AKTUALNOŚCI

 • tenis_final1.jpg

  Półfinały w tenisie stołowym

  6 listopada odbyły się półfinały Wojewódzkiej Licealiady w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w Chybiu. Reprezentacja chłopców naszej szkoły: Patryk Rucki, Michał Toman i Patryk Boczoń zajęła III miejsce i nie awansowała dalej.

 • Plakat_I_LO.jpg

  Koncert Osucha! Listopad 2018

  Już wkrótce nasz koncert! Po raz 8. zagramy „Z serca dla serc”, jak zwykle dla zaprzyjaźnionej z naszą szkołą Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii w Zabrzu.
  23 listopada o godz. 17.00 nie może Was zabraknąć w cieszyńskim Teatrze. Zasiądźcie na widowni, by wspierać koleżanki i kolegów z Osucha, którzy w tym roku wystąpią w niecodziennych stylizacjach... Koncert tym razem nosi tytuł „Powróćmy jak za dawnych lat”, przeniesiemy się bowiem do epoki sprzed stu lat i zobaczmy jak bawiono się w odrodzonej Polsce. Musicie to zobaczyć!

  Wszystkich, którzy chcą miło spędzić listopadowy wieczór i włączyć się w ideę pomagania, zachęcamy do kupienia biletów w sekretariacie szkoły, pl. Słowackiego 2, tel. 338521139 w cenie 20 i 25 zł.

 • DSCN1043.JPG

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek

  Rok 2018 przypomina o ważnych rzeczach i do nich nawiązywaliśmy w wydarzeniu "Słowo daję!"" w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, na które złożyły się: wykład p. Michała Baryckiego o prawie autorskim w internecie, wystawa: "Ernest Farnik i jego wkład w rozwój biblioteki Gimnazjum Polskiego w Cieszynie" oraz prezentacja nowości czytelniczych Wydawnictwa ZNAK.

 • DSCN1036.JPG

  Najlepsi w konkursie z języka angielskiego

  W dniu 29 października w naszej szkole odbył się Konkurs Leksykalno - Gramatyczny z Języka Angielskiego, w którym uczestniczyło 88 uczniów z klas 1-3. Uczniowie musieli wykazać się znajomością gramatyki i słownictwa na poziomie matury rozszerzonej z języka angielskiego. Wyłoniliśmy najlepszych – Emilia Koczoń z klasy 1d zajęła 1 miejsce, Dawid Śliwka z klasy 2 beta zajął 2 miejsce, Katarzyna Cyrulik z klasy 3c miejsce trzecie.

 • zakopane01.JPG

  Piekne Tatry

  W dniach 24-26 października klasa 3 beta wraz z opiekunami udała się na wycieczkę w okolice Zakopanego. Pierwszego dnia udali się na Gubałówkę, aby stamtąd podziwiać piękne szczyty górskie pokryte śniegiem. Wieczorny wypad na termy w Bukowinie Tatrzańskiej rozgrzał ich zmarznięte ciała i pozytywnie naładował na kolejne dni wycieczki.

 • styp_mac1[1].jpg

  Stypendia macierzowe

  Rada Funduszu Stypendialnego Śląska Cieszyńskiego oraz Zarząd Główny Macierzy Ziemi Cieszyńskiej przyznali stypendia na rok szkolny 2018/2019.
  Wśród stypendystów znalazły się nasze absolwentki Natalia Bocek i Karolina Loter (stypendia macierzowe) oraz Joanna Ociepka (stypendium pomostowe). Nagrodę specjalną otrzymała uczennica klasy 2c: Joanna Misiarz.

 • zabawa_cieszyn1.JPG

  Śladami bohaterów #Cieszyn1918

  W piątek 26 października dwie czteroosobowe drużyny z klasy 2 c wzięły udział w grze miejskiej "Śladami bohaterów #Cieszyn1918". W całym wydarzeniu brało udział 9 zespołów z różnych cieszyńskich szkół. Cała gra polegała na przeniesieniu się w czasie do 1918 roku.

 • tenis1.jpg

  Mistrzostwa rejonu w tenisie stołowym

  24 października odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w Chybiu. Reprezentacja dziewczyn naszej szkoły w składzie: Sylwia Cieślar, Magda Kocyan i Żaneta Świeży zajęła IV miejsce i nie awansowała dalej. Drużyna chłopców: Patryk Rucki, Michał Toman i Patryk Boczoń spisali się doskonale zajmując I miejsce.

 • Iwarsztat.jpg

  Wolna szkoła

  Uczennice klasy 2c i 3b: Oliwia Spurek, Julia Loska, Kinga Kaziszko, Sara Gajewska, Aleksandra Czaja, Dominika Natkaniec, Anna Hyrnik i Aleksandra Gabzdyl zostały na jeden dzień słuchaczkami V Wolnej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Jana Szczepańskiego. Szkoła jest realizacją marzeń słynnego ustrońskiego socjologa, które zapisał w swoich dziennikach. 

 • przelaje21.jpg

  Sztafetowe Biegi Przełajowe

  23 października odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewczyn i Chłopców Szkół Średnich w Ćwiklicach k. Pszczyny. Reprezentacja dziewczyn Osucha zajęła II MIEJSCE i nie awansowała dalej. Natomiast drużyna chłopców zajęła I MIEJSCE i zapewniła sobie awans do zawodów wojewódzkich.

Facebook