25 lat wymiany uczniowskiej

WYMIANA » Jubileusz wymiany 2017 » 25 lat wymiany uczniowskiej

Maj jest dla naszej szkoły czasem wyjątkowym. W tym miesiącu obchodzić będziemy 25-lecie wymiany uczniowskiej pomiędzy I LO im. Antoniego Osuchowskiego a  Grimmelshausen Gelnhausen Gymnasium. Od roku  1992 nasza szkoła prowadzi współpracę ze szkołą niemiecką, zatem  rok 2017 to dla nas rok jubileuszowy.  

Już za niespełna dwa tygodnie, dnia 23 maja 2017 przyjmować będziemy do naszych domów niemieckich uczniów, którzy przybędą do Cieszyna w ramach wymiany partnerskiej z dwoma opiekunami Norbertem Bechtoldem oraz Larsem Bürkerem.

Przygotowania do spotkania trwają. Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za gościnność i współpracę. Mieszkając w polskich rodzinach nasi goście będą mieli okazję poznać zwyczaje panujące w naszych domach, polską kulturę i tradycję. Cieszymy się na ten przyjazd, gdyż każdy z uczestników będzie miał  niezwykłą możliwość doskonalenia języków obcych, zarówno języka niemieckiego, jak i języka angielskiego. 

Przygoda czeka, bo w programie przewidzieliśmy atrakcyjne wycieczki do Krakowa, Wisły, Szczyrku, Brennej, Górek Wielkich, wyjazd do miejsca pamięci obozu koncentracyjnego, spacer po górach, wspólne grillowanie, zwiedzanie skoczni oraz zameczku prezydenta. Nieodzownym punktem programu jest spotkanie z Burmistrzem Miasta Cieszyna  oraz zwiedzanie zabytków naszego miasta, tym razem w języku angielskim. Na ostatni dzień pobytu naszych gości na naszej Cieszyńskiej Ziemi przewidzieliśmy obchody jubileuszu wymiany. W tym dniu odbędzie się  Dzień  Niemiecki, w którym głównymi bohaterami  oprócz naszych szanownych gości będą klasy drugie.  Atrakcje szykowane przez naszych uczniów owiane są przyjemną tajemnicą….

Facebook