„Z SERCA DLA SERC” – koncert charytatywny

ARCHIWUM » ROK SZKOLNY 2013/2014 » „Z SERCA DLA SERC” – koncert charytatywny

 

8 listopada o godzinie 17-tej, w cieszyńskim teatrze im. Adama Mickiewicza odbędzie się kolejny koncert charytatywny „ Z serca dla serc” w którym zaprezentują się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego. Jak co roku beneficjentem koncertu jest Śląska Fundacja Kardiochirurgii w Zabrzu.

W tym roku koncert przebiegac będzie pod hasłem „Tutti-frutti, czyli Bigos Antoniego”. Tytuł jest nawiązaniem do zapomnianej już imprezy pod nazwą „Bigos Estradowy”, która cieszyła się sporą popularnością na terenie naszego miasta w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Ideą jest właściwie brak idei a dokładniej, często sztucznego wynajdywania tematu spajającego cały program. Tym razem pragniemy po prostu przedstawic konglomerat (przy okazji „Conglomerat” to nazwa znakomitej, prowadzonej przez Władysława Wilczaka grupy muzycznej ongiś rozsławiającej Cieszyn w całej Polsce) zainteresowań artystycznych młodzieży naszej szkoły. Będą więc elementy teatralne, kabaretowe i oczywiście muzyczne. Będzie nasz chór „Anthony’s Voices” ale i zespoły, aktorzy, kabareciarze, wokaliści i instrumentaliści. Nie zabraknie okazji do uśmiechu ale i wzruszeń. Na scenie pojawią się również nasi goście specjalni, których nazwisk póki co, nie zdradzamy.

Wytężone próby są w pełnym toku. Pozostaje nam zaprosić serdecznie wszystkich tych, którzy pragną wspomóc szlachetny cel a przy okazji spędzić kilka godzin w naszej wielkiej rodzinie zwanej „Osuchem”

Facebook