,,Ballando – impariamo la lingua italiana'' Tańcząc - uczymy się języka włoskiego

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2017/2018 » ,,Ballando – impariamo la lingua italiana'' Tańcząc - uczymy się języka włoskiego

W dniu 13.04.2018 klasa 1d z Osucha odwiedziła Zespół Szkół im. J. Tuwima w Bielsku – Białej. Było to spotkanie II etapu realizacji projektu:,,Dziedzictwo kulturowe miast włoskich i polskich w nauczaniu języka włoskiego''.

W Tuwimie w Bielsku – Białej przywitano nas włoską piosenką wykonaną przez uczennicę klasy 3: ,,Una finestra tra le stelle'' di Annalisa. Po występie uczniowie obu szkół w języku włoskim dzieli się informacjami co lubią robić w czasie wolnym. Następnie odbył się konkurs miast włoskich: Neapol, Florencja oraz Asyż. Kolejnym punktowanym wyzwaniem był konkurs ,,Gioco al cuoco'', w którym to uczniowie z obu szkół przebierali się za kucharza, rywalizując w znajomości czasowników włoskich związanych z gotowaniem. Kolejnym punktem programu był odsłuch włoskiej piosenki ,,Firenze'' i rywalizacja związana ze słownictwem dotyczącym zabytków. Poza konkursem punktowanym była także zabawa z przyprawami włoskimi, w której można było spróbować swoich sił w rozpoznawaniu ziół, co wcale nie było takie proste. Odbył się również konkurs indywidualny łączenia włoskich czasowników z rzeczownikami. I nie zabrakło również tańca przy akompaniamencie włoskiej muzyki, do którego zostaliśmy zaproszeni przez duet dziewcząt z klas starszych. Uczniowie Tuwima sami przygotowali pyszności kulinarne włoskiej kuchni: pizzę, cannelloni oraz conchiglie, którymi to delektowaliśmy się.

Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i całoroczną współpracę. Projekt dobiegł końca. Po II etapie zwyciężył Osuch zdobywając nagrodę główną – materiały dydaktyczne do nauki języka włoskiego. Complimenti! - Gratulujemy!

Koordynatorem projektu w naszej szkole była nauczycielka języka włoskiego Katarzyna Gembala a szkoły partnerskiej – Aneta Marczak.

Facebook