90/100 Antoni Osuchowski- epitafium

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018 » 90/100 Antoni Osuchowski- epitafium

Ku upamiętnieniu obchodów 90. rocznicy śmierci (1928-2018) patrona naszego liceum - społecznika i macierzowca - mecenasa Antoniego Osuchowskiego przypadającej na dzień 9 stycznia br. zorganizowaliśmy wystawę poświęconą jego osobie. W otwarciu wystawy w dniu 12.01.2018r. uczestniczyła młodzież z klas 1 beta i 2c wraz z nauczycielami historii. Krótko i ciekawie osobę mecenasa Osuchowskiego przedstawiła dyrektor liceum - Jolanta Dawidowicz - Macura. Gość honorowy wystawy - Prezes Macierzy Szkolnej- Marta Kawulok skupiła się na działalności oświatowej Macierzy jako organizacji inicjującej oświatę na Śląsku Cieszyńskim. Ciekawostki prezentujące sylwetkę tego społecznika i ideowca dodał nauczyciel Dariusz Gruszka- Probst. Komentarz do wystawy zaproponowały też polonistka - Agata Ogórek i bibliotekarz - Regina Tekla, które przygotowały tę ekspozycję.

Wystawa jest częścią projektu organizowanego przez naszą szkołę w ramach ogólnopolskich obchodów 100 - lecia niepodległości kraju.

Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w projekt poprzez udział w lekcji historii i pamięci proponowanej w formie czasowej ekspozycji. Wystawę możecie oglądać codziennie do 26 stycznia 2018r.

Facebook