AKTUALNOŚCI

 • 1beta_zabrze7.jpg

  Być biotechnologiem!

  W czwartek, 26 października, grupa uczniów z 3 beta odwiedziła laboratoria Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Z. Religi w Zabrzu. Nasi tegoroczni maturzyści mieli okazję zobaczyć na czym polega praca biotechnologów, oglądali wypreparowane zastawki serca i odwiedzili tzw. "strefę czystą", w której prowadzone są liczne badania.

 • 1beta_Istebna01.JPG

  Taka mała integracja!

  W czwartek, 26 października, klasa 1 beta postanowiła wykorzystać resztki pogody i podjąć się trudu integracji. Choć są zintegrowani w stopniu wielkim, dla tego szczytnego celu, choć z żalem, opuścili mury szkolne i udali się do Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Istebnej.

 • agata_met2.jpg

  Zajęcia z geografii w ogródku meteorologicznym

  W poniedziałek 23 października 2017r. klasa 2F o profilu ekonomicznym wzięła udział w zajęciach z geografii na poziomie rozszerzonym w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Raciborzu.

 • ATH03.JPG

  Dzień Otwarty na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki

  Uczniowie klasy o profilu informatycznym wzięli udział w Dniu Otwartym Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki na Akademii Techniczno Humanistycznej w Bielsku Białej.

  Program rozpoczął wykład: „110 lat lotnictwa – dalej, szybciej, wyżej…”, dr hab. inż. Jacka Nowakowskiego.

   

 • 2f.jpg

  Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  Agnieszka Fryda - uczennica klasy 2f naszego liceum otrzymała w tym roku szkolnym Stypendium Prezesa Rady Ministrów za uzyskanie najwyższej średniej ocen w szkole: 5,88 (za zeszły rok szklolny).

  Agnieszko - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • zawody_ker4.JPG

  Kartingowe Mistrzostwa Świata Janka

  14 i 15 października 2017r. w miejscowości Lignano Sabbiadoro we Włoszech odbyły się Kartingowe Mistrzostwa Świata RENTAL KART WORLD CONTEST. Wśród 68 najszybszych kierowców na świecie znalazł się Jan Glajcar, uczeń klasy 2a.

 • nagroda.jpg

  Nagrodzona

  17 października 2017r. podczas uroczystości w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach doceniono wieloletnią i wyróżniającą się pracę wielu pedagogów województwa śląskiego, którzy z pasją i zaangażowaniem podejmują nauczycielskie wyzwania.

  Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty z rąk samej p. kurator - Urszuli Bauer w uznaniu za szczególne osiągnięcia i liczne sukcesy dydaktyczne oraz wychowawcze w pracy z młodzieżą. otrzymała polonistka z naszego liceum - p. Agata Ogórek.

 • logo.jpg

  Uczniowie Osucha uczestnikami międzynarodowej konferencji

  Uczniowie klasy 3F o profilu ekonomicznym w ramach zajęć z geografii na poziomie rozszerzonym mieli możliwość uczestniczenia w konferencji otwierającej międzynarodowy projekt w ramach programu Interreg Central Europe.

   

 • noc_na02.JPG

  Noc Naukowców

  14 października grupa 17 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w „Nocy Naukowców” organizowanej corocznie przez Politechnikę Śląską w Gliwicach. Uczestnicy mieli szansę wziąć udział w wykładach, pokazach i zajęciach laboratoryjnych.

 • wymiana01.JPG

  Przygoda w Gelnhausen

  We wtorek, 26 września rozpoczęliśmy naszą rewizytę w zaprzyjaźnionej szkole Grimmelshausen Gymnasium Gelnhausen. Po długiej, 15-sto godzinnej podróży autokarem zostaliśmy serdecznie przywitani przez naszych niemieckich przyjaciół w ich szkole, tam też wszyscy razem zjedliśmy śniadanie, a nauczyciele niemieccy przedstawili nam program wymiany.

Facebook