AKTUALNOŚCI

 • 2f.jpg

  Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  Agnieszka Fryda - uczennica klasy 2f naszego liceum otrzymała w tym roku szkolnym Stypendium Prezesa Rady Ministrów za uzyskanie najwyższej średniej ocen w szkole: 5,88 (za zeszły rok szklolny).

  Agnieszko - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • zawody_ker4.JPG

  Kartingowe Mistrzostwa Świata Janka

  14 i 15 października 2017r. w miejscowości Lignano Sabbiadoro we Włoszech odbyły się Kartingowe Mistrzostwa Świata RENTAL KART WORLD CONTEST. Wśród 68 najszybszych kierowców na świecie znalazł się Jan Glajcar, uczeń klasy 2a.

 • nagroda.jpg

  Nagrodzona

  17 października 2017r. podczas uroczystości w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach doceniono wieloletnią i wyróżniającą się pracę wielu pedagogów województwa śląskiego, którzy z pasją i zaangażowaniem podejmują nauczycielskie wyzwania.

  Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty z rąk samej p. kurator - Urszuli Bauer w uznaniu za szczególne osiągnięcia i liczne sukcesy dydaktyczne oraz wychowawcze w pracy z młodzieżą. otrzymała polonistka z naszego liceum - p. Agata Ogórek.

 • logo.jpg

  Uczniowie Osucha uczestnikami międzynarodowej konferencji

  Uczniowie klasy 3F o profilu ekonomicznym w ramach zajęć z geografii na poziomie rozszerzonym mieli możliwość uczestniczenia w konferencji otwierającej międzynarodowy projekt w ramach programu Interreg Central Europe.

   

 • noc_na02.JPG

  Noc Naukowców

  14 października grupa 17 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w „Nocy Naukowców” organizowanej corocznie przez Politechnikę Śląską w Gliwicach. Uczestnicy mieli szansę wziąć udział w wykładach, pokazach i zajęciach laboratoryjnych.

 • wymiana01.JPG

  Przygoda w Gelnhausen

  We wtorek, 26 września rozpoczęliśmy naszą rewizytę w zaprzyjaźnionej szkole Grimmelshausen Gymnasium Gelnhausen. Po długiej, 15-sto godzinnej podróży autokarem zostaliśmy serdecznie przywitani przez naszych niemieckich przyjaciół w ich szkole, tam też wszyscy razem zjedliśmy śniadanie, a nauczyciele niemieccy przedstawili nam program wymiany.

 • rajd_2017_06.jpg

  Etiudy filmowe

  Pierwsze klasy mają za sobą pierwszy miesiąc nauki; na dobre są już uczniami naszej szkoły; w czwartek jednak odbyły się tradycyjne „otrzęsiny”, które pozwoliły na integrację ze szkołą w formie zabawy. Tym razem klasa 2b (ubiegłoroczny laureat) przygotowała projekt Osuchowski Festiwal Filmowy i szkolny happening był podporządkowany konkurencjom filmowym z wykorzystaniem znanych i popularnych tytułów.

 • dzien_edukacji_narodowej_023.jpg

  Nauczycielskie wyróżnienia

  9 października 2017r. w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste spotkanie władz cieszyńskiego powiatu z przedstawicielami oświaty - dyrektorami i nauczycielami z okazji zbliżającego się święta Komisji Edukacji Narodowej. Starosta powiatu - p. Janusz Król wręczył swoje nagrody i nauczycielskie wyróżnienia. Naszą szkołę reprezentowała dyrektor - Jolanta Dawidowicz - Macura, a nagrodę za swoją wieloletnią pracę otrzymała nauczycielka fizyki - p. Barbara Zajdel. Wyróżniono także p. Agatę Ogórek, której nagrodę wręczy Śląski Kurator Oświaty podczas uroczystości w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego 17 października 2017r. w Katowicach.

 • astronom.jpg

  Spotkania z astronomią - Ziemia we Wszechświecie

  9 października 2017r. w multimedialnej prelekcji popularnonaukowej Ziemia we Wszechświecie wzięli udział uczniowie klasy 2F o profilu ekonomicznym. Autorem Spotkań z Astronomią i zarazem prelegentem był Pan Aleksander Trębacz nauczyciel fizyki i matematyki, popularyzator astronomii, członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

 • Navarra1.JPG

  Uniwersytet Navarra także dla nas

  W piątek 6 października gościliśmy Pana Higinio J. Paterna Sánchez, przedstawiciela Uniwersytetu Navarra. Uczniowie klas 2 i 3 mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną i możliwościami studiowania na Uniwersytecie Navarra w pięknej Hiszpani.

Facebook