,,Giocando – impariamo la lingua italiana'' / Bawiąc się - uczymy się języka włoskiego.

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018 » ,,Giocando – impariamo la lingua italiana'' / Bawiąc się - uczymy się języka włoskiego.

W dniu 2 marca br. klasa 1d gościła w naszej szkole uczniów z Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima - Technikum Hotelarstwa i Turystyki z Bielska Białej w ramach I etapu realizacji projektu ,,Dziedzictwo kulturowe miast włoskich i polskich w nauczaniu języka włoskiego.'' Na początku Pani Dyrektor przywitała uczestników projektu, następnie odbył się konkurs wiedzy o miastach włoskich takich jak: Mediolan, Rzym, Palermo, Wenecja oraz przedstawiona została przez Julię Smogorzewską z klasy 1d prezentacja po włosku naszego miasta Cieszyna.

Po części oficjalnej odbył się konkurs gramatyczny na wesoło ,, Dado coniugativo'', w którym  utrwalano odmianę czasowników włoskich. Odsłuch piosenki oraz pokaz zdjęć o Rzymie to kolejny punkt zmagań i był on okazją do zdobycia dalszych punktów w konkursie uzupełniania brakujących włoskich wyrazów. W punktacji ogólnej po trzech konkursach w I etapie prowadzi Osuch 58 : 55. Odbyła się również gra włoska ,,Tombola illustrata", w której zwyciężyła uczennica z Tuwima, Natalia Strzelecka wygrywając nagrodę indywidualną: książki o Włoszech północnych i południowych. Na koniec przy akompaniamencie włoskich melodii w tle, uczniowie kosztowali włoskie ,,Tiramisu'', przedstawiali się w języku włoskim, zaś od gości otrzymali sympatyczne upominki z miasta Bielska.

Grazie, że jesteście…. podarunki super !!!!!

Czekamy na II etap, który odbędzie się niebawem u naszych gości w Bielsku Białej, po którym ostatecznie rozstrzygnie się kto został zwycięzcą projektu realizowanego na przedmiocie ,,Język włoski w kulturze".

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom po I etapie

,,In bocca al lupo” czyli powodzenia !!!

 

Koordynatorem projektu w naszej szkole była nauczycielka języka włoskiego Katarzyna Gembala a gości – Aneta Marczak.

Facebook