookcrossing_—_kopia.jpg

  Nowa akcja biblioteki szkolnej

  Serdecznie zapraszamy uczniów oraz nauczycieli do udziału w szkolnej akcji Bookcrossing-”Uwolnij książkę”. Bookcrossing powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. Uwalnianie książek – to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.

  W związku z tym, od 3 do 7 grudnia 2018 r. będzie można przynosić do biblioteki szkolnej książki z własnych księgozbiorów, które chcemy „uwolnić”.

   

Facebook