"Z SERCA DLA SERC" - koncert jesienny

WOLONTARIAT » Koncerty » "Z SERCA DLA SERC" - koncert jesienny

Organizacja koncertu charytatywnego

Koncert miał być swoistą promocją szkoły, ale przede wszystkim wiązać się z działaniem charytatywnym. Powstanie idei organizowania koncertu od początku ściśle związane było z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Ponieważ główną myślą i ideą było serce, koncert ten nazwano „Z serca dla serc”, nasze serca (uczniów i nauczycieli) miały wesprzeć chore serca potrzebujące pomocy.

Po raz pierwszy koncert zorganizowaliśmy w 2010 roku i miało to być wydarzenie jednorazowe, ale ponieważ wzbudziło wiele sympatii i pozytywnych ocen, projekt był realizowany w latach kolejnych (w 2011 r. oraz 2012 r.). Pierwszy koncert tematycznie związany był z sercem,  więc jemu podporządkowano cały program artystyczny. Składał się on z występów uczniów ( w 90% z naszej szkoły).  Koncert składał się z piosenek, skeczy, fragmentów poezji oraz tańca.

Kolejny koncert ( w 2011 roku)  poświęcono muzyce filmowej oraz motywom filmowym. Pisząc scenariusz, starano się zadbać o różnorodny repertuar, bowiem na widowni oprócz uczniów zasiedli także oczywiście ich rodzice i zaproszeni goście. Podczas wystąpień artystycznych wykonawcom towarzyszyła prezentacja multimedialna, która miała wzbogacać występy. Pojawiły się motywy muzyczne pochodzące z różnych czasów i gatunków filmowych, ale także parodia serialu, który nawiązywał do znanych produkcji.

W roku 2012 zrealizowano projekt nawiązujący do lat 60-tych, 70-tych i 80-tych. Był to gest skierowany w stronę rodziców naszych uczniów, ale zamierzeniem było także przedstawienie pokoleniu współczesnych kilkunastolatków kultury, jakiej nie znają, ale godnej uwagi. Repertuar pochodził z polskiego i zagranicznego dorobku kulturalnego. Starano się pokazać uczniom wartość kultury z czasów młodości ich rodziców czy dziadków i przekonano się, że współczesne młode pokolenie potrafi docenić jej wartość, bowiem wszyscy dobrze się bawili, oglądając np. skecze kabaretu „Dudek”. Z ogromnym zainteresowaniem przyjęto też występy szkolnego chóru, który uświetnił koncert.

Facebook